Zapraszamy na niedzielne relacje LIVE z meczów PlusLigi na naszym portalu!

Pojedynczy blok Sama Deroo na Grzegorzu Boćku! Ależ zakończenie tego ciekawego meczu!

Ależ odwrócenie losów akcji i seta! Toniutti i Zatorski wykazali się wzorowo w obronie, co pomogło Deroo zdobyciu piłki meczowej.

Znów piłkę setową daje swojej ekipie Bociek.

Japoński libero miał piłkę po uderzeniu Deroo prawie na rękach, ale... no właśnie, prawie.

Koga utrzymał w grze zagrywkę Śliwki, skończył akcję Bociek.

Gramy na przewagi, Toniutii wyczyścił siatkę dograniem na drugą linię do Śliwki.

Setbola klubowi z Zawiercia daje niezawodny od dłuższego czasu Kamil Semeniuk.

Przed takimi atakami jak ten Śliwki przed chwilą... wypada tylko uciekać.

Krzysztof Rejno skorzystał z prezentu, czyli przechodzącej piłki po przyjęciu Deroo.

Bociek uderza bez pardonu o ręce blokujących.

Tradycyjnie na współpracę Toniuttiego z Wiśniewskim nie ma mocnych.

Poprawka Michała Żuka, który wybrał uderzenie o blok.

Sędzia Makowski poprosił o sprawdzenie uderzenia Michała Żuka kamerą challenge'u. Uznano, że próba była minimalnie autowa.

Przypomniał o sobie Łukasz Kaczmarek. Szykuje się naprawdę miła dla oka końcówka seta.

Michał Żuk dostaje piłki do ataku rzadko, ale jeśli już, sumiennie je kończy.

Semeniuk wyskoczył jak na trampolinie i nie pozwolił obronie przeciwnika na reakcję.

Wiśniewski świetnie skoczył do Gawryszewskiego! Mamy remis i teraz to Warta z Zawiercia jest w opałach. Czas dla trenera Lebedew.

Gospodarze nawet nie stawiali wysokiego bloku na Boćka, pozwolili mu się pomylić.

Szybka odpowiedź Belga.

Semeniuk tylko spojrzał nieznacznie na zablokowanego chwilę wcześniej Deroo, lidera punktowego ZAKSY.

Znowu seria nieudanych serwisów, czekamy na jakąś ładną akcję.

Bociek nie miał wielu opcji grania do wyboru. Uderzył "pod górkę", na siłę w kontrze i to dało punkt.

Masny dograł jednorącz do Krzysztofa Rejno z pozytywnym skutkiem.

Pomyłka Gawryszewskiego w polu serwisowym. Goście nie mają takie precyzji w tym elemencie, jak wcześniej.

Tym razem Bociek został zatrzymany przez Łukasza Wiśniewskiego. ZAKSA wyraźnie dąży do odzyskania inicjatywy.

Michał Żuk ma prawo do radości po bloku na Kaczmarku!

Popsute zagrywki Boćka i Bieńka.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, Rejno wyraźnie utrudnił grę Toniuttiemu przy siatce.

Kamil Semeniuk atakował trochę w stylu Dawida Murku, tylko bez charakterystycznego ruchu barkiem.

Co z tego, że miejscowi pogubili się w obronie i oddali piłkę za darmo, jak Aleksander Śliwka genialnie zatrzymał niemal pewnego punktu Boćka.

Wiśniewski zagrywką zmarnował to, co wcześniej zyskał Deroo atakiem.

Bociek zaskoczył gospodarzy i to jego zespół schodzi na 30 sekund parkietu w lepszych humorach.

Koga poradził sobie z trudną zagrywką, a Semeniuk wyrasta powoli na lidera ataku gości.

Michał Żuk godnie zastępuje Walińskiego. Po jego punkcie zawiercianie prowadzą dwoma "oczkami".

Deroo oszukał potrójny blok Aluronu z uśmiechem na ustach.

Trudna zagrywka Bieńka nie wystraszyła gości, Semenoiuk poradził sobie z trudną pozycją w ataku.

Bieniek nie zdążył zatrzymać Bartosza Gawryszewskiego.

Tym razem ZAKSA zaczyna seta od nieudanego serwisu Kaczmarka.

Tym razem obyło się bez kosztownej chwili wahania. Śliwka obił sprytnie blok Aluronu Virtu Warty i dzięki niemu kędzierzynianie prowadzą 2:1.

Żuk dotknął siatki przy ataku, potem Wiśniewski zapunktował "wiśniowką".

Rozpędzony Śliwka poprawia się w kolejnej próbie.

Wideoweryfikacja dała punkt ZAKSIE po zagrywce Deroo, potem Śliwka został ukarany straconym punktem za nieczyste zagranie piłki przez blok.

Semeniuk atakujący w niewygodnej pozycji nieco się pospieszył z decyzją o uderzaniu z pełną mocą.

Zatrzymany Sam Deroo! Trener Gardini dobrze widzi, że przerwa doprowadziła do dekoncentracji jego zespołu i wziął czas.

Sedzia Makowski utrzymał werdykt w mocy. Trzy punkty przewagi gospodarzy.

Pierwszy sędzia meczu zszedł ze słupka i sam będzie oceniał to, co widział na monitorze jego asystent. To się rzadko zdarza.

Sedziowie długo oceniali przy monitorze czystość zagrania Benjamina Toniuttiego, który było wyraźnie na granicy. Ostatecznie uznali, że było to przełożenie, kibice w Kędzierzynie-Koźlu protestują, podobnie jak trener ZAKSY.

Matesz Malinowski zapunktował zagrywką. Dobra zmiana!

Dobra zagrywka zawiercian ułatwiła im zatrzymanie Kaczmarka, który dostał niewdzieczną piłkę do ataku.

Trudno się nie dziwić frustracji Masnego. Słowak nabiegał się za wszystkie czasy , a i tak jego koledzy nie przebili się przez zasieki obronne przeciwnika.

Piłka po bloku Deroo uderzyła w opadającego Boćka.

Gawryszewski nie dał szans blokowi ZAKSY na reakcję. Goście wrócili do swojej gry, ale wynik jest szalenie niekorzystny.

Kędzierzynianie tak ofiarnie bronili uderzeń Boćka, że w akcji ucierpiało jedno krzesło. Ostatecznie atakujący goścy uderzył w kolejnej kontrze w aut i krzyknął ze złości.

Rejno wystawiający z głębi pola dopuścił się podwójnego odbicia.

Ale i Grzegorz Bociek nie zapomniał, jak się gra i punktuje.

Kaczmarek chyba już wszedł na wysokie obroty, na razie jest nie do zatrzymania dla rywala.

Masny nie oszukał bloku kędzierzynian, Wiśniewski skoczył w ciemno i pewnie zatrzymał Rejnę.

Waliński kiwnął prosto w siatkę. Skrzydłowy schodzi z parkietu na rzecz Michała Żuka.

Trener Lebedew znów prosi swoich graczy na 30 sekund przerwy. Poczatek tego seta wymknął się gościom spod kontroli.

Deroo znowu skorzystał z niedokładności zawiercian próbujących utrzymać piłkę po swojej stronie.

Szybko riposta Gawryszewskiego.

Sędzia zauważył, że piłka po bloku gości otarła się o antenkę.

Podrażniony faworyt odpowiada. Bieniek uderza wściekle z przechodzącej piłki.

Czy Aluron Virtu Warta Zawiercie zdobędzie punkty w Kędzierzynie-Koźlu?

Bartosz Gawryszewski zakończył partię i mamy remis 1:1 w całym meczu. Gościa w połowie seta nabrali mocy i przerwali dominację ZAKSY.

Seria zmian po obu stronach siatki. Zapunktował Łukasz Wiśniewski.

Bieniek nieco przedłuża seta, ale ten wydaje się już rozstrzygnięty.

Szczęśliwe, ale pomyślne zagranie Boćka.

Rejno zdobył dwa asy serwisowe z rzędu, robi się coraz ciekawej!

Znowu cieszą się zawiercianie, tym razem po obronie kolegów wypchnął ręce po bloku ZAKSY. Andrea Gardini znowu wzywa drużynę do siebie.

Autowa zagrywka Semeniuka. Gospodarze i tak muszą mieć się na baczności.

Ale cudna akcja zakończona punktem Semeniuka z drugiej linii! Chyba zmienia się scenariusz seta.

Remis po roztropnym zagraniu Walińskiego mimo dość trudnej piłki. Pierwszy czas dla trenera ZAKSY.

Gospodarze nie dali szans Masnemu na powtórzenie punktowej zagrywki. Wiśniewski uderzył w drugi metr boiska.

Masny i Rejno zaskoczyli ZAKSĘ szybkością.

Bociek dostał skrzydeł. Dostał idealną piłkę na pojedynczym bloku, musiał to skończyć.

Jedna z lepszych akcji obu drużyn, brawa należą się obu libero.

Kolejny atak kędzierzynian, którego obrona jest poza zasięgiem możliwości siatkarzy Aluronu.

Kaczmarek przerwał lepszy okres gry zawiercian pewnym uderzeniem po prostej.

Tym razem Deroo trochę się zagubił w próbie obrony niezbyt mocnego zagrania Walińskiego.

Czas wziął Mark Lebedew po aucie Walińskiego. Zawiercianie po okresie dobrej gry pozwalają sobie na krótkie zaćmienie i znów oddają rywalom inicjatywę.

Ta piłka do Boćka była daleka od idealnej. Widowiskowy blok gospodarzy.

Zatorski świetnie pomaga zespołowi w wyprowadzaniu kontrataku, dzięki czemu ZAKSA utrzymuje prowadzenie nad ambitnym przeciwnikiem. Prowadzenie zmnieszył przed chwilą Waliński.

Ależ "kopnął" zagrywką Deroo! Waliński mogł tylko próbować uratować sytuację, ale bez rezultatu.

Masny "wrzucił" Boćka na skuteczny blok Deroo, który po prostu przebił lekką piłkę w parkiet rywali.

Blok na Walińskim, wcześniej wyczekanie rywala i idealna kontra Śliwki. ZAKSA nie daje się wytrącić z uderzenia.

Były atakujący kędzierzynian zaskoczył ich zagrywką.

Na razie spokojnie i remisowo. Bociek odpowiada na punkt ZAKSY.

Kędzierzynianie trochę się męczyli w końcówce, ale ostatecznie Deroo ominał blok na lewym skrzydle.

Zawiercianie dwa razy się wybronili, a Brandon Koppers trafił w kontrze w taśmę.

Przebił się na środku Krzysztof Rejno.

Na nic zdała się interwencja Semeniuka, Bociek nie miał szans w starciu z takim blokiem.

Waliński, broniący na ósmym metrze, został bezlitośnie trafiony piłką przez Kaczmarka.

Nieco słabszy fragment seta, błędy po obu stronach. Ale faworyci utrzymują przewagę.

Znów atakujący ZAKSY w roli głównej. Nadrobił blokiem to, co popsuł akcję temu.

Teraz Kaczmarek znalazł palce blokującego Walińskiego i obił o nie piłkę.

Kaczmarek przechodzi linię trzeciego metra... ale po challengu punkt wylądował po stronie gospodarzy, bo blok Aluronu dotknął siatki.

Toniutti po dostaniu piłki od źle przyjmującego Semeniuka nie wahał się jej dograć do Deroo od razu na zabicie nadziei rywala. Drugi czas dla Warty.

Masny chciał zaskoczyć sytuacyjnym dograniem do Boćka, ale blok ZAKSY nie dał się zaskoczył.

Łukasz Kaczmarek pewnie uderza na właściwym zasięgu i zdejmuje Gawryszewskiego z pola zagrywki.

Gorsze przyjęcie ZAKSY pozwoliło na dwa skuteczne akcje w bloku Aluronu Virtu Warty. Druga z nich dała punkt.

To była szalona akcja. Kaczmarek przypadkowo obronuł uderzenie Walińskiego na czystej siatce, ale potem spisał się Bociek.

Aleksander Śliwka pewnie skończył akcję w pierwszym uderzeniu.

Czas dla australijskiego trenera zawiercian po nieudanej próbie Boćka.

As Łukasza Wiśniewskiego.

Bociek postawił na wariant siłowy, Kaczmarek na kiwanie za blok w środek parkietu.

Według sędziego Marcin Waliński przeszkadzał rywalom w rozegraniu.

Zawiercianie wygrali challenge, a kędzierzynianie - kolejną wymianę.

Masny postawił w ostatnich akcjach na Gawryszewskiego, ZAKSA odpowiedziała dograniem do Bieńka.

Benjamin Toniutti już zaczyna czarować. Zaskoczył kiwnięciem blok gości.

Zaczynamy od punktu Sama Deroo.

ZAKSA: Deroo, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Kaczmarek, Toniutti, Zatorski (libero)

Aluron: Waliński, Rejno, Gawryszewski, Bociek, Semeniuk, Masny, Koga (libero)

Za chwilę zaczynamy, oba zespoły witają się pod siatką.

Mecz w Hali Azoty będzie niezwykle ważny dla występujących w ekipie z Zawiercia Kamila Semeniuka, Krzysztofa Rejno i Grzegorza Boćka. Pierwsi dwaj jeszcze w poprzednim sezonie bronili barw ZAKSY, zaś będący w wysokiej formie atakujący dwa lata temu grał w tej drużynie.

Kto wygra?

Zakończyło się już spotkanie w Jastrzębsiu-Zdroju, gdzie gospodarze pokonali 3:1 Asseco Resovię Rzeszów, ale to nie oznacza końca soboty z PlusLigą. Już o 17:30 zaczynamy starcie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie z wicemistrzami Polski zagra Aluron Virtu Warta Zawiercie.