"Pozytywnie". Dobre wieści ws. polskich skoczków

Polscy skoczkowie narciarscy mają za sobą kolejne zgrupowanie. W pozytywnych słowach o dyspozycji Biało-Czerwonych w rozmowie z pzn.pl wypowiedział się Thomas Thurnbichler.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Coraz bliżej inauguracji sezonu w skokach narciarskich. By jak najlepiej przygotować się na start rozgrywek, kadra A odbyła kolejne zagraniczne zgrupowanie.

Tym razem miejscem treningów był Oberstdorf. Polacy mieli zatem doskonałą okazję do tego, by zapoznać się ze skocznią, na której rokrocznie inaugurowany jest Turniej Czterech Skoczni.

Na zgrupowaniu stawili się wszyscy członkowie kadry A, czyli: Kacper Juroszek, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Po odbytych sesjach treningowych zadowolony z dyspozycji swoich podopiecznych jest Thomas Thurnbichler.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

- Naprawdę pozytywnie oceniam poziom moich podopiecznych. Niektórzy wykazują się już stabilnością na wysokim poziomie, niektórzy potrzebują jeszcze trochę czasu, by złapać powtarzalność i wejść na oczekiwany pułap. Generalnie jestem zadowolony, jesteśmy na dobrej drodze - powiedział austriacki szkoleniowiec w rozmowie z pzn.pl.

Dodatkowym atutem była korzystna aura. Biało-Czerwonym przy oddawaniu skoków nie przeszkadzał bowiem wiatr, dzięki czemu z treningów można było wyciągnąć nieco więcej wniosków.

Przypomnijmy, że sezon 2023/2024 w skokach narciarskich zainaugurowany zostanie za nieco ponad dwa miesiące, 25-26 listopada w fińskiej Ruce.

Zobacz także:
Znane ceny biletów na PolSKI Turniej
Jakub Kot kandydatem do Sejmu

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×