Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Koszmarny wypadek skoczka w Planicy

Podczas środowych testów na mamucie w Planicy doszło do groźnego wypadku. Jak informują dziennikarze skijumping.pl i TVP Sport, Słoweniec Taj Ekart stracił równowagę w powietrzu i runął na bulę. Na szczęście prawdopodobnie uniknął poważnych obrażeń.

Michał Fabian
Michał Fabian
wypadek Taja Ekarta podczas testów w Planicy Instagram / sloskinordicteam/ / Na zdjęciu: wypadek Taja Ekarta podczas testów w Planicy
Od piątku do niedzieli Letalnica (HS240) w Planicy będzie areną zawodów kończących sezon 2022/23 w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W środę na obiekcie odbyły się testy z udziałem przedskoczków.

W ich trakcie doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w którym ucierpiał 18-letni Słoweniec Taj Ekart.

"Fatalny upadek Taja Ekarta przed paroma chwilami na testach w Planicy. Utrata równowagi w powietrzu i bolesne zderzenie z bulą. Jedna z nart połamana, druga przemknęła tuż obok Słoweńca leżącego na zeskoku. Oby tylko na tej złamanej narcie się skończyło" - napisał na Twitterze Piotr Bąk z portalu skijumping.pl.

"Gigantyczny huk, obie narty złamane. Od kilku minut pracują medycy. Za dużo w tym roku upadków. Za dużo…" - to z kolei wpis Michała Chmielewskiego z TVP Sport.

Na szczęście Ekartowi nic poważnego się nie stało. Jak informuje słoweński portal siol.net, skoczek przez cały czas był przytomny. Został zwieziony na noszach do punktu medycznego. "Niczego nie złamał, wyszedł z tego tylko z kilkoma zadrapaniami, co jest dobrym znakiem" - czytamy na siol.net.

Po skoku Ekarta testy zostały zakończone. Najdalej poszybował w nich Ernest Prislić (246,5 m), ale nie zdołał ustać tej próby. Na profilu reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich zamieszczono nagranie ze skokami Prislicia oraz Ekarta (zobaczycie je poniżej).

Zawody w Planicy rozpoczną się czwartkowymi kwalifikacjami (godz. 10.30). W piątek odbędzie się konkurs indywidualny (godz. 15), w sobotę drużynowy (godz. 10), zaś w niedzielę ostatni w tym sezonie indywidualny (godz. 10).

Polskę reprezentować będzie w Planicy sześciu skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała oraz Jan Habdas (więcej TUTAJ>>). Dla tego ostatniego będzie to debiut w lotach narciarskich.

Tak wyglądał

Czytaj także: Trzech skoczków zakończy w Planicy karierę

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×