A my zapraszamy na dwa dzisiejsze mecze PlusLigi, Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów (17:30) i Indykpol AZS Olsztyn - Chemik Bydgoszcz (20). Śledzcie nasze relacje LIVE!

Dawid Konarski trafia z lewego skrzydła i kończy to nierówne starcie. Dominacja jego drużyn była dziś nie do podważenia.

Francuz jednak nie trafił, mecz jeszcze trwa.

Cóż ten Lyneel wyprawia! Piłka meczowa.

Muzaj po skosie przerywa dramatyczną serię swojej ekipy.

Gospodarze bronią teraz właściwie każdą piłkę ku rozpaczy Trefla.

Jakub Bucki, wprowadzony w pole serwisowe, robi rywalom dużą krzywdę swoimi zagrywkami.

Rozpędza się Jastrzębski Węgiel, znów zatrzymał Mijailovicia.

Po wybloku na Mijailoviciu nikt w Treflu nie wiedział, kto komu ma dogrywac. I piłka wpadła w ich pole.

I znów ta sama śpiewka. Złe przyjęcie gdańszczan, nieudany atak Muzaja, szybki cios niezawodnego Lyneela.

Lynnel został niemal wyrzucony za boisko tą wystawą, ale poradził sobie i techniczie oszukał blok Trefla.

Tym razem Nowakowskiemu nie wyszła zagrywka. Ten element w wykonaniu gdańszczan nie wygląda dziś dobrze.

Bardzo ładna, widowiskowa wymiana w niemieckim stylu. Bronił Kampa, skończył Fromm.

Atak po bloku Jakubiszka był tak mocny, że Konarskiemu trzeba było lekko zmrozić obite boleśnie palce.

Lyneel najpierw obronił świetnie uderzenie Muzaja, potem cudownie wykończył atak z drugiej linii. Rośnie nam kandydat do nagrody MVP!

Znów słabsze przyjęcie Jastrzębskiego Węgla, a Muzaj pewnie kończy wysoko po skosie. De Giorgi musi ratować sytuację przerwą na żądanie, doszło do tak zwanego przestoju w jego ekipie.

Wykorzystana kontra gdańszczan, Nowakowski był bezbłędny.

Lyneel skłania widownię w jastrzębskiej hali do braw.

Jakubiszak nie dał szans Konarskiemu na dobre podbicie piłki.

Muzaj był co chwila podbijany w ataku, co zaowocowało kontra Juliena Lyneela. Andrea Anastasi słusznie irytuje się na czasie.

Fromma pomaga przeciwnikom. Atak w taśmę i z przewagi ostał się jedynie punkt.

Nieudana zagrywka Haina.

Serbski przyjmujący Trefla myli się mimo całkiem dogodnej pozycji w ataku po skosie. Przynajmniej tak twierdzi sędzia.

Ten sam scenariusz: problemy z przyjęciem Trefla i szybki punkt dla gospodarzy.

Mijailović jednak uderzył mocno po bloku.

Piłka po zagrywce JW wróciła na ich stronę, a kontrę skończył Piotr Hain. Gdańszczanie na razie wyraźnie przegrywają z serwisem rywala.

Jakubiszak doprowadza do remisu. Nieco spokojniejszy jest ten początek tego seta.

Dawno nie widzieliśmy tak pewnego minięcia bloku przez Muzaja.

Konarski obił blok Trefla, Olenderek nie był w stanie utrzymać piłki w grze.

Od początku trzeciego seta Szymon Jakubiszak gra za Rubena Schotta.

Czy Trefla Gdańsk stać na wyrównanie wyniku spotkania?

Gospodarze wieńczą dzieło i powiększają prowadzenie. Gracze Trefla nie poradzili sobie w drugiej połowie minionego seta.

Lyneel lituje się nad przyjmującymi Trefla Gdańsk, zagrywa w aut.

Zabawili się jastrzębianie, Konarski zaskoczył swoim zbiegnięciem w bok z drugiej strefy. A wszystko po zagrywkach Juliena Lyneela.

Teraz Kozłowski dobrze dograł do Patryka Niemca.

Blok na Muzaju, potem blok na Niemcu. Kozłowski też nie pomaga Treflowi w gubieniu rywali.

Muzaj serwuje w siatkę, widać po nim, że ostatnia akcje są dla niego trudne.

Drużyna znad morza znów pogubiła się po przyjęciu, a kontra do Fromma z drugiej linii była bezlitosna. Patryk Niemiec wraca za Wojciecha Grzyba.

Francuski skrzydłowy JW zamknął Muzajowi skos, a Olenderek nie był w stanie wybronić wracającej piłki. Przerwa dla gości.

Michał Kozłowski zmienia Marcina Janusza na rozegraniu Trefla.

Oburzony werdyktem sędzió de Giorgi prosi o challenge. I miał rację, bo Maciej Muzaj nie trafił ani w blok, ani w boisko.

Marcina Janusz wkońu mógł posłać ładną piłkę do środkowego. Z dobrym efektem.

Dawid Konarski spisał się w przyjęciu, co pomogło Hainowi w wykończeniu akcji.

Blok-aut Muzaja, wcześniej Fromm nie zaskoczył nikogo swoim plasem.

Ekstremalnie trudny atak Fromma, ale reprezentant Niemiec zmieścił się po prostej.

Akrobatyczne rozegranie Janusza do Muzaja, w stylu brazylijskim, nie sprawdziło się. Piłka wylądowała niedbale w siatce.

Gdańszczanie bronili jak lwy, ale czego nie skończył Lyneel, wykończył Konarski. Wykazał się w ostatniej akcji Lukas Kampa.

Julien Lyneel jest na razie pewnym punktem Jastrzębskiego w linii przyjęcia.

Kamery mówią jasno: Schott trafił w palce blokujących go graczy JW.

Efektowny wyskok Muzaja do zagrywki nie przełożył się na jej wartość punktową. Innymi słowy, aut.

Lyneel cudem obronił uderzenie Schotta, a Mijailović w kontrze nie trafił w pole.

Kosok zablokował Muzaja i mamy remis.

Ruben Schott nie ma łatwego życia z trenerem Anastasim, Włoch obsztorcował go za nieudaną obronę.

Uderzenie Nowakowskiego było świetnym zwieńczeniem bardzo szarpanej wymiany.

Dobra akcja Nikoli Mijailovicia.

Olenderek ratował piłkę, zawieszając się o bandy i warto było to zrobić. Blok Trefla dwa razy dobrze zatrzymywał Fromma, za drugim razem punktowo.

Muzaj uniemożliwił rywalom obronę swojego uderzenia.

Dawid Konarski coraz swobodniej radzi sobie z blokiem gdańszczan.

Nieudana zagrywka Schotta na start drugiej partii.

Trener Anastasi schodził na drugą stronę parkietu wyraźnie niepocieszony i zły, widać było, że nie zgadza się do końca z oceną ostatniej akcji pierwszego seta przez sędziów meczu.

Kosok miał utrudniać rozegranie, ale de Giorgi jeszcze sprawdza całe zajście. Challenge pokazał, że to Marcin Janusz popełnił błąd i punkt oraz set należy się Jastrzębskiemu.

Sytuację uspokaja Julien Lyneel wściekłym atakiem z prawej strony. Cenne przejście.

Nowakowski - Fromm 2:0! Paweł Rusek zmienia Niemca w przyjęciu.

Float Nowakowskiego trafił w Christiana Fromma. Czas dla gospodarzy.

Dla odmiany Szymon Jakubiszak uderzył piłkę dobrze, po palcach blokujących.

Błąd pogania błąd po stronie Trefla Gdańsk. Kosok przebił bezpańską piłkę na siatce.

Blok na Jakubiszaku. Dawid Konarski znów wykazał się w bloku.

Samurajski kok Muzaja znów poszybował w górę, a sam atakujący zapunktował bez bloku.

Wysoka, daleka, skuteczna próba Macieja Muzaja.

Mijailović uderzył soczyście po skosie, potrzebował tak zdecydowanego i pewnego zagrania.

Gdańszczanie się nie poddają. Popiwczak nie dobiegł do piłki opadającej na parkiet JW.

Szymon Jakubiszak, wprowadzony chwilę temu na parkiet, nie pomógł Treflowi w ataku, ale punkt nalezy się jego zespołowi. Kampa nie dogadał się z Kosokiem w akcji ze środka.

Kosok zadbał o to, by goście nie zmniejszyli przewagi.

Popiwczak nie pomógł przyjęciem, ale Dawid Konarski świetnie obił szeroki i wysoki blok.

Bardzo długo czekaliśmy na decyzję stanowiska challenge'owego, w końcu wiemy: Grzegorz Kosok nie naruszył nad siatką strefy gry rywala.

Konarski i sytuacja JW wraca do normy.

Pierwszy czas dla Ferdinando de Giorgiego. Było siedem punktów przewagi, są jedynie dwa.

Piłka rzucona Juliena Lyneela. Nie wszyscy się z tym zgadzają.

Mało płynna akcja, piłka nie latała swobodnie, była raczej ratowana przez obie drużyny. W końccu Nowakowski zagrał lekko nad blokiem.

Pomyłka Fromma w polu serwisowym. Trefl zyskuje okazję na oddech i ponowne wejście w mecz. Zwłaszcza po tak nieudanym uderzeniu Konarskiego.

Wyratowali się goście, Fromm nie trafił w boisko po sytuacyjnym dograniu i obronie Lyneela.

Nikola Mijailović uderza prosto w potrójny blok, gdańszczanom aktualnie nic nie wychodzi. Znowi czas dla Trefla.

Christian Fromm mądrze wypchnął po bloku, oklaskiwała go siedząca na trybunach w jastrzębskiej hali małżonka Maren Fromm.

Anastasi prosi o czas po bloku Niemca Fromma na Patryku Niemcu.

Sędzia Herbik skorygował decyzję sędziego linowego, nawet Andrea Anastasi zgodził się z tym, że piłka po zagrywce Kosoka trafiła w boisko.

Schott zmieścił się między pojedynczym blokiem i antenką.

Odpowiedź Macieja Muzaja na pojedynczym bloku.

Pierwszy punkt w tym meczu pada po bloku na Rubenie Schotcie.

JW: Kampa, Lyneel, Fromm, Kosok, Hain, Konarski, Popiwczak (libero)

Trefl: Muzaj, Nowakowski, Niemiec, Janusz, Schott, Mijailović, Olenderek (libero)

Jednym z gości spotkania w Jastrzębiu-Zdroju jest Vital Heynen, selekcjoner polskiej reprezentacji. Belg z pewnością dogląda obecnych i przyszłych kadrowiczów.

Za chwilę zaczynamy!

Trefl Gdańsk, trenowany przez Andreę Anastasiego, na razie zajmuje 8. miejsce w lidze (8 pkt, bilans meczów 3-2, sety 11:11), ale ewentualne punkty ugrane w Jastrzębiu-Zdroju bardzo pomogą ekipie znad morza w wyprzedzeniu siódmej PGE Skry Bełchatów, wyprzedzającej gdańszczan o zaledwie punkt. Poza tym Trefl ma jeszcze zaległy mecz pierwszej kolejki ze Stocznią Szczecin. Dwa ostatnie mecze gdańskiej drużyny zakończyły się zwycięstwami 3:1 nad Chemikiem Bydgoszcz i 3:2 nad Indykpolem AZS Olsztyn. Ciekawe, czy tym razem Andrea Anastasi też będzie śmiało dyskutował z arbitrami.

Gracze z Jastrzębia na razie zajmują 4. lokatę w tabeli PlusLigi (10 punktów, bilans gier 4:2, sety 12:11), ale trudno stwierdzić, by ich gra w tej części sezonu rzucała na kolana. Zespół prowadzony przez Ferdinando de Giorgiego męczyli się w pięciu setach z klubami z Zawiercia i Będzina, do tego ostatnio wyraźnie ulegli ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle 0:3 (tuż po pokonaniu w czterech setach PGE Skry Bełchatów). Śląski klub z pewnością nie zamierza ułatwić dziś życia Maciejowi Muzajowi, atakującemy Trefla Gdańsk, który w latach 2015-2018 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

Tak jak pisaliśmy, dziś w Jastrzębiu-Zdroju będzie biało-czerwono na chwałę niepodległej Polski!

Kto wygra mecz?

Tuż przed godziną trzecią rozpocznie się jedno z najciekawszych spotkań 7. kolejki PlusLigi. Mecz Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk zapowiada się przede wszystkim... biało-czerwono.