Dziękujemy za obecność podczas dzisiejszej relacji. Zapraszamy na kolejne.

Po raz drugi w tym sezonie derby Łodzi wygrywają Grot Budowlani Łódź!

KONIEC! Zablokowana Wawrzyńczyk!

Powracają Grobelna i Cutura.

Ofiarnie w obronie Ełkaesianki, ale Agnieszka Kąkolewska blokiem załatwiła sprawę w tej akcji.

Hana Cutura i Ewelina Polak w szeragach Grot Budowlanych zmieniają Grobelną i Vincourovą.

Katarzyna Sielicka zachowuje zimną krew i atakiem z przechodzącej piłki zdobywa kolejny punkt.

Raz jeszcze Wawrzyńczyk, w sam narożnik boiska.

Kolejny raz bloku rywalek nie boi się Agata Wawrzyńczyk.

Kaja Grobelna radzi sobie w ataku z II linii bez większych problemów.

Błażej Krzyształowicz prosi o 30 sekund przerwy.

W ostatniej chwili zwolniła rękę w ataku Agata Wawrzyńczyk.

Deja McClendon pojawia się w miejsce Regiane Bidias.

Kiwka Polańskiej na blok Ełkaesianek daje punkt gospodyniom.

Regiane Fernanda Aparecida Bidias nadziała się na blok Polańskiej.

Jeszcze jedna przerwa na żądanie Michala Maška.

Kaja Grobelna trafia po prostej w linię boczną.

Michal Mašek prosi o przerwę.

Agata Wawrzyńczyk zmienia Izabelę Kowalińską.

Izabela Kowalińska atakuje prosto w blok.

Izabela Kowalińska myli się w polu zagrywki.

Kolejny skuteczny blok Agnieszki Kąkolewskiej. "Ofiarą" tym razem Ewa Kwiatkowska.

Po skosie skutecznie Grobelna.

A rozegrała jej piłkę już Athina Papafotiou, która powróciła na plac gry.

Regiane Bidias radzi sobie na prawym ataku.

Pojedynczy blok Polańskiej na Efimienko.

Izabela Kowalińska bije po prostej w aut.

Kiepski moment Regiane Bidias. Najpierw Brazylijka wpadła w siatkę, potem uderzyła po skosie w aut.

Martyna Grajber atakuje po bloku Ełkaesianek.

Przez dziurę w bloku bije Kaja Grobelna.

Długą akcję kończy Katarzyna Sielicka, choć nie była to łatwa piłka.

Wchodzi za nią Dominika Mras.

Przy akcji w obronie zderzyły się ze sobą Athina Papafotiou i Krystyna Strasz. Greczynka opuszcza boisko.

Na udany atak Sielickiej z lewego skrzydła, odpowiada także z lewego Grobelna.

Wracamy po 10 minutach przerwy!

Nie są w stanie przebić na drugą połowę piłki siatkarki ŁKS. Dobry blok na Kwiatkowskiej i brak asekuracji jej koleżanek sprawiają, że Grot Budowlani wygrywają już drugiego seta i w bardzo dobrych nastrojach schodzą na 10-minutową przerwę.

Niemoc zespołu przełamuje z nieosiagalnego dla rywalek pułapu Gabriela Polańska.

O czas prosi niepocieszony Błażej Krzyształowicz. Nie pierwszy dziś raz jego podopieczne seryjnie tracą punkty i wypuszczają z rąk bezpieczną - wydawałoby się - przewagę.

Dłuższą wymianę kończy dobrym obiciem bloku Ewa Kwiatkowska i ŁKS wraca do gry!

Izabela Kowalińska przełamuje rywalki zagrywką!

Kwiatkowska i Kowalińska zatrzymują blokiem Grajber. ŁKS walczy do końca.

Martyna Grajber trafia sprytnie między rywalkami.

Deja McClendon bardzo dobrze uderza z lewego skrzydła.

Blok! Blok! Blok! Siatkarki Grot Budowlanych znowu nie do przejścia.

W aut ze środka atakuje Agnieszka Kąkolewska.

Myli się w ataku Izabela Kowalińska. Koniec seta coraz bliżej...

Kaja Grobelna kiwa w wolne pole.

Znakomicie po przekątnej w sam narożnik boiska z najwyższego pułapu atakuje Julia Twardowska.

Michal Mašek prosi o czas. Kolejny dziś trudny moment dla ŁKS-u.

Izabela Kowalińska zatrzymana blokiem! Ten pajp nie miał szans przebić zapory postawionej przez Gabrielę Polańską.

Julia Twardowska mocno obija blok siatkarek ŁKS-u.

Kaja Grobelna psuje kontrę, atakując z szóśtej strefy w siatkę.

W aut atakuje Kaja Grobelna i mamy już remis! ŁKS wraca z dalekiej podróży.

Zuzanna Efimienko znakomicie radzi sobie na zagrywce i skraca dystans punktowy dzielący oba zespoły.

Blok Łódzkiego Klubu Sportowego zatrzymuje Martynę Grajber i przerywa świetną passę rywalek (8 punktów zdobytych z rzędu!).

Agnieszka Kąkolewska bez najmniejszych problemów kończy akcję środkiem.

Zespół Krzyształowicza seryjnie zdobywa punkty i zmusza trenera rywali do błyskawicznego wzięcia czasu. Wszystko za sprawą znakomitej postawy w polu zagrywki Julii Twardowskiej.

Podwójny blok Grot Budowlanych powstrzymuje Kowalińską i daje gospodyniom remis.

Agnieszka Kąkolewska kończy seta skuteczną akcją na siatce. Grot Budowlani Łódź zdominowali rywali w decydującej fazie pierwszej partii i pewnie wyszły na prowadzenie 1:0 w całym meczu.

Z kolejną zagrywką Vincourovej nie radzą sobie siatkarki ŁKS-u.

Pogubiły się ełkaesianki. Nie funkcojnuje już przyjęcie, a przewaga rywalek rośnie.

Drugi czas wykorzystuje Michal Mašek.

Siatkarki Grot Budowlanych znów wrzucają wyższy bieg i odjeżdżają rywalkom.

Swój pierwszy punkt w lidze dobrym atakiem z sytuacyjnej piłki zdobywa debiutująca w ŁKS grecka rozgrywająca Athina Papafotiou.

Skuteczny blok Polańskiej i as serwisowy Grobelnej sprawiają, że siatkarki Grot Budowlanych wracają na prowadzenie.

Tymczasem o czas prosi Błażej Krzyształowicz, ponieważ jego zespół roztrwonił trzypunktową przewagę.

Ciekawie jest też na trybunach, gdzie kibice ŁKS-u nie mieszczą się na przeznaczonych dla nich trzech sektorach i zajmują już również czwarty. Mecz cieszy się w Łodzi bardzo dużym zainteresowaniem.

Środkiem przedziera się Agnieszka Kąkolewska.

Blok ŁKS-u powstrzymuje Martynę Grajber.

Dłuższą wymianę skutecznie kończy Regiane Fernanda Aparecida Bidias.

Po kolejnym błędzie siatkarek ŁKS-u Commerceconu Łódź trener Michal Mašek błyskawicznie prosi o czas.

Myli się tym razem w ataku Regiane Fernanda Aparecida Bidias uderzając w taśmę.

Potężnie z lewego skrzydła atakuje Regiane Fernanda Aparecida Bidias.

Słabo w kontrataku uderza Kowalińska, z czym bez problemu radzi sobie blok Grot Budowlanych.

Mocnym atakiem z obiegnięcia rewanżuje się Ewa Kwiatkowska.

Sprytnie kiwa nad blokiem ŁKS-u Martyna Grajber.

Lepiej spotkanie rozpoczął zespół Błażeja Krzyształowicza.

Grot Budowlani Łódź rozpoczynają w składzie: Vincourova, Polańska, Grajber, Grobelna, Kąkolewska, Twardowska i Witkowska (libero).

Występujący tym razem w roli gości ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie mecz w składzie: Kowalińska, Kwiatkowska, Sielicka, Papafotiou, Efimienko-Młotkowska, Bidias i Strasz (libero).

Rozgrzewka dobiega powoli końca, a łódzkie zespoły gotowe są już do walki o prymat w mieście włókniarzy. Faworyta przed pierwszym gwizdkiem arbitra trudnko wskazać, ale emocji zabraknąć dzisiaj w Atlas Arenie nie powinno.

W tym sezonie łódzkie ekipy mierzyły się już dwukrotnie i każdy z tych meczów był zupełnie inny. W lidze, w roli gospodarza pewnie wygrał ŁKS, ale w finale Pucharu Polski w Nysie górą zdecydowanie były zawodniczki Grot Budowlanych.

Oba zespoły plasują się w ścisłej czołówce Ligi Siatkówki Kobiet i mają apetyt na medal. Obecnie wyżej sklasyfikowane są zawodniczki ŁKS-u, ale debry rządzą się swoimi prawami.

Zapraszamy na relację live z meczu Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź.