• 24 : 26
  • 25 : 20
  • 16 : 14

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za chwilę na naszym portalu relacja ze spotkania.

Już teraz zapraszamy na kolejne relacje live na WP SportoweFakty. Kolejna już podczas drugiego starcia w Antwerpii, Kanada - Belgia. Start po 20 (mecz z pewnością się opóźni ze względu na pięć setów Włochy-Francja)

Choć wynik nie do końca na to wskazuje, mecz był tym z cyklu nudnych, pozbawionych emocji. Po raz kolejny czynnikime decydującym była zagrywka, a w piątym secie gra przez środek. Spotkanie pozbawione większej stawki, zakończyło się dla Włochów z dwupunktową zaliczką w tabeli, natomiast Francuzów jedno.

Boyer w aut! Mecz pada łupem Włochów.

Brizard odważnie... Wystawił do Rossarda, który w tie-breaku regularnie psuł zagrania. Tym razem skończył.

Sabbi huknął potężnie i pozostawił defensywę rywala bez szans na obronę. Meczowa dla Włochów.

Lewe skrzydło Francji znów zawodzi. Wlosi wychodzą na prowadzenie.

Matteo Piano idealnie w tempo.

Blengini wstrzelił się z przerwą. Po niej Rossard dwukrotnie nie kończy w efekcie czego Italia wyrównuje stan rywalizacji.

Ależ czapa na Randazzo!

Było przejście to i środkowy po francuskiej stronie się zmienił. Tym razem kończy Chinenyeze.

Popisują się konsekwencją Francuzi. Znów środek i Bultor w roli głównej.

Zmiana stron boiska.

Francuzi włączyli kolejny bieg. Blok aut Lyneela.

Znów środek. Kończy Bultor, tym razem nikogo nie trafił w głowę.

Rossard od niechcenia po prostej na lewym. Punkt dla Francuzów.

"Headshot" Włocha. Uderzał Bultor ze środka.

Czysta siatka dla Chinenyeze. Piano kompletnie zdezorientowany.

Boyer mocno po rękach rywali.

Zagranie z pipe'a zaczyna tie-breaka. Patrząc na zawodników obu ekip, Włochom chyba bardziej się "chce" wygrać.

A w przerwie między setami zapraszamy do zapoznania się z wypowiedzią jednego z kluczowych siatkarzy występujących w Antwerpii w ten weekend. Sam Deroo, przyjmujący ZAKSY:

Sabbi i w Antwerpii będzie tie-break.

Trójkolorowi jeszcze się bronią. Dwa punkty w serii przy zagrywkach Chinenyezego.

Nie popisali się Francuzi w tej akcji... A dokładniej Grebennikov, który dograł na drugą stronę co rzadko mu się zdaża.

Czas dla Włochów.

Kolejny as Lyneela, czy Francuzów stać na odrobienie strat?

Lyneel wszedł i od razu przyniósł szczęscie Trójkolorowym. Serwis w taśmę, a później w boisko.

Randazzo kończy z niedociągniętej piłki na lewym skrzydle.

Ewidentnie Piano minął się z piłką przy tym zbiciu.

Blok aut w wykonaniu Boyera.

Botto jak w każdym z setów postanowił sprawdzić defensywę rywala. W tej partii postawił na Clevenota, który przegrał rywalizację z jego serwisem z kretesem.

Znów Sabbi, tym razem z lewego skrzydła. Włosi trzymają sześciopunktowy dystans.

Kończy Sabbi, który zmienił Vettoriego.

Francuski atakujący nabija na włoski blok.

Clevenot jak na razie częściej jest blokowany, niż kończy punktem.

As serwisowy Rossarda - nieodzowny element każdego seta.

Znów uruchomiony włoski środek. W roli głównej Piano, trzy metry oddalony od rozgrywającego.

Randazzo bez szans na potrójnym bloku.

Tym razem Gianneliego za bardzo poniosło w ataku... Wyrzucił sytuacjną daleko w aut.

Randazzo z sytuacyjnej.

Ricci przedziera się przez blok na środku.

Randazzo ambitnie w obronie, lecz bez zakładanego efektu.

Mocna przepychanka na siatce wygrana przez Włochów potwierdza ich obecną dominację.

Widać jeszcze sporo nieładu w grze młodego Boyera. Bije przed siebie z całej siły, nie bacząc co się dzieje na boisku. Warto jednak podkreślić, że jak na razie zdaje to swój egzamin.

Clevenotowi ciemno przed oczami mogło się zrobić od tego bloku Sabbiego i Ricciego...

As serwisowy Giannelliego.

Giannelli ładnie wrzucił do środkowego. Ricci kończy bez problemu.

Rossard ładnie podbił atak Włochów, tylko Boyer uderzł prosto w blok.

Czy Włochom uda się doprowadzić do tie-breaka?

Zaczynamy czwartego seta od błędu Francuzów.

Choś po stronie Francuskiej brakuje największych gwiazd takich jak Ngapeth, Toniutti czy Tillie, Le Goff, ekipa mistrzów Europy nie mają sobie równych co pokazują w dzisiejszym meczu.

Vettori zablokowany i kolejny set dla Francuzów. Choć to podopieczni Blenginiego zdwali się być lepszą drużyną w końcówce górę wzięły nerwy.

Blengini nie szczędził w słowach...

Clevenot się pokazał i to w jakim momencie. Setowa dla Francji.

Rossard kombinował i w końcu wykombinował. Skończył z prawego skrzydła. Francja nadal w grze.

Grebennikov minął się z piłką. Setowa dla Włochów.

Randazzo zaczyna wysuwać się na pierwszy plan we włoskiej ofensywie.

O czas prosi Blengini.

Vettori chyba zapomniał, że Rossard jest leworęczny.

Bultor idzie na zagrywkę i podobnie jak Randazzo przed chwilą, tak teraz on uderza w siatkę, a piłka cudem przetacza się na drugą stronę.

Włosi świetnie bronią, ale ze zbiciem Bultora sobie już nie radzą.

Rossard potężnie ale i w siatkę.

Randazzo serwuje w siatkę, lecz piłka przetacza się na stronę rywala.

Cierpliwość Matteo Piano popłaciła. Wyczekał swojego vis-a-vis i zamknął mu opcję w ofensywie.

Vettori kończy na prawym skrzydle uciekając blokowi.

Kończy Rossard i kolejna zmiana prowadzącego na tablicy wyników.

Dla odmiany as Brizarda!

Wymiana uprzejmości w Antwerpii. Zarówno jedna drużyna jak i druga oddaje punkty rywalowi po zesputych zagrywkach.

Wideochallenge dla Francji. Tillie dostrzegł błąd Włochów, który został przeoczony przez sędziów.

I znów Włosi wracają do gry... Piękne wyciągnięcie piłki przez Gianneliego i Randazzo kończy bez problemu.

Randazzo w aut. Za kożdym razem gdy wydaje się, że jakaś drużyna przejmuje kontrolę nad setem sytuacja zmienia się diametralnie.

Rossard późno skoczył do Vettoriego i go bez problemu oszukał.

Francuzom jakby odechciało się grąć. Włosi przejmują kontrolę, a na ratunek Trójkolorwym idzie Clevenot.

Włosi proszą o challenge, a Belgowie zameldowali się już w hali.

As serwisowy Gianneliego. Idealna zagrywka po prostej.

Randazzo kończy z pipe'a i daje punkt na pierwszą przerwę techniczną.

Fatalna wystawa Brizarda do Quesque i Francuz zablokowany.

Tibo Rossard znów o sobie przypomina. Znów z linii 9. metra.

Boyer wrzuca za kołnierz Włochom.

Bultor wszedł na zagrywkę i Francuzi ekspresowo odrobili straty.

Giannelli znów zaskakuje rywala swoim atakiem.

Vettori już dłuższą chwilę mierzył przekątną, w końcu dobrze się wstrzelił i zainaugurował seta.

Korzystając z chwili przerwy zachęcamy do sprawdzenia jak wygląda sprawa w II dywizji:

As serwisowy włoskiego atakującego kończy wymianę. Tak jak Francja w serii zamknęła premierową odsłonę, tak Włosi drugą.

Mistrzowie Europy w stagnacji.

Po przerwie dla Francuzów Giannelli pokazuje, że również potrafi atakować.

Jest przełamanie Francuzów. Włosi blokują również prawe skrzydło i wychodzą na prowadzenie.

Kolejny remis. Zatrzymany Boyer.

Szczęscie sprzyja Francuzom. Rossard mocno atakuje, piłka wraca idealnie w głowę Chinenyezego, Grebennikov przebija tuż za siatkę i nie daje rywalom normalnie rozegrać.

Chinenyeze zamknął drogę Piano, który w międzyczasie pojawił się na boisku.

Candellaro powstrzymał... Antonowa.

Środkowy przeszkodził przyjmującemu, który chciał atakować z sytuacyjnej i w efekcie piłka została po włoskiej stronie.

Najpierw Trójkolorowi nie przyjęli serwisu Botto, a później mylą się w ataku i jest remis.

Teraz już Candellaro nie dał się oszukać. Efektownie powstrzymał Francuza.

Potężne zbicie Boyera. Dzisiaj atakujący jest prawdziwym killerem.

Kolejna bardzo dobra zagrywka Giannelliego i znów to Rossard sobie z nią nie radzi.

Rossard pryzjmuje na drugą stronę. Bez problemu kończą Włosi.

Kończy Antonow.

Druga przerwa techniczna, a Francja zaczyna przejmować kontrolę nad setem.

Ależ spektakularna akcja w wykonaniu Francuzów. Blizard będąc już na kolanach zdołał rozegrać przesuniętą krótką do Bultora z trzeciego metra.

Gdzie trzech atakowało, tam skończył rozgrywający... Brizard w końcu kiwnął i skończył dłuższą wymianę.

Boyer rewanżuje się Antonowowi za poprzedniego seta i w pojedynkę go powstrzymuje.

Chinnenyeze na granicy błędu, lecz kończy po raz kolejny.

Giannelli próbował bronić, ale trybuny skutecznie mu to utrudniły.

Daleko od siatki grana krótka. Skończył Barthelemy Chinenyeze.

Rossard bardzo niechlujnie zaatakował przez bark. Nic dziwnego, że nadział się na blok.

Jak na razie punkt za punkt, a Candellaro jak nie kończył ze środka tak nadal nie kończy.

Vettori efektownie zablokowany.

Blok - antenka w wykonaniu Quesque.

Kończy Boyer na prawym skrzydle.

Początek trzeciej partii dla Włochów. Na zagrywce Vettori.

W drugim secie warty uwagi będzie Antoine Brizard - nowy nabytek ONICO Warszawa. Zmienił on Toniuttiego.

Jak na razie ewidentnie warunki dyktują Francuzi i choć momentami Włosi potrafili nawiązać rywalizację, ostatecznie to podopieczni Laurenta Tilli wysoko wygrali do 19.

Sporo do powiedzienia miał Thibault Rossard, który na co dzień występuje w polskiej PlusLidze. Był on autorem dwóch kluczowych serii punktiwych dla przebiegu partii. Wszystko za sprawą zagrywki.

Candellaro nie broni zbicia francuskiego atakującego. Partia inauguracyjna dla Trójkolorowych.

Był aut! Setowa dla Francuzów.

Rossard nadal na linii 9 metra. Vettori atakował, ale Francuzi sprawdzają czy piłka weszła w boisko.

Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów bierze sprawy w swoje ręce. Rossard bombarduje Włochów zagrywką.

Błąd Włochów i podopieczni Tilliego wracają do prowadzenia.

W końcu Francuzi wyszli z feralnego ustawienia za sprawą ataku Bultora.

Grebennikov na kolanach, Botto nie zwalnia ręki.

Przepraszamy najmocniej za krótką przerwę spowodowaną problemami technicznymi.

W międzyczasie Włosi przy zagrywce Botto odrobili starty i wyrównali stan rywalizacji.

Kończy Lyneel.

Tym razem Boyer powstrzymany! Przegrał 1:1 z Antonowem.

Kolejny udany atak Boyera. To już 4 w tym secie.

Vettori na pełnym zasięgu kończy po skosie.

Lyneel zdążył do ekspresowej piłki rzuconej od Toniuttiego.

Giannelli z Candellaro na kontrze i kolejny punkt dla Włochów.

Antonow wygrywa przepychankę na siatce.

Boyer potwierdza swoją dobrą formę na lewej stronie.

Giannelli ryzykuje na linii 9. metra, co tym razem nie przynosi zamierzonych efektów. Serwis w aut.

Botto ze skrzydła kończy sytuacyjną piłkę na potrójnym bloku.

Potężne zbicie Bultora.

A w Antwerpii zamieszanie! Francuzi zmieniają koszulki na czerwone... Chyba w końcu sędziowie i komisarze zawodów doszli do wniosku, że gra w tym samych kolorach koszulek nie jest najlepszym pomysłem...

Włoski atakujący serwuje "baloniki" i słusznie bo chwieje tym francuską defensywę, ale Trójkolorowi grają cierpliwie i wykorzystują kolejną okazję do skończenia akcji.

W końcu Włosi kończą, lecz nie za sprawą ataku Vettoriego, a błędu Francuzów na siatce.

Ależ otwarcie Francuzów meczu. Rossard nie zchodzi z pola serwisowego, a Blengini nie czeka na pomyłkę i prosi o czas.

Pierwsze akcje dla Francuzów. Rossard swoją zagrywką nie daje rywalowi doprowadzić do skutecznej akcji.

Obie ekipy w niebieskich strojach... Zaczynać będą Włosi.

Sprawiedliwymi spotkania jest argentyńsko-hiszpański duet, Mario Bernaola i Hernan Casamiquela.

Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

Włochy: Ricci, Giannelli, Botto, Antonow, Vettori, Candellaro

Francja: Lyneel, Bultor, Toniutti, Boyer, Chinenyeze, Rossard

Obie ekipy już kończą rozgrzewkę na linii 9. metra. Za chwilę oficjalna prezentacja i wyjściowe składy.

Pierwszy gwizdek spotkania Włochy - Francja jest planowany na godzine 17:10.

Kto wygra mecz?

Nawiązując do pierwszej dywizji turnieju, reprezentacja Polski zajmuje obecnie siódme miejsce. Wczoraj w słabym stylu poległa w katowickim Spodku 0:3 z Rosją.

Jak dotąd Francuzi są zdecydowanymi liderami World League. Wygrali wszyskie sześć z dotychczasowych meczów i zajmują pierwszą lokatę w tabeli. Z kolei Włosi, dla których tegoroczna Liga Światowa nie jest najlepszym z turniejów przedostatnie, 11.

Włosko-francuska potyczka będzie pierwszą rozegraną w ten weekend w Antwerpii. Poza wspomnianymi reprezentacjami o punkty w grupie I1 walczą również Belgowie oraz Kanadyjczycy.

Witamy i zapraszamy na relację live z przebiegu rywalizacji Włochy - Francja podczas III weekendu Ligi Światowej w Antwerpii.