Katastrofa Polek na mistrzostwach świata. Ekscytująca walka o medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kinga Rajda
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kinga Rajda
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich pań zaliczyła fatalny występ w konkursie drużynowym mistrzostw świata w Planicy. Walka o medale trwała do samego końca. Po złoto sięgnęły Niemki.

Skoki narciarskie kobiet w Polsce od lat stoją w tym samym miejscu, czyli daleko za światową czołówką w tej konkurencji. Potwierdził to sobotni konkurs drużynowy na mistrzostwach świata w Planicy. Biało-Czerwone wystąpiły w składzie Kinga Rajda, Paulina Cieślar, Anna Twardosz i Nicole Konderla.

Na skoczni, której punkt konstrukcyjny to 95 metrów, tylko jedna z nich zdołała wylądować dalej, niż na 80. metrze. Konderla uzyskała dokładnie 82,5 metra i miała drugą notę w polskim zespole. Wyższą zapisała obok swojego nazwiska Kinga Rajda (79,5 m), ponieważ startowała z niższej belki. Cieślar osiągnęła tylko 73,5 metra, a Twardosz 75 metrów.

Polki zajęły dziewiąte miejsce (na dziesięć drużyn), a przed ostatnią lokatą uratowało je tylko to, że jedna z amerykanek została zdyskwalifikowana.

W walce o medale nie brakowało emocji. Na półmetku Niemki o 1,5 punktu wyprzedzały Norweżki, trzecie były Austriaczki, a niewiele do podium traciły też Słowenki. Losy miejsc na podium rozstrzygały się do ostatniej grupy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jest w 34. tygodniu ciąży. Zobacz, co robi

W niej wysoko poprzeczkę zawiesiła Eva Pinkelnig - 98 metrów. Skacząca po niej Anna Odine Stroem wylądowała trzy metry bliżej, wobec tego Austria sięgnęła po srebro, a Norwegia po brąz. Niemki nie miały sobie równych. 94,5 metra Kathariny Althaus w zupełności wystarczyło do triumfu i złota, bo wcześniej miały one bezpieczną przewagę nad rywalkami.

W niedzielę, w Planicy, odbędzie się konkurs mikstów. Spośród pań, Polskę reprezentować będą Rajda i Konderla.

Wyniki konkursu drużynowego kobiet na MŚ:

MiejsceKrajNota
1.Niemcy843,8
2.Austria831,1
3.Norwegia828,6
4.Słowenia819,1
5.Japonia804,2
6.Kanada733,9
7.Francja705,2
8.Chiny671,6
9.Polska285,9
10.USA277,6

Czytaj także:  - Granerud nie będzie zadowolony. Jego rodak postawił na KubackiegoProblemy ze skocznią. Musieli odwołać konkursy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty