Kibice z Bełchatowa mogą więc bukować bilety do Wrocławia. Dziękujemy za uwagę. Miłego wieczoru.

Rywala PGE Skry poznamy późnym wieczorem. Będzie nim zwycięzca meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel.

I koniec. Szymon Romać uderzeniem po skosie zakończył spotkanie.

Pojedynczym blokiem Bartosz Bednorz złapał Rossarda. Piłka meczowa.

Thibault Rossard znalazł dziurę w bloku rywali.

Wydawało się, że Lisinac uderzy z całej siły ze środka. A tymczasem środkowy PGE Skry zwolnił rękę, a piłka spadła w trzeci metr.

Atak Ebadipoura z IV strefy po bloku, co potwierdził dopiero challenge.

Jest i on. Srećko Lisinac.

Z krótkiej w pierwszym tempie radzi sobie Marcin Możdżonek.

Dominik Depowski atakiem z lewego skrzydła, po palcach Kłosa zdobywa dopiero 13. punkt dla Asseco Resovii.

Wywołany z powrotem więc do gry jest Thibault Rossard.

Gdy Bartosz Bednorz staje w polu serwisowym, nie bierze jeńców. Trafiony Krastins.

Nie skończył Kłos ze środka, ale Możdzonek już tak.

Efektownie rozrzucony blok przez Łomacza. Bez większych problemów po prostej kończy Szymon Romać.

Każda seria kiedyś się kończy. A chwilę później Elviss Krastins przekracza linię 9. metra.

I jeszcze jeden as Ebadipoura w ósmy metr.

A teraz bezpośrednio Irańczyk punktuje z zagrywki, a Andrzej Kowal wykorzystuje już drugą przerwę.

Elviss Krastins pojawia się za Depowskiego na przyjęciu.

Ależ petardę z zagrywki posłał Milad Ebadipour.

Sędziowie byli zdania, że Kędzierski przełożył ręce nieprzepisowo na drugą stronę. Po konsultacji jednak podjęli decyzję o powtórzeniu akcji.

Nie trzeba długo czekać na reakcję trenera Andrzeja Kowala.

Srećko Lisinac skutecznie kontratakuje z krótkiej. Topnieje przewaga Asseco Resovii.

Długą akcję wygrywają gospodarze. Sposobem dolnym wystawiał Masłowski do Rossarda, ale Francuz zablokowany.

Szymon Romać pojawia się w miejsce Mariusza Wlazłego.

Kiepsko w przyjęciu radzi sobie Piechocki. Nie można było zaatakować z tej piłki. A w kontrataku Depowski atakował przy zgliszczach bloku bełchatowian.

Roberto Piazza poprosił o 30 sekund przerwy.

Przyjęcie Bednorza na drugą stronę, a tam z przechodzącej piłki uderza Bartłomiej Lemański.

Zatrzymany na prawym skrzydle Mariusz Wlazły.

A na prawym skrzydle oglądamy Thibaulta Rossarda.

Depowski i Kędzierski rozpoczynają trzeciego seta po stronie Asseco Resovii w szóstce.

Jest po secie. Bełchatowianie prowadzą 2:0 i teraz oba zespoły schodzą na 10-minutową przerwę.

Szalona akcja i próby ataku z bardzo niewygodnych piłek w wykonaniu rzeszowian, ale to wszystko tylko miało odwlec egzekucję w czasie. Jarosz zablokowany, ale jeszcze sprawdzamy, czy na pewno...

Bartosz Bednorz z IV strefy uderza po bloku. Piłka setowa dla PGE Skry.

Ale po chwili Łomacz powraca już na plac gry.

Szymon Romać zmienia Grzegorza Łomacza.

Ależ blok na Bednorzu zaprezentował Lemański!

Jakub Jarosz także nie jest w stanie przebić piłki na drugą stronę z linii 9. metra.

Pojawił się za niego Dominik Depowski.

Teraz problemy z odbiorem zagrywek Ebadipoura ma Rossard. Francuz miał okazję zaatakować z sytuacyjnej piłki, ale został zatrzymany potrójnym blokiem.

Wyblokowany atak Rossarda przez Lisinaca, a z drugiej piłki postanowił uderzyć Bednorz. To była dobra decyzja.

A teraz przyjmujący Asseco Resovii zaserwował w aut. Piłka przeleciała tuż nad naszym stanowiskiem.

Nie jest to dobry fragment Śliwki. Właśnie został zatrzymany dwublokiem.

Doskonała zagrywka Bednorza, o czym przekonał się Aleksander Śliwka.

Milad Ebadipour praktycznie w pojedynkę zatrzymał Rossarda.

Z VI strefy z niezbyt szybkiej piłki użytek robi Milad Ebadipour.

A Mariusz Wlazły mocno i pewnie kończy atak po prostej.

Michał Kędzierski i Jochen Schoeps zmieniają Tichacka i Jarosza.

Milad Ebadipour znalazł dziurę w bloku i posłał tam piłkę.

Szczęście uśmiechnęło się do PGE Skry. Piłka po ataku Jarosza trafiła prosto w stopę Bednorza. A w kontrze Srećko Lisinac nie zawiódł kibiców w Hali Energia i doporowadził do remisu.

Trudna zagrywka Łomacza, której nie przyjmują rzeszowianie. Andrzej Kowal poprosił więc o czas.

Mariusz Wlazły zatrzymał blokiem Rossarda.

Aleksander Śliwka wypycha piłkę po palcach rywali.

...i Bartosz Bednorz.

Do zabawy w zdobywanie punktów dla przeciwnika włączył się też Mariusz Wlazły.

Zepsute zagrywki z obu stron.

Wypchnął piłkę po rękach Wlazłego Rossard.

Roberto Piazza prosi o przerwę.

Kłopoty bełchatowskich przyjmujących. Możdżonek dalej punktuje.

Jak na razie Marcin Możdżonek posyła lekkie, acz trudne do przyjęcia zagrywki.

Zaczynamy druga odsłonę od zagrywki zółto-czarnych.

A teraz atakujący Asseco Resovii kiwa w taśmę. Pierwszy set wędruje na konto PGE Skry Bełchatów.

Jakub Jarosz zagrywa w aut. Kolejna piłka setowa dla gospodarzy.

Roberto Piazza nie ma już wideoweryfikacji, ale wykorzystuje przerwę.

Bednorz bez bloku uderzył w aut. Mamy remis!

Jeszcze na boisku pojawia się pod siatką Łukasz Perłowski.

Po udanym ataku Kłosa ze środka bełchatowianie mają pilkę setową.

Ważna obrona Masłowskiego, ale błąd podwójnego odbicia popełnił Rossard.

Ładna kombinacja zakończona atakiem Bednorza z II linii.

Bartłomiej Lemański serwuje w aut.

Przez moment na boisku byli Romać i Janusz, ale powrócili właśnie na ławkę. Na placu gry oglądamy Wlazłego i Łomacza.

Aleksander Śliwka posyła piłkę w aut, ale po potrójnym bloku.

Druga przerwa na żądanie szkoleniowca gości.

Sypie się powoli przyjęcie w rzeszowskim zespole.

Obroniona kiwka Rossarda, ale na drugą stronę, a tu w odpowiedzi z prawej flanki bije Jakub Jarosz.

Andrzej Kowal prosi o 30 sekund przerwy.

Jeszcze jeden punkt z linii 9. metra. Trafiony Aleksander Śliwka.

Tym razem Bartosz Bednorz popisał się asem serwisowym.

Kontratak kończy Jakub Jarosz, a Roberto Piazza prosi o przerwę.

I znów to samo. Po Lisinacu zepsuł Ebadipour.

Kolejna zepsuta zagrywka przez żółto-czarnych.

My to widzieliśmy, potwierdzają to kamery challenge. Punkt dla Asseco Resovii.

Bez bloku w aut uderzył Bednorz, choć jeszcze PGE Skra chce to sprawdzić.

Wlazły w przyjęciu, Lisinac w ataku. Bezproblemowo skończona akcja przez gospodarzy.

Wydawało się, że tę akcję wygrają bełchatowianie, którzy dwukrotnie blokowali próby rywali - najpierw Jarosza, później Lemańskiego. Za trzecim razem piłka poszła już do Śliwki, a ten zdobył punkt.

Bełchatowianie mieli kontrę, a zagrali ją przez środek, gdzie Kłos przełamał ręce Lemańskiego.

Zatrzymany na lewym ataku Thibault RossardKarol Kłos i Grzegorz Łomacz w roli głównej.

Zaryzykował w polu zagrywki Mariusz Wlazły, ale trafił w siatkę.

Zagrywka po taśmie Możdżonka, piłka prześlizgnęła się na drugą stronę i spadła w pierwszy metr.

Bez problemu, nad podwójnym blokiem bije Thibault Rossard.

Jednak nie. Punkt dla gości.

Czy Srećko Lisinac trafił w blok? Bo w boisko na pewno nie. Sprawdzamy.

Z II linii swobodnie i skutecznie atakuje Bartosz Bednorz.

Francuz zepsuł zagrywkę, ale chwilę później Aleksander Śliwka skończył swój pierwszy atak z lewego skrzydła.

Rozpoczyna Thibault Rossard.

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Łomacz, Piechocki (libero).

Asseco Resovia: Lemański, Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Masłowski (libero).

Mecz poprowadzą: Paweł Ignatowicz i Waldemar Kobienia.

Mecz rozpocznie się o 18:07.

Witamy serdecznie z bełchatowskiej Hali Energia! Przed nami hitowy ćwierćfinał Pucharu Polski. PGE Skra zmierzy się z Asseco Resovią.