Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Kosmiczny skok w Willingen. Komentatorzy w szoku

Jury puściło go przy mocnym wietrze, a Timi Zajc poleciał tam, gdzie jeszcze nikt nigdy. Swoją próbę w Willingen Słoweniec mógł okupić poważną kontuzją, bo lądował już na płaskim.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Timi Zajc Twitter / oficjalny profil Eurosportu / Timi Zajc
Kiedyś, gdy Adam Małysz lądował w Willingen na 151,5 metrze, Apoloniusz Tajner - ówczesny trener naszych skoczków - łapał się za głowę.

To, co w piątek zrobił Timi Zajc w ogóle wymyka się z jakichkolwiek ram! Jego próba w konkursie mikstów to jakiś "kosmos".

"WITAM I MASAKRA. 161,5 METRA! STO SZEŚĆDZIESIĄT JEDEN I PÓŁ!" - napisano dużymi literami na profilu Eurosportu w mediach społecznościowych.

Słoweniec poleciał niesamowicie. - Ojej gdzie on wylądował?! - nie był w stanie uwierzyć komentator. - 161,5 metra, coś niewiarygodnego - dodał.

Odległość sprawiła jednak, że Zajc miał problemy przy lądowaniu. Po zetknięciu z ziemią uciekła mu prawa noga, a lewa zabolała w kolanie, bo Słoweniec natychmiast złapał się za to miejsce.

ZOBACZ WIDEO: Był w szoku. Trener Realu spełnił abstrakcyjną prośbę kibica

Zajc wykorzystał kapitalnie warunki, jakie miał. - Dostał taki podmuch pod narty, taka poduszka powietrzna, która go niosła, niosła, niosła... - wytłumaczył wszystko komentator Eurosportu.

Dodajmy, że przez warunki pogodowe (zbyt silny wiatr) w konkursie mikstów rozegrano tylko jedną serię. Podjęto też decyzję ws. kwalifikacji do konkursu indywidualnego. Szczegóły -->> TUTAJ.

Zobacz także:
Konkurs grozy w Willingen. Odwołano drugą serię!
Habdas podzielił się emocjami. Powiedział o tym, co działo się przed konkursem

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy jury popełniło błąd puszczając Timiego Zajca w takich warunkach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×