Co prawda Argentynki obroniły trzy piłki meczowe, ale nie zmienia to obrazu gry. To był świetny, drugi z rzędu, mecz Biało-Czerwonych. Po tym zwycięstwie są bliskie utrzymania w Lidze Narodów Kobiet. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na środowe relacje z Łuczniczki.

Zagrywka w siatkę Argentynek i Polki wygrywają 3:0!

Natalia Murek zablokowana z lewego skrzydła.

Zablokowana Łukasik i Argentynki bronią dwie piłki meczowe. O czas poprosił Jacek Nawrocki.

Świetne tempo i piękny atak ze środka Zuzanny Efimienko.

As serwisowy Julii Twardowskiej.

Sprytnie na siatce zachowała się Marlena Pleśnierowicz, która rozgrywa dzisiaj bardzo dobry mecz.

Długa akcja zakończona skutecznym atakiem z prawego skrzydła Martyny Łukasik.

Skuteczny blok Biało-Czerwonych, którym brakuje już tylko 5 punktów, by zakończyć mecz. Za Grajber pojawiła się Julia Twardowska.

Po czasie błąd w polu zagrywki Argentynek.

I błąd przyjęcia Murek. O czas, pierwszy raz w tym meczu, poprosił Jacek Nawrocki.

Na boisko za Natalię Mędrzyk weszła Natalia Murek.

Pojedynczy blok Martyny Łukasik.

Niezbyt dokładna piłka do Agnieszki Kąkolewskiej i autowy atak środkowej.

Schodzi Smarzek, w jej miejsce Martyna Łukasik.

Kolejny punkt liderki Biało-Czerwonych i czas na drugą przerwę techniczną.

Bez bloku siatkarskim gwoździem popisała się Malwina Smarzek.

Przejście linii trzeciego metra w argentyńskim zespole.

Natalia Mędrzyk, obok Malwiny Smarzek, to dzisiaj najskuteczniejsza skrzydłowa w polskim zespole. Drugi czas dla szkoleniowca Argentyny w tym secie.

Błąd podwójnego odbicia rozgrywającej reprezentacji Argentyny.

Kontra Polek i dziurę w bloku wykorzystała Natalia Mędrzyk.

I kolejna zepsuta zagrywka Argentynek.

Autowa zagrywka (teraz już na pewno) rywalek i czas na przerwę techniczną.

Martyna Grajber zapunktowała z lewego skrzydła.

Argentynki przełamały się, ale w kolejnej akcji posłały zagrywkę w aut. Challenge wykazał jednak, że piłka zahaczyła o linię.

Fatalny atak jednej z Argentynek i czas dla szkoleniowca przyjezdnych. Wygląda jednak na bezradnego.

Malwina Smarzek zapunktowała z prawego ataku i chyba nikt nie ma wątpliwości, że Polki zmierzają po zwycięstwo 3:0.

Skuteczny blok Biało-Czerwonych.

Na początek partii długa akcja, w której po kilku nieskutecznych atakach koleżanek piłkę przechodzącą skończyła Marlena Pleśnierowicz.

W każdym elemencie siatkarskim Biało-Czerwone przeważają. Czas na trzeci set, miejmy nadzieję ostatni w tym pojedynku.

Natalia Mędrzyk pewnym atakiem z lewego skrzydła zakończyła drugą partię. Ta, podobnie jak pierwsza, bez większej historii. Polki dominowały na parkiecie od początku do końca. Ich gra na razie robi wrażenie.

Rywalki były bliskie podbicie ataku Martyny Łukasik, ale ostatecznie nie udała się im ta sztuka.

Dość długa akcja, ale zakończona bardzo mocnym i skutecznym atakiem Natalii Mędrzyk. Wcześniej kapitalna obrona Agaty Witkowskiej.

Z lewego skrzydła punktuje Martyna Łukasik, która znów jest na parkiecie pod koniec partii.

Agnieszka Kąkolewska, kapitan polskiego zespołu, pewnie zaatakowała ze środka siatki.

Kolejna dobra zagrywka Mędrzyk, później kontra i oczywiście punkt w ataku polskiej liderki Smarzek. Kolejny czas dla Argentyny. Na razie szkoleniowiec rywalek nie potrafi jednak znaleźć recepty na grę Biało-Czerwonych.

Blok Biało-Czerwonych i czas na drugą przerwę techniczną.

Argentynki nie radzą sobie z zagrywką Natalii Mędrzyk.

Malwina Smarzek nie do zatrzymania na siatce.

Mocny atak w kontrze Natalii Mędrzyk i rywalki nie podbijają piłki. Czas dla Argentyny.

Autowy atak Rodriguez.

Malwina Smarzek pewnie zaatakowała z prawego skrzydła.

Tossi myli się na zagrywce. Fatalnie grają w tym elemencie przyjezdne.

Dobra zagrywka Martyny Grajber, po której Polki ustawiły szczelny blok.

Po dwóch punktach z rzędu Argentynka pomyliła się na zagrywce.

Błąd przyjęcia Argentynek. W polu zagrywki nadal Agnieszka Kąkolewska.

Po chwili rywalki mylą się w ataku i pierwsze prowadzenie Biało-Czerwonych w tym secie.

Błąd na zagrywce Argentynek.

Nie było łatwo w tej akcji, ale punkt ze środka zdobyła Agnieszka Kąkolewska.

Rozpoczynamy drugiego seta. Liczymy, że Biało-Czerwone tak jak w pierwszym nie zostawią złudzeń rywalkom.

Od razu wykorzystana. Pewny atak w kontrze Martyny Łukasik, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku.

As serwisowy Martyny Grajber i pierwsza piłka setowa dla Polek.

I znów Zuzanna Efimienko.

Krótka i Zuzanna Efimienko znów zdobywa punkt. Na razie gra na stu procentowej skuteczności.

Piękna obrony Agaty Witkowskiej i w ataku nie pomyliła się Malwina Smarzek.

Argentynki na razie w tym meczu nie istnieją.

Przerwa nie wybiła z rytmu Biało-Czerwonych. Kolejny blok Polek.

Drugi czas wykorzystuje szkoleniowiec reprezentacji Argentyny.

I udany atak Natalii Mędrzyk. Marlena Pleśnierowicz kiedy tylko może stara się odciążyć w ataku Malwinę Smarzek.

Druga przerwa techniczna i dziewięć punktów przewagi Polek.

Kontra Polek i szans rywalom na lewym skrzydle nie dała Natalia Mędrzyk.

Dobre przyjęcie, więc Marlena Pleśnierowicz często uruchamia pierwsze tempo, tym razem skutecznie ze środka Agnieszka Kąkolewska.

Zuzanna Efimienko na razie nie myli się w atakach ze środka siatki.

Dość długa akcja. Przy trzecim ponowieniu ataku piłka powędrowała do Smarzek i punkt dla Polek.

Malwina Smarzek nie do zatrzymania - w polu zagrywki i na siatce.

Na razie Polki dominują, rozpoczęły tak jak oczekiwaliśmy, świetnie w zagrywce i czujnie na siatce.

As serwisowy Malwiny Smarzek i czas dla szkoleniowca reprezentacji Argentyny.

Świetna obrona Natalii Mędrzyk i pewnie w kontrze zaatakowała oczywiście Malwina Smarzek.

I drugi punkt z rzędu w ataku zdobyła Zuzanna Efimienko.

Kontra, Marlena Pleśnierowicz kieruje piłkę na krótką i punkt zdobywa Zuzanna Efimienko.

Biało-Czerwone wygrywają walkę na siatce.

Na razie bardzo dobrze w mecz wprowadziła się Smarzek. Kolejny punkt w ataku tej zawodniczki.

Polki straciły dwa punkty w jednym ustawieniu, ale niemoc - punktowym atakiem - szybko przerwała Malwina Smarzek.

Pierwszy punkt dla Polek i zagrywkę wykonuje Marlena Pleśnierowicz.

Biało-Czerwone rozpoczynają mecz w żelaznym zestawieniu. Rozpoczynamy. Polki walczą o 4 zwycięstwo w rozgrywkach.

Argentyna: Rodriguez, Sagardia, Tosi, Lazcano, Fortuna, Busquets Reyes, Rizzo (libero)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Witkowska (libero)

Hymny narodowe już odegrane. Trwa prezentacja sędziów. Za chwilę poznamy wyjściowe składy obu drużyn.

Czas na hymny narodowe!

Faworytkami starcia Polski z Argentyną sa nasze siatkarki. Według Jacka Nawrockiego, trenera Biało-Czerwonych, wtorkowy pojedynek będzie bardzo ważny dla jego podopiecznych.

Pomału zapełniają się trybuny hali Łuczniczka. Kompletu kibiców nie będzie, ale i tak frekwencja powinna być niezła. Dobra gra polskich siatkarek we wcześniejszych trzech turniejacg na pewno zachęciła kibiców, by mimo dnia pracującego spędzić wieczór z Biało-Czerwonymi.

Turniej w Łuczniczce rozpoczął się od starcia Niemiec z Belgią. Emocji, zwłaszcza w setach numer trzy i cztery, nie brakowało. Ostatecznie Niemki wygrały 3:1 i odniosły czwarte zwycięstwo w rozgrywkach.

Przed nami punkt kulminacyjny pierwszego dnia turnieju w Bydgoszczy - mecz Polski z Argentyną w 10. kolejce Ligi Narodów Kobiet.

Witamy serdecznie po raz kolejny z hali Łuczniczka w Bydgoszczy!