• 27 : 29
  • 25 : 22
  • 17 : 25

Dziękujemy za uwagę.

Za 10 minut ceremonia otwarcia memoriału, a później mecz Polska - Francja. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

Maksim Michajłow nie miał skurpułów i mocnym atakiem zakończył mecz. Rosja - Kanada 3:1. Pierwszy mecz Memoriału Huberta Jerzego Wagnera za nami.

Kanadyjczycy jeszcze się bronią. Tym razem pomógł im atak ze środka.

Rosja o krok od zwycięstwa!

Ponad blokiem uderzył Sharone Vernon-Evans

Po bloku uderzył Iljas Kurkajew

Poza boisko zaatakował Ryley Brendan Barnes

Artur Schwarz ledwo musnął piłkę, ale to okazało się wystarzające do zdobycia punktu.

Rosjanie źle przyjęli, ale zdołali skonstruować akcje, która zakończyła się dla nich zdobyciem punktu.

Pomyłka Siergieja Grankina. Punkt dla Kanady.

Defensywni zawodnicy obu drużym mogli się teraz wykazać, bo akcja trwała wyjątkowo długo. Ostatecznie zakończyła się po soczystym ataku Maksima Michajłowa.

Dobry blok po stronie graczy Antigi!

Maksim Michajłow zablokowany. Będzie przełamanie?

Siatkarze z Kanady minęli się z piłką. Chyba już myślą o wieczorze na krakowskim rynku.

To nie mogło się udać. Brad Gunter miał przed sobą tak wysoki blok, że w żaden sposób nie mógł go minąć.

Kanadyjczycy dotykają siatki.

Esther van Berkel dynamicznie i precyzyjnie uderzył ze środka.

Jest zmiana decyzji, punkt jednak dla Kanady.

Mnożą się błędy po stronie Kanady. Teraz w aut zaatakował Brett James Walsh, ale potwierdzić chce kto trener Antiga.

Sypie się gra Kanady, za chwilę będzie za późno na odrabianie strat.

Wspaniała akcja za nami. Kanadyjczycy mocno się starali, by zdobyć punkt, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Rosjan, bo prawdziwy mur ustawił Iljas Kurkajew

Seria Rosjan trwa... teraz zawodnicy ze wschodu zaimponowali publiczności skutecznym blokiem.

Iljas Kurkajew nie miał problemów z zatrzymaniem środkowego Kanady.

Siergiej Grankin kiwa, a Kanadyjczycy nie reagują.

Brad Gunter chciał zaatakować po prostej, ale bardzo się pomylił.

W roli głównej Steven Marshall. Zawodnik dopisuje kolejny punkt na swoje konto.

Tym razem kanadyjski rozgrywający postawił na prawe skrzydło, a tam po skosie wybrał się Brad Gunter

Długa akcja kończy się mało efektownym, ale efektywnym plasem Nicholasa Hoaga

Ale popełniają też błędy. Tak jak teraz, gy pomylili się na zagrywce.

Rosjanie znów skaczą wysoko i ustawiają skuteczny blok.

Nicholas Hoag nie poradził sobie w kontrataku.

Na kontrze świetnie spisał się Artem Wolwicz

Od mocnego ataku zaczyna seta Nicholas Hoag

A Artur Schwarz zakończył seta punktową zagrywką!

Daleko, prawie za Wisłę zaserwował Aleksander Markin

Nicholas Hoag również tym razem wykazał się precyzją.

Ze środka odpowiada Iljas Kurkajew

Nicholas Hoag jakimś cudem zahaczył o blok rywali przy ataku z lewego skrzydła.

Maksim Michajłow z punktową zagrywką!

Jegor Feoktistow huknął z lewego skrzydła.

Siergiej Grankin przechytrzył rywali markowaną kiwką.

Fatalne przyjęcie Rosjan i sędzia przerywa akcję. Mamy punkt dla Kanady i czas dla Rosji.

Dmitrij Wołkow w ostatniej akcji był szybszy niż kanadyjscy blokujący.

Dobrze znany polskim kibicom Steven Marshall ogrywa rosyjski blok.

Tempo meczu wyraźnie zwolniło.

Skuteczny atak ze środka daje przewagę przyjezdnym zza oceanu.

Seria zepsutych zagrywek trwa w najlepsze...

Jegor Feoktistow spudłował w polu zagrywki.

Brad Gunter niezmiernie się cieszył po ostatniej akcji i słusznie, bo jego atak był wyborny.

Maksim Michajłow zaserwował za mocno.

Nicholas Hoag znalazł sposób na złamanie bloku rywali.

Dmitrij Wołkow był bliski ustrzelenia asa, ale jednak zagrał zbyt mocno.

Piekielnie mocno zagrał Maksim Michajłow, Kanadyjczycy podbili piłkę, ale wpadli w siatkę.

Obicie bloku znów dało efekt. Tym razem skutecznie zagrał Steven Marshall

Środkowy z Kanady obił blok.

Iljas Kurkajew konczy akcję i mamy pierwszą przerwę techniczną.

Jegor Feoktistow psuje serwis.

Dmitrij Wołkow nie robi sobie nic z bloku rywali. Mija go z dużą łatwością.

Maksim Michajłow zaatakował nie do podbicia.

Nicholas Hoag kiwnął w okolice 7. metra. Zaskoczeni Rosjanie nie zdołali skutecznie obronić piłki.

Siergiej Grankin całkowicie zgubił blok, a z drugiej linii uderzył Dmitrij Wołkow

PO bloku wybrał się Nicholas Hoag

Maksim Michajłow pchnął piłkę w blok, ale trzeba przyznać, że miał fatalne rozegranie.

Bardzo szczęśliwie, dzięki "zdrapce" zdobywają punkt Kanadyjczycy.

Fatalne zagranie Brada Guntera daje punkt przeciwnikom.

Wynik otwierają Rosjanie.

Siatkarze już powróclli na boikso. Tymczasem w hali pojawił się też sztab reprezentacji Polski.

Uwaga, uwaga! Znamy już 14 Polaków na mecz z Francją!

Przed nami 10-minutowa przerwa. W pierwszym secie rywalizacji Graham Vigrass doznał kontuzji palca i jak podali organizatorzy pojedzie do szpitala na konsultację.

Vernon zablokowany i żadna wideoweryfikacja nie zabierze Rosjanom wygranej w tym secie. Sborna prowadzi już 2:0!

Kanadyjczycy podbili atak Wolwicza, ale w kontrze zostali podbici. Emocjonujący koniec seta.

Marshall po raz kolejny! W pojedynkę zablokował Wołkowa i ponowanie wyrównał stan seta.

Ależ akcja! W najdłuższej i najciekawszej jak dotąd wymianie po dalekim skosie skończył Steven Marshall. Jest wyrównanie i zwycięzcę seta wyłoni gra na przewagi.

Błąd Kanadyjczyków i setowa dla Rosjan.

Znów problemy w defensywie rosyjskiej dają o sobie znać. Podopieczni Antigi zbliżają się na punkt do rywali.

Kanadyjczycy cudem wybronili piłkę, a Vernon przełamał blok rywali.

Hoag nad potrójnym blokiem, lecz nieskutecznie. Piłka ląduje na aucie.

Tym razem zabrakło minimatrów. Rosjanie wychodzą ze złego ustawienia.

Defensywa Rosji kuleje. Punktuje zagrywką Szwarc.

Na boisko wrócili Grankin i Michajłow. Pierwszy ze wzpomnianych posyła ekspresową piłkę na skrzydło do Wołkowa. Kanadyjczycy się nie połapali w akcji...

Maksim Żygałow psuje zagrywkę. Zabrakło centymetrów.

Hoag najpierw kończy na pojedynczym bloku, a następnie idzie w pole serwisowe.

Podwójna zmiana w na boisku schodzi:Siergiej Grankin i Maksim Michajłow wchodzi:Maksim Żygałow. i Aleksander Butko

Czysta siatka od Grankina dla Wolwicza.

Kolejna autowa zagrywka Rosjan. Kanadyjczycy są w tym elemencie o wiele lepsi od swoich rywali.

Wołkow skuteczny na lewym skrzydle.

Ależ czapa od Vandoorna dla Kurkajewa.

Przesunięta krótka dueru Grankin - Wolwicz i kolejny punkt dla Sbornej.

Czas dla trenera Antigi.

Kanadyjczycy wyrzucają piłkę w aut. To już cztery punkty przewagi Sbornej.

Ciekawa zagrywka Barnesa, ale Rosjanie radzą sobie w przyjeciu, a kończy po raz kolejny Michajłow.

Michajłow najpierw przechodzi linię 3. metra i oddaje punkt rywalom, aby po chwili poprawić zagranie i pozostawić rywali bez szans w obronie.

Mmay pierwszą przerwę techniczną. Na prowadzeniu Rosjanie, którzy od początku przeważają w dwóch elementach: na bloku i w ataku.

Po bloku, z dużą łatwością skończył atak Aleksander Markin

Dobry blok daje 3. punkt Sbornej.

Dynamicznie ze środka zaatakował Artem Wolwicz

Siła i szybkość - to dwie rzeczy, które sprawiła, że atak Rosjan był nie do zatrzymania.

Rosjanie dokończyli dzieła i wygrali w pierwszym secie. Czy Kanadyjczycy odpowiedzą? Przekonamy się za chwilę.

Rosja wygrywa pierwszego seta!

Piłka po ataku Kanadajczyków dotknęła bloku Rosjan.

Dmitrij Wołkow nie do zatrzymania na lewym skrzydle.

Wkraczamy w decydującą fazę seta. Kanada wraca do gry.

Powoli Steven Marshall wyrasta na lidera drużyny! Przerwa dla Rosjan

Steven Marshall uderzył umiejętnie i precyzyjnie z prawej strony.

Był blok. Decyzja utrzymana.

Rosjanie chcą sprawdzić czy piłka po ataku Kanadyjczyków zahaczyła o blok czy nie.

Steven Marshall nie zaatakował zbyt mocno, ale jego zagranie dało punkt Kanadzie.

Niezwykle dynamicznie wyszedł do ataku Aleksander Markin

Sharone Vernon-Evans znów miał przed sobą mur, ale tym razem wykorzystując go wybił piłkę w aut.

Swoją szanse wykorzystują. As serwisowy!

Ryley Brendan Barnes psuje serwis i to Rosjanie znów są w ofensywie.

Zepsuty serwis kończy serię Rosjan.

Stephane Antiga wezwał swoich zawodników na rozmowę. Ciekawe czy to pomoże.

Rosjanie odskakują od rywali. Tym razem punkt dał atak z prawego skrzydła.

Artem Wolwicz dziś naprawdę dobrze czuje blok. Przed chwilą znów zatrzymał rywali!

Tymczasem na trybunach obudzili się rosyjscy kibice.

Kolejna zapsuta zagrywka ekipy Kanady.

Ani jedna, ani druga drużyna do tej pory nie wstrzeliła się z zagrywką.

Długa akcja kończy się skutecznym blokiem graczy z Rosji.

Z potrójnym blokiem zmierzył się Maksim Michajłow. Starcie wygrał.

Bardzo dobrze w bloku spisał się Artem Wolwicz, ale jeszcze lepiej zafunkcjonowała kontra Kanadyjczyków.

Siergiej Grankin przestrzelił na zagrywce. Mamy pierwszą przerwę techniczną.

Jest pierwszy punktowy blok! Kanada z dwupunktowym prowadzeniem!

Nie bez problemów skończył Ryley Brendan Barnes

Piekielnie mocno zaatakował Sharone Vernon-Evans

Jason DeRocco przechytrzył rosyjski blok.

Siergiej Grankin do Maksim Michajłowa i jest po sprawie. Kolejny punkt dla Sbornej.

Mocnym atakiem z prawego skrzydła odpowiadają Kanadyjczycy.

Świetnym atakiem ze srodka popisali się Rosjanie.

Oto wyjściowe składy

Rosja: Wolwicz, Grankin, Wołkow, Markin, Michajłow, Kurajew, Martyniuk (libero)

Kanada: Sanders, DeRocco, Verhoeff, Vernon, Barnes, Vigrass, Duquette (libero)

Póki co w Tauron Arena Kraków kibiców jak na lekarstwo. Liczymy na to, że nie wszyscy jeszcze dotarli.

Za nami hymny narodowe. Czas na prezentacje obu składów.

Jak myślicie, kto będzie lepszy w pierwszym turnieju memoriału?

Kto wygra mecz?

Rozgrzewka już za nami. Za chwilę rozpoczną się wielkie emocje!

Waldemar Wspaniały, który podzielił się z nami spotrzeżeniami na temat tegorocznego turnieju powiedział, że jedyną drużyną, która odstaje od reszty jest ekipa Kanady. Według niego o zwycięstwo powalczą Polacy, Rosjanie i Francuzi.

Jako pierwsi na boisku zameldują się Kanadyjczycy z Rosjanami. Obie ekipy przyjechały do grodu Kraka w niedokońca najsilniejszych składach. Po stronie Sbornej brakuje Jegora Kliuki, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Z kolei ekipa Liścia Klonowego jest osłabiona o osobę Johna Gordona Perrina, który nie przyjechał ze względu na ślub siostry.

Tegoroczny turniej jest najmocniej obsadzony w historii rozgrywek. Rywalizować o miano najlepszej drużyny będą Kandyjczycy, Rosjanie, Francuzi oraz Polacy jako organizatorzy.

Witamy z Tauron Areny w Krakowie, gdzie już za około 15 minut padnie pierwszy gwizdek jubileuszowej XV edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.