Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Znów to się stało. W te informacje o Stochu aż trudno uwierzyć

Pechowiec sezonu - na razie w tej klasyfikacji zdecydowanym liderem jest Kamil Stoch. W sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach w Ruce u Polaka powtórzyła się identyczna sytuacja jak w Wiśle.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Skakał nieźle, ale przy kosmicznym poziomie sobotniego konkursu w Ruce potrzeba było perfekcyjnych skoków, by być w ścisłej czołówce. Tymczasem próby na 135,5 oraz 131 metrów dały Kamilowi Stochowi tylko 17. miejsce.

To wynik znacznie poniżej oczekiwań i możliwości trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Same jego skoki nie były na najwyższym poziomie, ale nie ulega wątpliwości, że znów na przeszkodzie w lepszym wyniku dla Polaka stanęły warunki atmosferyczne.

Jeszcze do teraz mamy w pamięci to, co spotkało Kamila Stocha na inaugurację tego sezonu w Wiśle. W finałowej serii mistrz świata został puszczony z najsilniejszym wiatrem w plecy z całej stawki i nie miał szans powalczyć o dobrą odległość.

ZOBACZ WIDEO: Nietypowa inauguracja i dłuższa przerwa. Co na to skoczkowie?

W sobotę w Ruce aura znów nie była łaskawa dla Stocha. W 1. serii, gdy oddał całkiem dobry skok technicznie, miał najsłabszy wiatr pod narty z całej stawki. Niektórym zawodnikom odejmowano nawet po 11, czy 12 punktów za sprzyjające podmuchy, a Polak miał odjęte tylko 2,6 punktu.

W całym konkursie z podobnie słabym wiatrem pod narty skakał jeszcze tylko Timi Zajc. W finałowej serii Słoweńcowi również odjęto zaledwie 2,6 punktu za sprzyjające podmuchy.

W sobotnim konkursie w Ruce niepowodzenie Stocha "przykryli" kapitalnymi skokami Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Zajęli odpowiednio 3. oraz 4. miejsce. Zmagania wygrał Anze Lanisek przed Stefanem Kraftem. W niedzielę w Ruce drugi konkurs, początek o 9:00.

Zobacz także:
Czapki z głów! Jest nagranie z fenomenalnego lotu Żyły
Zwróciłeś na to uwagę po skoku Kubackiego? Dobrze się przypatrz

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Kamil Stoch szybko dołączy do ścisłej czołówki PŚ w skokach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×