Igrzyska Europejskie. Niemiec najlepszy w skokach z trampoliny. Polacy blisko finału

Niemiec Moritz Linus Wesemann zdobył złoty medal w skokach do wody z 3-metrowej trampoliny podczas Igrzysk Europejskich 2023. O awans do finału otarli się Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak.

Adrian Nuckowski
Moritz Linus Wesemann Getty Images / Nikola Krstic/MB Media / Na zdjęciu: Moritz Linus Wesemann
W kwalifikacjach wzięło udział aż 31 zawodników, co oznaczało, że 19 z nich będzie musiało obejść się smakiem jeśli chodzi o rywalizację w finale. Niestety znaleźli się w tym gronie reprezentanci Polski. Niewiele do awansu zabrakło Andrzejowi Rzeszutkowi, który z wynikiem 375,45 pkt. zajął 14 miejsce. Dwie lokaty niżej uplasował się Kacper Lesiak (372,65 pkt.)

Zdecydowanie najlepszy okazał się w nich reprezentant Wielkiej Brytanii, Ross Steven Haslam (430,70 pkt.). Aby znaleźć się w gronie finalistów, należało uzyskać wynik nie gorszy niż 381,30 pkt.

W wieczornym finale Brytyjczyk spisał się gorzej i uplasował się tuż za podium. Złotym medalistą Igrzysk Europejskich ze świetnym wynikiem 465,40 pkt. został Niemiec, Moritz Linus Wesemann. Dwa kolejne krążki wywalczyli Francuzi - Jules Mateo Bouyer oraz Alexis Jandard.