• 22 : 25
  • 25 : 21
  • 18 : 25
  • 23 : 25

Biało-Czerwone wygrały szósty mecz w rozgrywkach, zdobyły trzy punkty i wciąż są w grze o awans do Final Six! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację z czwartkowego meczu z Rosjankami.

Kapitalny pojedynczy blok Magdaelny Stysiak i Polki wygrywają mecz za trzy punkty!!! Brawo dziewczyny!

Kaja Grobelna posyła piłkę w siatkę i meczbol.

Kompletnie zagapiły się teraz Polki, kiedy Belgijki przebijały piłkę na naszą stronę. Czas dla Jacka Nawrockiego.

Długa akcja, pełna obron. Najważniejsze, że Magdalena Stysiak skończyła piłkę z drugiej linii!

Belgijki nie wykorzystują kontry.

Magdalena Stysiak nie przyjmuje zagrywki rywalek.

Malwina Smarzek tym razem nieskuteczna. Zablokowana polska atakująca i czas dla Jacka Nawrockiego.

A jednak piłka najpierw dotknęła parkietu i punkt dla Polek.

Udana kiwka Malwiny Smarzek, ale Belgijka chyba podbiła piłkę. Challenge.

Kolejna potężna zagrywka w tym secie Magdaleny Stysiak i Belgijki przyjmują w tzw. trybuny. Czas dla miejscowych.

I kolejna autowa zagrywka Belgijek.

Brakuje po polskiej stronie bloku, chociażby pasywnego.

Znów mylą się na zagrywce Belgijki.

Sędzia odgwizduje piłkę podwójną po polskiej stronie. Dziwna decyzja arbitra, bo to była pierwsza piłka po obronie.

Minimalnie autowa zagrywka Belgijek, ale było blisko.

Belgijki dotknęły jednak siatki zanim piłka wpadła w boisko i punkt dla Biało-Czerwonych! Świetne oko polskich zawodniczek i sztabu szkoleniowego.

Złe przyjęcie Martyny Grajber i zatrzymana blokiem Malwina Smarzek. Ale prosimy o challenge.

Martyna Grajber pewnie zaatakowała blok-aut.

Zbyt często w czwartym secie Polki mylą się na zagrywce.

Znakomita obrona Marii Stenzel i potężny atak w kontrze Smarzek.

Dobra wystawa Marleny Pleśnierowicz na lewe skrzydło, ale Martyna Grajber nie zmieściła piłki w pomarańczowym polu rywalek.

Malwina Smarzek i Magdalena Stysiak praktycznie nie mylą się w tym secie. Teraz zapunktowała Stysiak.

Bardzo pewny atak Malwiny Smarzek po prostej! Takie ataki naszej atakującej chcemy oglądać!

Magdalena Stysiak nie najlepiej przyjęła, ale po chwili naprawiła swój błąd skutecznym atakiem.

Atak Stysiak podbity, ale na siatce czujnośc zachowała Klaudia Alagierska.

Belgijki pomyliły się w polu zagrywki.

Sędzia odgwizdał błąd podwójnego odbicia Marlenie Pleśnierowicz.

Za pierwszym razem Martyna Grajber obiła piłkę o blok, a w powtórce przebiła się przez dwublok rywalek.

Magdalena Stysiak nie wstrzymuje ręki na zagrywce, a w kontrze skuteczna Smarzek.

Kolejnej potężnej zagrywki Stysiak nie przyjmują Belgijki i czas dla ich szkoleniowca.

As serwisowy Magdaleny Stysiak. Potężna zagrywka z wyskoku polskiej przyjmującej.

Nie miała łatwej piłki w ataku Malwina Smarzek, ale Polka zmieściła się w boisko. Wraca forma do polskiej atakującej.

Tym razem w ataku pomyliły się Belgijki.

Magdalena Stysiak bez bloku zaatakowała w aut.

Pewny atak z prawego skrzydła Malwiny Smarzek.

Od znakomitego ataku rozpoczyna Magdalena Stysiak.

Rozpoczynamy czwartą odsłonę, miejmy nadzieję ostatnią w tym spotkaniu. Polki o krok od 6 zwycięstwa w Lidze Narodów.

Jacek Nawrocki wpuścił na zagrywkę Julię Nowicką i młoda rozgrywającą popisała się asem serwisowym! Polki prowadzą w meczu 2:1!

W końcu zadziałał polski blok, który na tym turnieju nie jest na razie atutem Biało-Czerwonych!

Kolejny w krótkim odstępie czasu błąd Belgijek na zagrywce. My się tym nie martwimy!

Malwina Smarzek zapuntowała z prawego skrzydła, chociaż rywalki próbowały jeszcze bronić jej atak.

W kolejnej akcji Magdalena Stysiak znów bardzo mocno, ale tym razem skutecznie.

Długa akcja zakończona atakiem w pół siatki Magdaleny Stysiak.

I Belgijki znów zaczynają mylić się w polu zagrywki.

Marlena Pleśnierowicz rozgrywa coraz swobodniej, bo ma przyjęcie! Pewny atak z lewego skrzydła Martynu Grajber.

As serwisowy Kamili Witkowskiej i drugi w tym secie czas dla trenera Belgijek.

Świetnie rozegranie na środek i soczysty atak Kamili Witkowskiej.

Szybka pomoc fizjoterapeuty na przerwie technicznej i Smarzek jest gotowa do gry.

Malwina Smarzek po ataku z grymasem bólu wylądował na parkiecie. Prawdopodobnie złapał ją skurcz.

A przypomina o sobie także Malwina Smarzek, kończąc piłkę z prawego skrzydła.

As serwisowy Magdaleny Stysiak, które wobec słabszej formy Smarzek jest liderką polskiego zespołu.

Belgijki podbiły atak Magdaleny Stysiak, ale nie były w stanie wyprowadzić kontry.

Kaja Grobelna mocno pomyliła się w ataku i rośnie przewaga Biało-Czerwonych.

Britt Herbots zaatakowała z lewego skrzydła w siatkę.

Magdalena Stysiak przełamuje z pipe'a podwójny blok rywalek.

Kontra Belgijek i w ataku z drugiej linii nie pomyliła się Kaja Grobelna.

Skuteczny atak z drugiej linii Magdaleny Stysiak.

Belgijka z obiegnięcia atakuje w aut i jeszcze przed przerwą techniczną o czas prosi trener miejscowych.

As serwisowy po siatce Kamili Witkowskiej.

Malwina Smarzek skończyła piłkę przechodzącą.

Marlena Pleśnierowicz próbuje znaleźć inną liderkę w ataku. Tym razem pewny atak Grajber.

Tym razem punkt z sytuacyjnej piłki zdobywa Malwina Smarzek, ale od kilkunastu minut polska liderka męczy się w ataku.

Kamila Witkowska kończy piłkę ze środka. Wcześniej świetna obrona Martyny Grajber.

Od udanego ataku z piłki przechodzącej Stysiak rozpoczyna się trzeci set.

Malwina Smarzek nie zagrała najlepiej w drugiej części drugiego seta. Nie skończyła kilku piłek, jak przy setbolu rywalek, i to od razu odbiło się na wyniku partii.

Piłka ewidentnie po bloku. Sędziowie pokazują jednak aut. Polki nie mogą sprawdzić, bo nie mają już w tej partii challengu.

Magdalena Stysiak zaryzykowała w kontrze z piłki sytuacyjnej. Kompletnie nieudany atak Polki.

Belgijki miały w górze piłkę na 23:20, ale pomyliły się w ataku.

Magdalena Stysiak potężnym atakiem z lewego skrzydła przełamuje serię rywalek. Belgijki świetnie zaczęły jednak grać w obronie.

Sędziowie nie popisali się w tej akcji. Nie odgwizdali ewidentnie podwójnej piłki Belgijkom.

Malwina Smarzek nie kończy piłki po dobrym przyjęciu.

Piłka po ataku Stysiak była jednak po bloku i punkt dla Polek!

Magdalena Stysiak, zdaniem sędziów, atakuje bez bloku w aut. Prosimy jednak o challenge.

Maria Stenzel nie przyjmuje dobrze zagrywki i Belgijki nie pomyliły się w kontrze.

Malwina Smarzek znów nie myli się z prawego ataku.

Bardzo dobrze ze środka zaatakowała Klaudia Alagierska.

As serwisowy Van Gestel.

Udany podwójny blok Biało-Czerwonych.

Belgijki nadal sporo mylą się na zagrywce.

I Polki znów budują przewagę. Udana kontra.

Szczęśliwa punktowa zagrywka po siatce Klaudii Alagierskiej.

Marlena Pleśnierowicz teraz większość piłek kieruje do Smarzek. Na razie przynosi to efekty.

Tym razem Grajber przyjęła i Malwina Smarzek pewnie skończyła piłkę z prawego skrzydła.

Martyna Grajber nie przyjmuje zagrywki.

Blok-aut atakuje Malwina Smarzek, ale w kolejnej akcji Polki nie bronią łatwej piłki.

Trzy punkty z rzędu tracą Polki po przerwie technicznej. Z drugiej linii zablokowana Magdalena Stysiak.

Pospieszyła się Belgijka ze skończeniem piłki przechodzącej.

Długa akcja zakończona nieudanym atakiem Martyny Grajber.

Udany blok Biało-Czerwonych.

Punktuje w zagrywce Marlena Pleśnierowicz i czas dla Belgijek.

Magdalena Stysiak show! Pojedynczy blok naszej reprezentantki.

Bardzo dobra zagrywka Biało-Czerwonych, w kontrze skuteczna Malwina Smarzek.

Najpierw Magdalena Stysiak przyjęła zagrywkę z wyskoku, a po chwili skutecznie zaatakowała.

Od razu skuteczna akcja w wykonaniu Magdaleny Stysiak.

Rozpoczynamy drugą odsłonę.

Pierwszego setbola Belgijki obroniły, ale przy drugim znów pomyliły się na zagrywce i pierwsza partia dla Biało-Czerwonych!

Która to już zepsuta zagrywka Belgijek w tym secie? Nieważne, najważniejsze, że setbol dla Polek.

Polki uciekają z niewygodnego ustawienia. Kończy atak Kamila Witkowska.

Martyna Grajber przyjmuje na drugą stronę i Silke van Avermaet skończyła przechodzącą piłkę.

Magdalena Stysiak kończy piłkę z prawego skrzydła.

Malwina Smarzek pewnie kończy piłkę z prawego skrzydła.

Autowy atak Belgijek.

Bardzo trudna zagrywka Klaudii Alagierskiej i Belgijki nie radzą sobie w przyjęciu. Czas dla drużyny gospodarzy.

Nie było dobrego przyjęcia, ale Pleśnierowicz powalczyła o piłkę na siatce, a w kontrze bezbłędna Smarzek.

Potężny atak Magdaleny Stysiak obroniony, ale po chwili Alagierska już bezbłędna ze środka.

Dobre przyjęcie Stysiak, szybka piłka na lewe skrzydło do Grajber, która nie pomyliła się w ataku.

Znów błąd w polu zagrywki Belgijek, tym razem Celine Van Gestel

Magdalena Stysiak pomyliła się z prawego skrzydła, ale w kolejnej akcji była już bezbłędna.

Za mocno dograna piłka, ale Marlena Pleśnierowicz zdołała wystawić na środek do Kamili Witkowskiej, która skutecznie kiwnęła.

Kolejny w tym secie błąd Belgijek na zagrywce.

Malwina Smarzek dwukrotnie nie skończyła piłki z prawego skrzydła i Belgijki skutecznie w kontrze.

Nie miała łatwej piłki Martyna Grajber, ale poradziła sobie znakomicie.

Maria Stenzel nie przyjmuje zagrywki.

Pojedynczy blok Klaudii Alagierskiej na Kaji Grobelnej i czas dla Belgijek. Polki królują na razie na parkiecie.

Kolejna dobra zagrywka Smarzek i z drugiej linii nie dała rywalkom szans na obronę Magdalena Stysiak.

Po chwili Malwina Smarzek dokłada punktową zagrywkę. Oby tak dalej!

Dobra wystawa Marleny Pleśnierowicz do Smarzek i polska atakująca się nie myli.

Z obiegnięcia Marlies Janssens zaatakowała w taśmę.

Bardzo dobra zagrywka Kamili Witkowskiej i Polki pierwszy raz w tym secie na prowadzeniu.

Drugi w tym spotkaniu błąd Belgijek w polu zagrywki.

Tym razem Malwina Smarzek już pewnie w kontrze. Wcześniej Belgijki wpadły w siatkę.

Również ze środka skutecznie odpowiada Kamila Witkowska.

Ze środka skutecznie Marlies Janssens.

Autowa zagrywka Belgijek i pierwszy punkt dla Polek w tym meczu.

Na razie podwójnym blokiem skaczą Belgijki do Malwiny Smarzek. Polka zablokowana.

Świetna zagrywka Klaudii Alagierskiej, ale w kontrze nieskuteczne Malwina Smarzek.

Rozpoczynamy spotkanie! Trzymamy kciuki za Biało-Czerwone!

Wyjściowe składy obu drużyn:

Belgia: Herbots, Van Gestel, Grobelka, Sobolska, Janssens, Van De Vyver, Guilliams (libero)

Polska: Smarzek, Pleśnierowicz, Stysiak, Grajber, Witkowska, Alagierska, Stenzel (libero)

W kwadracie dla rezerwowych spotkanie rozpoczyna zatem kapitan polskiego zespołu Agnieszka Kąkolewska i przyjmująca Natalia Mędrzyk.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Czy polskie siatkarki wygrają z Belgijkami za trzy punkty?

Spotkanie rozpocznie się o 20:15. Kończy się rozgrzewka obu drużyn. Za chwilę hymny narodowe, a po nich poznamy wyjściowe składy. Dodajmy, że w belgijskim Kortrijk rozegrano już w środę jedno spotkanie. W nim Serki wygrały z Rosjankami 3:1.

Po siedmiu spotkaniach Polki mają bilans 5 zwycięstw i 2 porażek. Belgijki są niewiele słabsze. Wygrały 4 pojedynki i przegrały 3 mecze. Zwycięstwo Biało-Czerwonym pozwoliłoby odskoczyć Belgijkom na dwa triumfy i minimum 5 punktów.

Po wtorkowej porażce 0:3 z Serbkami, Biało-Czerwone na środowy wieczór mają jeden cel - wygrać z Belgijkami i wrócić na zwycięską ścieżkę.

Witamy w środoy wieczór. Spędzimy je wspólnie z polskimi siatkarkami, które w 8. kolejce Ligi Narodow Kobiet zmierzą się z Belgijkami.