• 25 : 21
  • 25 : 22
  • 22 : 25
  • 12 : 15

Polska kadra siatkarek po raz ostatni pokonała Brazylijki w, uwaga, 1970 roku. A zatem na naszych oczach rodziła się historia. Mamy nadzieję, że jutro z Kamerunem (godz. 21:15) też będziemy mogli się cieszyć z wygranej. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

Brazylijki dotykają siatki! A zatem wynik idzie w świat, Biało-Czerwone wygrywają z Brazylią! Może i to tylko wygrana sparingowa, ale i tak cieszy oko.

Riposta wysoko skaczącej Kąkolewskiej!

Fatalny błąd Twardowskiej, as Amandy. Nie wygląda to dobrze...

Trener Polek zapowiedział swoim zawodniczkom, że zaraz po tej przerwie na żądanie weźmie drugi czas. Wet za wet, Polak też potrafi.

W końcu! Dopuszczono do gry, a Smarzek została zablokowana przez Adenizię. Zrezygnowany Nawrocki prosi o czas.

A teraz drugi sędzia podszedł do prowadzącego protokół elektroniczny i dysktują na temat ustawienia Brazylijek. Jeżeli tak ma wyglądać w praktyce skracanie czasu spotkań w siatkówce...

To nie jest najlepszy moment meczu na przepychanki trenera i niepewnych sędziów...

Sędzia nie chce wznowić akcji, wciąż nie wiadomo, czy Amanda mogła wejść na parkiet czy nie po zbyt późno zgłoszonej prośbie sztabu Brazylii.

Żółta kartka dla trenera Brazylii. Dał się we znaki arbitrom.

Tymczasem mamy problem formalny ze zmianą Amandy Francisco. Trener Guimares kłóci się z sędziami, a wybite z uderzenia Polki stoją i patrzą na jego kłótnię.

Agresywna i skuteczna próba Drussyli Costy. Ale pamiętamy, jaki jest wynik.

Marnuje serwis Gabi!

Mogła być dobra obrona Pleśnierowicz, ale hala okazała się za niska dla tak wysoko lecącej piłki.

I znowu! Smarzek zmieściła wymagającą piłkę na narożnik parkietu. Czas dla Brazylii.

Dzięki naszej atakującej Biało-Czerwone potrzebują tylko 4 punktów do świetnej inauguracji Montreux Volley Masters.

Gabi spisała się w akcji sytuacyjnej z upadkiem na parkiet po uderzeniu. Mądrze wykorzystane ręce w bloku Pleśnierowicz.

Obrona, druga linia, punkt! Świetna akcja Smarzek.

Teraz to siatkarki z Brazylii dotykają siatki, trochę szczęścia miały będące w defensywie Polki.

Nasze rodaczki cieszyły się po uderzeniu Costy, ale to był jednak punkt, a nie aut.

Smarzek! Polki zmieniają strony przy trzech punktach prowadzenia, na razie tie-break układa się cudownie.

Imponujący atak Martyny Grajber, dynamika godna choćby Gabi Guimares.

Smarzek po raz drugi męczy rywalki serwisem.

Sędzia chciał odgwizdać aut Smarzek, ale drugi arbiter podpowiedział mu, że doszło do otarcia bloku.

Wydawało się, że Malwina Smarzek trafiła w aut, ale sędzia na nasze szczęście był innego zdania.

Ależ mocarne uderzenie Drussyli.

Justyna Łysiak trochę zaszalała z dokładnością dogrania, ale tak czy siak Brazylia trochę pogubiła się w kontrze.

Jak na razie lepiej w seta weszła Brazylia, która nęka nasze siatkarki serwisami.

Za odmianę losów meczu należy podziękować Agnieszce Kąkolewskiej, która przy prowadzeniu przeciwnika 15:13 swoimi blokami dała sygnał do odrabiania strat. Pewność siebie odzyskały Smarzek i Twardowska, zaś Brazylijki zaczęły tracić chłodne głowy.

Szczęśliwie, ale skutecznie! Smarzek kiwa piłkę za blok i Polska za chwilę zagra piątego seta dzięki zrywowi z połowy czwartej partii.

Uff! Twardowska wyśmienice radzi sobie w bardzo trudnej akcji sytuacyjnej.

Kąkolewska dała się zablokować na środku siatki, to zagranie było zbyt czytelne. Polkom ucieka set?

Tradycyjnie pod koniec seta na boisko wchodzą Julia Nowicka i Martyna Łukasik.

Dani Lins w końcu obudziła środek, Ana Carolina wściekle uderzyła w akcji z jednej nogi.

Libero Suelen chciała zaskoczyć Polki rozegraniem do tyłu do Gabi, ale Twardowska nie dała się omotać!

Poprawka uderzenie dała efekt. Malwina Smarzek świetnie ominęła blok i trafiła w siódmy metr.

Grajber atakowała z wysokiej piłki trochę z ułańską fantazją, ale nie została zablokowana.

Smarzek! Miło widzieć jej przebudzenie.

Drussyla Costa przerywa serię niepowodzeń swojej ekipy.

No dobrze!

Pomyłka Montibeller i Ze Roberto musi prosić o czas po tej akcji.

Kąkolewska show, drugi jej blok z rzędu!

Nie udało się Kąkolewskiej zaatakować z trzeciej strefy, ale jej blok na Drussyli dał Polkom kolejny raz remis.

Kolejny raz pokazała się Agnieszka Kąkolewska.

Brazylijki poszły w ciemno do Smarzek i zablokowały ją z uśmiechem na ustach.

Polskie przyjęcie nie chce dostosować się poziomem do tego brazylijskiego. Musiał reagować Jacek Nawrocki.

Przytomne dogranie do wyskakującej z miejsca Twardowskiej i znów Polska prowadzi.

Rosamaria poważnie się pomyliła, mamy remis.

W końcu, chciałoby się powiedzieć. Trzy obrony z rzędu Brazylii zmusiły Pleśnierowicz do działania i wystawy do Kąkolewskiej, a środkowa pewnie uderzyła po rękach.

Maria Stenzel instynktowie wybroniła piłkę, ale to była jedna dobra rzeczw tej wymianie po stronie Polek.

Blok-aut Martyny Grajber po dobrym dograniu Pleśnierowicz. W końcu prowadzenie Polek!

Efimienko w końcu blokuje, Gabi Guimares była tym wyraźnie zaskoczona.

Poprawka Grajber, jakże ładna i potrzebna.

Grajber zdecydowała się na wariant siłowy z nadzieją trafienia w ręce blokujących. Ale bez skutku.

Smarzek mogła zrobić wiele z tą piłką, a wybrala atak po skosie w taśmę. Przeprosiła już za to zespół.

Kolejny świetny serwis Kąkolewskiej!

Wet za wet. Dobre uderzenie Montibeller i Smarzek.

Drussyla nie skończyła akcji, ale Brazylia zdobyła punkt po dotknięciu siatki przez Polki.

Plas, plas, plas, plas, atak z miejsca Smarzek - tak wyglądała pierwsza akcja partii numer cztery.

Czy Polki doprowadzą do piątego seta?

W ostatnim secie w ofensywie ożywiła się Julia Twardowska, ale jej skuteczność (7/23) nie rzuca na kolana. Brazylia nie gra rewelacyjnie, ale jest na tyle rzetelna, że znów stać ją było na zdobycie o dwa-trzy punkty więcej.

Drussyla Costa nie zamierzała przedłużać meczu. Polki znów trochę podgoniły wynik pod koniec seta, ale niewykorzystane sytuacje zemściły się w najgorszym momencie.

Oho, Kąkolewska daje sygnał zagrywką! Czas dla trenera Brazylii.

Uff! Piłka po ataku Grajber obiła się o blok i wracała na stronę polską, ale wyleciała za boisko.

Gdyby przyjęcie Stenzel było dokładniejsze, być może nie trzeba by było atakować na oślep. A to zrobiła przed chwilą Smarzek.

Nieudana zagrywka Nowickiej.

Moment ulgi po stronie polskiej, atakująca Brazylii przestrzeliła.

Twardowska mogła skończyć kontrę, ale dokonała tego jednak Rosamaria.

Smarzek znów dobrze atakuje blok-aut, jest nadzieja.

Gabi Guimares szybko dobiegła do siatki i uderzyła piłkę ręką niczym batem. Brazylia utrzymuje dystans punktowy.

Niestety, Smarzek chciała dobrze, ale nie wycelowała między blokiem i antenką.

Wyczyszczona siatka dla Drusssyli Costy, to musiało się skończyć w jeden sposób.

Chociaż przed chwilą Martyna Grajber chciała udowodnić, że się mylimy.

Polskiej ekipie wyraźnie brakuje siły przebicie po lewej stronie siatki i to się mści.

Rosamaria Montibeller godnie zastępuje Tandarę Caixetę, wykluczoną z gry w Montreux przez drobny uraz barku.

Każda "czapa" na Smarzek boli wyjątkowo.

Ciężar gry w ataku bierze na siebie Twardowska i radzi sobie z nim przyzwoicie.

Według arbitra jedna z Polek dotknęła siatki, ale która? Tego nie wie nikt.

Twardowska dobrze obiła ręce blokującej. Odrbaiamy straty.

Po ataku Smarzek i interwencji Montibeller piłka zahaczyła o sufit.

Po wejściu Julii Nowickiej widać postęp. Co prawda wciąz brakuje precyzji, ale Brazylijki wydają się nieco zaskoczone tym, jak grają rywalki. Ich trener poprosił o przerwę.

Polski zespół ciuła punkty, ale wyraźnie obniżył loty. Za dużo jest niedokładności i za mało siły.

Gabi Guimares nie ma imponującego wzrostu, ale gdyb ktoś kwestionował jej przydatność dla kadry, powinien zobaczyć jej ostatni atak.

Brazylijki nie mają najmniejszego problemu z odczytywaniem intencji Malwiny Smarzek. Chyba naszej prawoskrzydłowej przyda się odpoczynek.

Podwójne odbicie Grajber w obronie. Żal dobrej interwencji Marii Stenzel.

Blok na Smarzek, kończącej dziś co trzecią akcję.

Nieudana zagrywka Kąkolewskiej, na razie Polki nie są w stanie wywrzeć persji na Brazylii w tym elemencie.

22-letnia Costa nie spisuje się gorzej od bardziej ogranych w kadrze koleżanek.

Punktowa zagrywka Twardowskiej. Jeżeli do tego dołoży jeszcze punkt w ataku, będzie idealnie.

Wprowadzona na parkiet Drussyla Costa obija blok Polek. Fernanda Garay zeszła z parkietu, tak jak w meczu z Rosją.

Marlena Pleśnierowicz zaczęła odważnie, od kiwnięcia piłki. Skutecznie, dodajmy.

Siatkarki z Brazylii poprawiły grę w bloku, a przede wszystkim miały Fernandę Garay (13/20 w ataku). Polki mogły przegrać seta seta zdecydowanie wyżej, ale dzięki wzmocnieniu bloku pod koniec seta nieco poprawiły sobie humory przed startem kolejnego seta.

Jednak co się odwlecze... Ana Carolina korzysta z dogrania do środka siatki i zaskakuje ofiarnie broniące polskie siatkarki. Biało-Czerwone dzielnie goniły wynik, ale nie dogoniły.

Ależ cudowny, pojedyczny blok na rozpędzonej Gabi! Nie pierwszy w tym meczu.

Piłka setowa po uderzeniu, a jakże inaczej, Fernandy Garay.

Blok Agnieszki Kąkolewskiej poskromił Gabi, piłka leciała długo i nieubłaganie dla rywala.

Kąkolewska przebiła przechodzącą piłkę. Lepszy moment Polek, czy pójdą za ciosem?

Prosty błąd Gabi Guimares z akcji po prostej.

Nasze rodaczki broniły jak szalone, ale Łukasik musiała przegrać walkę z blokiem.

Atak pod górę Martyny Łukasik okazał się skuteczny. Ale po raz kolejny odpowiada Garay.

Fernanda Garay chce chyba sobie powetować kiepski mecz z Rosją. Cóż ona dziś wyprawia na obu skrzydłach.

Martyna Grajber z najwyższym trudem przepycha piłkę przez blok.

Po kiepskim przyjęciu Garay Brazylia punktuje, ale ta piłka raczej nie dotknęła bloku Polek.

- Grajmy z piłką! - apeluje Jacek Nawrocki do swoich siatkarek. Faktycznie, na razie lepiej Mikasą operują rywalki.

Grajber nie miała większych szans na wysokiej piłce z głębi pola i w starciu z potrójnym blokiem.

Twardowska może nie błyszczy w ataku, ale zagrywkę na Gabi Guimares wykonała perfekcyjnie.

Kolejna kontrowersyjna decyzja po blok-aucie Smarzek. A systemu challenge tutaj nie ma.

Martyna Grajber ma spore pretensje do sędziego, według niej Smarzek spokojnie zmieściła się w boisku. I powtórka telewizyjna to potwierdza...

Brazylijki utrzymują prowadzenie, ale ten atak Zuzanny Efimienko mógł się podobać.

A teraz kiwnęła Pleśnierowicz i zrobiła to znakomicie.

Garay podbita, a Grajber znów zmusza swoim plasem Suelen Pinto do kapitulacji.

As Kąkolewskiej!

Grajber dzięki dokładnej piłce dogranej w dobrym tempie uratowała akcję. Wcześniej Smarzek dwa razy nie potrafiła oszukać obrony rywala.

Niedobrze, Rosamaria zaskoczyła Polki zagrywką po taśmie. Czas dla Nawrockiego.

Montibeller atakuje dobrze po skosie. Polskie serwujące upatrzyły sobie w przyjęciu Gabi, ale za to Brazylijki uszczelniły blok.

Trzy pary brazylijskich rąk wiedziały, jak zatrzymać Smarzek w kontrze.

Ana Carolina zaserwowała asa serwisowego, przewaga Polek na początku okazała się krucha.

Głos z Brazylii: za dużo błędów siatkarek Ze Roberto i nakaz poprawy w kolejnej partii.

Suelen Pinto nie poradziła sobie z dograniem drugiej piłki.

Polski zespół nie ustępuje Brazylii w ataku (15:16), do tego blokował rywala zza Atlantyku aż 4 razy. Oby tak dalej!

Brawa dla naszej libero za dwie wymagające obrony i Martyny Łukasik za skończenie akcji na prawym skrzydle. Wygrywamy pierwszego seta.

Twardowska nie miała łatwej piłki do skończenia, ale mimo to zaskoczyła rywala kiwką.

Garay jednak zagrała blok-aut o potrójny blok, ale nie było to jasne w pierwszym momencie.

Ta sama siatkarka zepsuła serwis i Polki są o dwa punkty od wygrania seta. Na parkiet wchodzi duet Nowicka-Łukasik.

Tym razem Gabi nie pomyliła się z prawego skrzydła.

Za Dani Lins pojawia się Roberta Ratzke.

Cudowna odpowiedź polskiej kadry, Pleśnierowicz idealnie dograła do Smarzek.

Bardzo wymuszona wystawa Dani Lins do Gabi Guimares, a ta poważnie się pomyliła!

Teraz składna akcja Brazylii w tempo, spisała się Montibeller.

Ze Roberto jest wyraźnie niezadowolony ze swojego zespołu podczas przerwy na żądanie. Trudno się dziwić.

Dobry moment naszej atakujące, teraz spokojnie wykorzystała bezpańską piłkę.

Smarzek może odetchnąćz ulgą, przełamała zaporę postawioną przez faworytki.

Nasze libero dobrze ustawiają się w obronie, ale nie są w stanie obronić uderzeń przeciwnika.

Warto było rozpaczliwie bronić akcji Garay i czekać na błąd Rosamarii.

W powtórzonej akcji Fernanda Garay nie miała litości dla polskiego bloku. Jak na razie niewidoczna jest Malwina Smarzek.

Błąd Efimienko, ale poza tym gra Polek może się naprawdę podobać.

Znów zaszalała Twardowska na pojedynczym bloku. I to na Adenizii da Silvie.

Akcja powinna skończyć się wcześniej po nieczystym odbiciu Pleśnierowicz. Tak czy siak prowadzenie Brazylijkom dała Garay.

Remis po szczęśliwym ataku Fernandy Garay po taśmie. Teraz to Brazylia ma siłę uderzenia.

Dwie obrony w punkt Brazylii pomogły Gabi w dobrym uderzeniu z drugiej linii.

Czy czas wzięty przez trenera Nawrockiego pomoże polskiej kadrze?

Smarzek tym razem nie trafiła w boisko, choć reszta polskiej ekipy twierdzi co innego.

Grajber! Imponujący atak z lewej strony i to Polska prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

Najpierw Smarzek utrudniła Brazylijkom rozegranie, potem szybka akcja Pleśnierowicz z Efimienko zaskoczyła środkową rywala.

Atakująca Brazylijek zmniejsza straty.

Maria Stenzel poznała siłę ataku Rosamarii Montebellier. Aż musiała upaść na parkiet.

Agnieszka Kąkolewska spokojnie atakuje nad blokiem rywala.

Blokujemy lewe skrzydło Brazylijek!

Blok-aut Twardowskiej i Polki szybko obejmują prowadzenie.

Brazylia: Gabi, Adenizia, Rosamaria, Garay, Ana Carolina, Lins, Suelen (libero)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Efimienko, Smarzek, Grajber, Twardowska, Stenzel (libero)

Mecz rozpocznie się planowo, siatkarki obu drużyn rozgrzewają się na parkiecie.

Kto wygra spotkanie?

Mecz Biało-Czerwonych to ostatni punkt drugiego dnia turnieju w Montreux. We wcześniejszych spotkaniach Rosjanki pokonały bez trudności debiutujący w turnieju Kamerun 3:0 (25:15, 25:17, 25:13), tak samo łatwo uporały się Włoszki z Chinkami (25:20, 25:13, 25:13).

Polska kadra siatkarek zaczyna swój udział w 33. edycji Montreux Volley Masters. Na początek czeka je starcie szalenie wymagające, z reprezentacją Brazylii, która wczoraj pokonała 3:1 Rosjanki.