Niepokojące informacje ws. Stocha. Jest komentarz trenera Polaków

W najbliższy weekend (30 września - 1 października) odbędą się zawody Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Wiadomo, że do rywalizacji nie przystąpi Kamil Stoch. Polski Związek Narciarski poinformował o przyczynach jego absencji.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Pięciu zawodników z kadry A wystąpi w nadchodzących zawodach Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Decyzją sztabu szkoleniowego o punkty powalczą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł oraz Kacper Juroszek.

W tym gronie zabraknie Kamila Stocha, który do tej pory zgromadził 43 punkty do klasyfikacji LGP.

- Rozchorował się i nie znajdzie się w zespole na te zawody - przekazał w rozmowie z pzn.pl trener Thomasa Thurnbichlera. - Przed nami bardzo ważny okres przygotowań do zimy, więc nie chcemy go przeforsować - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta

Szkoleniowiec podkreślał również, że Stoch musi najpierw wydobrzeć, aby jesienią mógł trenować na pełnych obrotach. To z kolei ma się przełożyć na dobrą formę w sezonie zimowym.

Biało-Czerwoni do Hinzenbach wyjadą już w czwartek (28 września). Dzień później - już na miejscu - mają oddać po kilka skoków, aby złapać odpowiedni rytm.

- To trudna skocznia, inna i mniejsza w porównaniu do reszty z pucharowego kalendarza. Rozbieg jest płaski, a bula naprawdę długa. Dobrze będzie poskakać na niej przed zawodami - wyjaśnił Thurnbichler.

Konkursy w Hinzenbach odbędą się w sobotę (30 września o godz. 16:00) oraz niedzielę (1 października o godz. 14:45). Tekstowe relacje LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Czytaj także:
Potężna afera! Amerykanin wyprowadził Rosjan z równowagi. "Drań!"
Ikona skoków narciarskich kończy karierę

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Czy któryś z Polaków stanie na podium w Hinzenbach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×