Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Co z polskimi skokami po połączeniu Lotosu z Orlenem? "Rozmowy pod koniec miesiąca"

Co stanie się z polskimi skokami narciarskimi po fuzji Orlenu z Lotosem? Na chwilę obecną nie ma żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że pod koniec miesiąca na rozmowy uda się Adam Małysz, prezes PZN.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Małysz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz
Lotos od lat był wielkim partnerem i sponsorem skoków narciarskich w Polsce. Korzystali na tym nie tylko reprezentanci Polski, ale i młodzi zawodnicy.

Czy zmiana, do jakiej doszło w ostatnich tygodniach i głośnej fuzji, będzie miała wpływ na sponsoring naszej kadry i wsparcie całej dyscypliny?

Z informacji, jakie przekazał sport.pl, wynika, że niekoniecznie. "Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że PZN ma podpisać z Orlenem dwuletnią umowę, która ma się opierać głównie na rebrandingu i raczej nie dojdzie do większych zmian względem współpracy z Lotosem" - czytamy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

Na szczegóły i konkretne informacje przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale w PZN śpią spokojnie i nie przewidują żadnego tąpnięcia.

Pomimo że rozmów jeszcze nie było, prezes związku Adam Małysz podchodzi do tematu bardzo pewnie i spokojnie. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że będziemy rozmawiali pod koniec miesiąca - przyznał w sport.pl.

Lotos był wielkim mecenasem skoków narciarskich. Na stronie związku wyliczono, że ufundował m.in. 350 kompletów nart skokowych z wiązaniami, 288 par butów skokowych, 263 kombinezony czy 100 kasków.

Pewnym jest, że do historii przejdzie nazwa "Lotos Cup". To rozgrywany od 2005 roku cykl zawodów dla młodych skoczków narciarskich. Powstał on w ramach Programu Rozwoju Skoków Narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego.

Cykl oczywiście pozostanie, ale już pod inną nazwą. Jaką? Opcjami są "Orlen Cup" lub "Verva Cup".

Zobacz także:
Kubacki spędził weekend nad Bałtykiem. Na długo zapamięta ten dzień
Duży transfer TVP. To prawdziwa gwiazda

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Czy Orlen powinien wspomóc skoki w jeszcze większym wymiarze niż Lotos?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • yes Zgłoś komentarz
  Niby w porządku. Skoki narciarskie okazują się być elementem reklamy i jako same nic nie znaczą. Małysz idzie negocjować nie w sprawie reklam swoich i swojej rodziny ;)
  • tomas68 Zgłoś komentarz
   O groszy na ten pseudo sport.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×