Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Legendarny trener powiedział to wprost. "Są zmuszeni oszukiwać"

Alexander Pointner w austriackich mediach podsumował weekend lotów narciarskich w Bad Mitterndorf. Uwagę przykuła szczególnie druga część jego tekstu w "Tiroler Tageszeitung".

PS
Alexander Pointner Expa/Newspix.pl / JFK / Na zdjęciu: Alexander Pointner
W ostatnich tygodniach Alexander Pointner coraz częściej pojawia się na skoczniach i obserwuje z bliska rywalizację w Pucharze Świata. Legendarny trener był także obecny podczas rywalizacji w lotach, w Bad Mitterndorf.

"Możliwość oglądania zawodów w lotach narciarskich z wieży trenerskiej po raz pierwszy od dziewięciu lat była dla mnie niesamowitym przeżyciem. W przeciwieństwie do czasu, kiedy byłem aktywnym trenerem, tym razem w pełni zdałem sobie sprawę z fascynujących wymiarów tego sportu" - napisał dla "Tiroler Tageszeitung".

Pointner był pod wrażeniem tego, co na mamuciej skoczni zaprezentowali Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft. Pierwszy zwyciężył oba konkursy, drugi w obu stawał na podium.

ZOBACZ WIDEO: Milioner zachwycił się Łodzią. "Ktoś musi powiedzieć, że Polska nie jest dzikim krajem"
"W obu konkursach stało się jednak jasne, kto w tej chwili rządzi: Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft. Obaj poradzili sobie najlepiej w każdych warunkach i tym samym wyznaczyli kurs na mistrzostwa świata, a także na klasyfikację generalną Pucharu Świata, gdyż Kubacki i Lanisek wyraźnie pozostali w tyle" - napisał.

Zwrócił też uwagę na poważny problem w skokach narciarskich, który dotyczy kombinezonów i tego, w jaki sposób są one mierzone i kontrolowane. "Te dwa konkursy na Kulm uświadomiły mi też problem, który obserwuję od dawna: niezliczone sztuczki z kombinezonami" - przyznał.

Austriak uważa, że FIS nie ma żadnej kontroli w tym obszarze i w końcu musi twardo się postawić - m.in. poprzez zaangażowanie większej liczby kontrolerów, więcej pomiarów i ich jeszcze dokładniejszą specyfikację.

"Zasadniczo wszystkie kraje są obecnie zmuszone do oszukiwania, gdy tylko jest to możliwe. Naprawdę, inaczej nie ma szans" - zakończył.

Czytaj także:
Tego mało kto się spodziewał. 16-latek z Polski zaskoczył na treningu
Niedawno było to nie do pomyślenia. Kubacki nie będzie zadowolony

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×