Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE na WP SportoweFakty. A już o 20:30 początek meczu ONICO Warszawa - Cuprum Lubin

Statuetkę MVP otrzymuje Lukas Kampa, były zawodnik Czarnych Radom

Julien Lyneel kończy ten mecz i jego drużyna zapisuje na swoim koncie komplet punktów na inaugurację PlusLigi

Jeszcze o czas prosi De Giorgi

Dwie piłki meczowe zmarnowane przez jastrzębian

Decyzja niezmieniona i meczbol dla przyjezdnych

Sprawdza jeszcze tę akcję Prygiel, sugerując, że piłka dotknęła bloku

W aut uderzył Wojciech Żaliński

Zmiana w na boisku schodzi:Christian Fromm wchodzi:Paweł Rusek.

Jak na mistrza świata przystało, w kluczowych momentach sprawy w swoje ręce bierze Konarski

Gospodarze mieli kolejną szansę na przełamanie rywali, jednak nie postawili kropki nad "i", uczynił to zaś Fromm

Decyzja sędziów się nie zmienia

Jeszcze challenge na życzenie De Giorgiego

Autowy atak Konarskiego

Alen Pajenk trafił potężnie w głowę, ale... swojego kolegi, Norberta Hubera

Prygiel jeszcze prosił o challenge, ale decyzja podtrzymana

Szybko reaguje Ferdinando De Giorgi, biorąc czas i nie chcąc rozkręcić się na dobre rywalom

Troszeczkę nadziei w serca kibiców gospodarzy wlewa jeszcze Michał Filip, zagrywając asa

Drugą przerwę w tym secie wykorzystuje Robert Prygiel

Jastrzębianie grają punkt za punkt i pewnie zmierzają po zwycięstwo za pełną pulę. Wydaje się, że tylko katalkizm może im odebrać wygraną, bo na pewno nie tak słabo dysponowani Czarni

Broniący "kupili" aut, wobec czego utrzymuje się 4-punktowa przewaga gości

Marazm radomian w końcu przerwał Wojciech Żaliński, atakując po bloku

Fatalny fragment gry gospodarzy, przede wszystkim w przyjęciu - ostrzeliwują ich niemiłosiernie jastrzębianie

Znów linię 3. metra przekroczył Maksim Żygałow

Asa serwisowego posłał Dawid Konarski i ponownie seta dobrze rozpoczynają przyjezdni

Czy Jastrzębski Węgiel postawi kropkę nad "i", zwyciężając bez straty seta i odnosząc bardzo pewne zwycięstwo na inaugurację sezonu PlusLigi? A może Cerrad Czarni Radom pokrzyżują rywalowi te plany? O tym przekonamy się za mniej więcej 25 minut - wtedy zakończy się trzecia partia tego meczu

Bardzo efektowna akcja Jastrzębskiego Węgla przy drugim setbolu i podopieczni De Giorgiego wygrywają już 2:0

Grzegorz Kosok, znany w Radomiu z występów w Jadarze, pewnie zbija ze środka i przybliża swój zespół do zwycięstwa w drugiej partii

Ponownie nie dał rady Filip

Czas wziął Prygiel

Szczelna ściana jastrzębian wyrosła przed Filipem i goście są na najlepszej drodze do zapewnienia sobie minimum jednego punktu w tym meczu

Radomianie mieli szansę na podbicie kolejnej piłki, jednak zabrakło niewiele

Drugi czas wykorzystuje De Giorgi

Bardzo długa wymiana dla gospodarzy - bronił Pajenk, a decydujący cios zadał Filip, po świetnym rozegraniu Gigera

Najpierw asa serwisowego posłał Fornal, lecz po chwili się pomylił

Zmiana w na boisku schodzi:Kamil Kwasowski wchodzi:Wojciech Żaliński.

Dobra akcja duetu Reto Giger - Filip

Wprowadzony przed chwilą na parkiet Michał Filip dotknął siatki i sytuacja Czarnych robi się bardzo nieciekawa

Zmiana w na boisku schodzi:Maksim Żygałow wchodzi:Reto Giger.

Zmiana w na boisku schodzi:Dejan Vincić wchodzi:Michał Filip.

W ofensywie wykazać się chciał Dejan Vincić, ale jego kiwka wyleciała poza boisko

Podopiecznych wezwał do siebie tym razem Robert Prygiel

Obronił piłkę Michał Ruciak, jednak sędziowie odgwizdują piłkę rzuconą

Kapitalnym zbiciem popisał się Fornal - na wielu kibicach to zagranie zrobiło wrażenie

Swoją "cegiełkę" dokłada także Lyneel i prowadzenie gości

Kampa ufa Konarskiemu, a ten kończy coraz więcej ważnych piłek

Za antenkę wyrzucony został Fornal i nie miał jak skończyć tego ataku - mamy już remis

Decyzja podtrzymana - dwa punkty przewagi Czarnych

O challenge poprosił De Giorgi

Zbicie po bloku, ale i dotknęli siatki goście

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - dostał piłkę na przełamanie i tym razem nie było wątpliwości

Niestety dla kibiców miejscowych, coraz głośniej dopingujących swoich pupili, w kontrze Żygałow nadepnął linię 3. metra

Na dłonie przeciwników "nadział się" Dawid Konarski i o przerwę musiał poprosić Ferdinando De Giorgi

Alen Pajenk zapunktował przeciwko swojej byłej drużynie

Blokujący Czarnych znaleźli receptę na Lyneela i objęli pierwsze prowadzenie w tej odsłonie

Uaktywnił się, dawno niewidoczny w ofensywie, Maksim Żygałow

Kontratak wykorzystał Fornal i jego drużyna łapie głęboki oddech na początku drugiej partii

Bardzo nieudana zagrywka skrzydłowego Wojskowych - trafił w antenkę

Za którym to razem w końcu skutecznie uderzył Kwasowski

Czarni dotknęli siatki i wzrasta prowadzenie przyjezdnych

Jedna zmiana w "szóstce" Czarnych w porównaniu z pierwszym setem - w miejsce Wojciecha Żalińskiego pozostał Kamil Kwasowski

Ta partia zapowiada bardzo wyrównaną walkę w inaugurującym sezon 2018/2019 PlusLigi meczu

Premierowa odsłona padła łupem gości, mających bardziej doświadczonych zawodników w składzie. Wytrzymali oni nerwową końcówkę seta i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę

Zaryzykował w polu zagrywki Maksim Żygałow, lecz popsuł to zagranie - piłka wylądowała w siatce

Fromm pomylił się w polu serwisowym

Radomianie wybornili atak rywali, jednak piłka dotknęła złotego sufitu hali MOSiR-u

Szczęście było po stronie gości - po zagrywce Konarskiego piłka przetoczyła się po taśmie i spadła w boisko Czarnych

Kampa posłał piłkę do Fromma, a ten się nie pomylił

Czas wziął tym razem Ferdinando De Giorgi

Tomasz Fornal zatrzymał na skrzydle Dawida Konarskiego i mamy remis!

Świetny blok Wojskowych i zapowiada nam się emocjonujący finał premierowej odsłony

Krótką serię radomian przerwał Christian Fromm

Świetna końcówka Lyneela, który najpierw zaatakował, a po chwili posłał asa

W siatkę zaserwował były zawodnik Czarnych, Lukas Kampa

Przerwę wziął Robert Prygiel

Jastrzębski Węgiel "odjeżdża" na 3 punkty po zbiciach Grzegorza Kosoka i Juliena Lyneela

Zmiana w na boisku schodzi:Tomasz Fornal wchodzi:Kamil Kwasowski.

Tym razem "czapka" założona Maksimowi  Żygałowowi

Pewny punkt zdobył mistrz świata z Turynu, Dawid Konarski

Gospodarze w końcu dopięli swego - zatrzymany Julien Lyneel

Cerrad Czarni Radom mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale w kontrze zatrzymany Tomasz Fornal

Pewny atak ze środka Piotra Haina.

Blok Dawida Konarskiego i tym razem czas dla Roberta Prygla.

Tym razem w kontraataku Fromm skuteczny.

Christian Fromm nie trafił w pomarańczowe pole i o czas poprosił Ferdinando De Giorgi.

Atak ze środka gości podbity i w kontrze zapunktował Żygałow.

Jastrzębianie dotknęli siatki.

Tym razem Fornal zablokowany.

Julien Lyneel dotknął siatki i prowadzenie gospodarzy wzrosło.

Z lewego skrzydła Tomasz Fornal wybił piłkę blok-aut.

As serwisowy Wojciecha Żalińskiego.

Mecz od punktowego ataku rozpoczął mistrz świata Dawid Konarski.

Wyjściowe składy:

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Kampa, Hain, Konarski, Kosok, Lyneel, Popiwczak (libero).

Cerrad Czarni Radom: Huber, Żygałow, Vincić, Żaliński, Fornal, Pajenk, Ruciak (libero).

Na boisku trwa jeszcze rozgrzewka obu zespołów. Za chwilę prezentacja, a potem poznamy już wyjściowe składy obu drużyn.

Witamy w piątkowe popołudnie. Czas rozpocząć nowy sezon ligi mistrzów świata! Na początek starcie w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni podejmą Jastrzębski Węgiel.