Trzecie z rzędu zwycięstwo Loitzla w Pucharze Kontynentalnym na igielicie

Wolfgang Loitzl zwyciężył w konkursie LPK w Czajkowskim. Drugie miejsce zajął Denis Korniłow, a trzecie Karl Geiger. Na piątym miejscu uplasował się Jan Ziobro.

Piotr Ziemka

Dwunasty konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego 2012 w skokach narciarskich wygrał Wolfgang Loitzl. To trzeci z rzędu triumf Austriaka w zawodach PK na igielicie. Triumfował on również w Lillehammer i w pierwszym konkursie w Czajkowskim. W Norwegii był też drugi, a podczas inauguracji w Stams uplasował się na trzeciej pozycji. Po pierwszej serii Loitzl, który uzyskał 128,5 m, plasował się na trzecim miejscu. Prowadził Denis Korniłow z Rosji. Zmierzono mu 130,5. W drugiej serii Loitzl skoczył 132,5. Zdobył w sumie 251,3 pkt, zaś reprezentant gospodarzy odpowiednio: 126,5 m i 244,6 pkt.

Najdalej w opisywanym konkursie poszybował Karl Geiger z Niemiec. W drugiej serii miał 133,5 m, co pozwoliło mu awansować z szóstej pozycji na trzecią. Tuż za podium znalazł się Jan Matura. Reprezentant Czech skakał w każdym z dwunastu konkursów LPK 2012 i w każdym punktował. Tylko on tego dokonał. Matura prowadzi też w klasyfikacji generalnej. Na drugą pozycję - dzięki dominacji w Rosji - awansował Loitzl. Trzeci jest Anders Jacobsen, którego zabrakło w Czajkowskim.

Najlepiej z Polaków spisał się Jan Ziobro, który był piąty. W drugiej dziesiątce znaleźli się: sklasyfikowany na 11. miejscu Aleksander Zniszczoł, 15. Krzysztof Biegun oraz 17. Grzegorz Miętus. Siedem punktów do klasyfikacji generalnej PK na igielicie zdobył Krzysztof Miętus, a pięć Andrzej Zapotoczny (odpowiednio 24. oraz 26. wynik). Do drugiej serii awansu nie uzyskał Łukasz Rutkowski, który był 32. w stawce 43. zawodników.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)