Sezon jeszcze się nie zaczął, a skoki już odwołane. Zaskakująca decyzja

Pod koniec lipca, w Hinterzarten, miała nastąpić inauguracja Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Tak się jednak nie stanie. Organizatorzy wydali komunikat.

PS
Skoki w Hinterzarten odwołane Instagram / skispringen-hinterzarten / Skoki w Hinterzarten odwołane
Cykl Letniego Grand Prix w 2023 roku miał rozpocząć się w Hinterzarten. Właśnie tam miały odbyć się dwa indywidualne konkursy, ale już wiadomo - na dwa miesiące przed - że do nich nie dojdzie. Poinformował o tym niemiecki serwis skispringen.com, powołując się na oświadczenie organizatorów.

"Niestety wyzwania finansowe uniemożliwiają zorganizowanie imprezy. Podkreślamy, że nie podjęliśmy tej decyzji pochopnie. Chcieliśmy w tym roku ożywić tradycję letnich skoków w Hinterzarten, ale rosnące koszty i nieuniknione ryzyko finansowe zmusiły nas do podjęcia trudnej decyzji o anulowaniu imprezy" - czytamy we wspomnianym oświadczeniu.

Nie wiadomo jeszcze, czy Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) będzie szukać zastępstwa za Hinterzarten, czy też rywalizacja skoczków w LGP rozpocznie się później - 1 i 2 sierpnia w Courchevel. Ten drugi scenariusz wydaje się być aktualnie bardziej prawdopodobny.

Skoczków i skoczkinie zobaczymy w akcji wcześniej, bo już na przełomie czerwca i lipca. Właśnie wtedy, w Zakopanem, odbędą się Igrzyska Europejskie.

Czytaj także:
Koniec wątpliwości. Zapadła decyzja ws. Rosjan i Białorusinów
Stoch o dramacie Kubackich. Szczere wyznanie polskiego mistrza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×