Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Szczere słowa mistrzyni świata. "Nie mamy możliwości treningu"

Alexandria Loutitt zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorek w Whistler. Podczas jej wywiadu dla oficjalnego kanału FIS była radość, ale także szczerość. 19-latka postanowiła wypowiedzieć się na temat stanu skoków narciarskich w Kanadzie.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Alexandria Loutitt Getty Images / Vianney Thibaut / Na zdjęciu: Alexandria Loutitt
Miejscem tegorocznych mistrzostw świata juniorów jest Kanada. Gospodarzy reprezentowała Alexandria Loutitt i była bezkonkurencyjna. Zdobyła złoty medal, a nad drugą w klasyfikacji Niką Prevc uzyskała niespełna piętnaście punktów przewagi.

19-latka obiekty w Whistler, na których trzynaście lat temu odbywały się zimowe igrzyska olimpijskie, zna praktycznie jedynie z widzenia. Dlaczego? Wszystko wytłumaczyła w wywiadzie dla FIS, a jej słowa pokazują obecny stan skoków narciarskich w tym kraju.

- To wyjątkowe uczucie, biorąc pod uwagę, jak małą grupą jesteśmy w Kanadzie. Chcę zaznaczyć, że my tu w zasadzie nie mamy możliwości treningu. Jestem zawodniczką drużyny, która nie ma żadnej własnej domowej skoczni. Wiecie o tym? - powiedziała do kamery.

- Dziękuję sponsorom, że byli w stanie nas wesprzeć. Myślę, że udowodniłam, że można walczyć o duże cele, niezależnie od tego, jak bardzo trudną sytuację masz na co dzień. Obiekty olimpijskie w Whistler są niefinansowane. Są otwarte przez dwa tygodnie na sezon, raz na dwa lata - dodała.

Alexandria Loutitt przeszła do historii kanadyjskich skoków narciarskich, bowiem jako pierwsza wywalczyła złoty medal mistrzostw świata juniorek. W męskiej rywalizacji dokonało tego tylko dwóch zawodników - Horst Bulau w 1979, a rok później Steve Collins.

Zobacz też:
Konkurs grozy w Willingen. Odwołano drugą serię!
Jest decyzja ws. kwalifikacji. Nie mogło być inaczej

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×