Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Przyjechałem tutaj zrobić grilla". Polski skoczek o Planicy

Aleksander Zniszczoł przyjechał do Planicy nie tylko dobrze skakać, nie tylko z przytupem zakończyć sezon 2022/23, ale będzie miał również obowiązki... kulinarne. Jak to możliwe?

MB
Aleksander Zniszczoł PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Pierwszy dzień rywalizacji na skoczni mamuciej w Planicy bardzo dobrze zapamięta Aleksander Zniszczoł. Polak podczas dwóch treningów był liderem kadry (TUTAJ znajdziesz więcej informacji >>), oddawał najdłuższe skoki. W kwalifikacjach do piątkowego (31.03.) pobił swój rekord w długości oddanego skoku - od teraz może pochwalić się wynikiem 227,5 m.

Taki wynik pozwolił mu zająć 12. miejsce, tuż za Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą. Po zawodach nie krył więc zadowolenia. - Fajny dzień, mimo że musieliśmy wstać o szóstej rano - rozpoczął rozmowę z Kacperem Merkiem z Eurosportu.

- Skok (ten rekordowy na 227,5 m - przyp. red.) w kwalifikacjach był już na totalnym limicie, nie dało się tam nic więcej wyciągnąć - promieniał z radości.

ZOBACZ WIDEO: Tak się ubrał w Dubaju. Bogactwo aż bije po oczach

Nagle rozmowa zeszła na boczny tor i będący w szampańskim humorze Zniszczoł nagle wypalił: - Mój plan na ostatni weekend Pucharu Świata to dobrze się pobawić i... zrobić grilla.

Jakiego grilla? Tradycją w Planicy już jest to, że w trakcie weekendu w wiosce skoczków każda reprezentacja wystawia tzw. "stoisko", gdzie można zjeść różne produkty (czasami regionalne) i napić się różnych trunków.

W tym roku Polacy organizują grilla i to właśnie Zniszczoł będzie za niego odpowiadał.

Czytaj także: Kamil Stoch nagle wypalił przed kamerą TV: "kolana się pode mną ugięły" >>

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy Aleksander Zniszczoł zajmie miejsce w pierwszej "10" konkursu w Planicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×