Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Co z dalszą karierą Stocha? Ważne słowa Thurnbichlera

W ostatnich latach coraz częściej wraca temat końca kariery Kamila Stocha. Nie inaczej jest na koniec sezonu 2022/23. Ważne słowa w tej kwestii, w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet, wypowiedział trener Polaków, Thomas Thurnbichler.

PS
Thomas Thurnbichler i Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler i Kamil Stoch
Kamil Stoch jest świetnym przykładem na to, że w ostatnich latach wydłużył się czas kariery skoczka narciarskiego. W maju skończy 36 lat, a mimo to wciąż jest w stanie rywalizować z najlepszymi i zajmować miejsca w TOP 10 konkursów Pucharu Świata. W kończącym się sezonie 2022/23 udowodnił to kilka razy.

Niemniej jednak, w ostatnich latach coraz częściej pojawiają się pytania o to, kiedy Stoch odstawi narty i zakończy swoją karierę. Kibice z pewnością obawiają się tego momentu. Trener Thomas Thurnbichler uspokaja. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet przekazał, co usłyszał od skoczka.

- Dobrze słyszeć, że Kamil chce kontynuować karierę. Powiedział mi to. Być może na następny sezon nieco inaczej będzie trzeba wyznaczyć cele oraz zaadoptować jego przygotowania, sezon do celów, które ma w głowie. Już to przedyskutowaliśmy, ale to nie jest czas, żeby o tym mówić - powiedział szkoleniowiec.

Dopytywany wprost o to, czy te słowa oznaczają, że trzykrotny mistrz olimpijski będzie kontynuował karierę, trener odpowiedział: - To on podejmuje ostateczną decyzję. Na razie wszystko zmierza w tym kierunku, że przed nim kolejny sezon. Widziałem w nim motywację.

Stoch zakończy sezon 2022/23 w drugiej dziesiątce. Jego aspiracją było to, aby choć raz stanąć na podium. Nie udało się, choć kilka razy kończył zawody bardzo blisko tego celu.

Czytaj także:
Stoch na wodzie, Peszko w klatce? Prima aprilis w polskim sporcie
Zawód w Niemczech. Horngacher wyjawił brutalną prawdę

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili argentyńscy piłkarze. Był tam też Messi


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • rozwaga Zgłoś komentarz
  Różnych my już geniuszy skokowych przerabiali tak z kosza skokowego jak i trenerskiego. Na początek euforia a potem gloria i spadek albo upadek Austriak nie pierwszy i zapewne nie ostatni w
  Czytaj całość
  tej kaście .Tu się szybko wzlata,zaplata i upada tu nie pierwszyzna mały zbór i twór upada nawet geniuszowaty pakuje szmaty i wypad. W tym kraju nie tylko w skokach ale w wielu sportach od kopanej,odbijanej wkładanej i wrzucanej po paletkami odbijane ..Dożyjemy zobaczymy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×