Anders Bardal najlepszy w serii próbnej w Soczi, Maciej Kot z ósmym wynikiem

Zwycięstwem Andersa Bardala zakończyła się seria próbna przed sobotnim konkursem skoków narciarskich w Soczi. Z dobrej strony zaprezentował się Maciej Kot, który mógł pochwalić się ósmym rezultatem.

Daniel Ludwiński

Nasz reprezentant, który podobnie jak wszyscy nasi kadrowicze nie błyszczał w Lillehammer i w Kuusamo, w Soczi uzyskał 102 metry, co było piątą odległością serii próbnej. Z uwagi na przeliczniki za wiatr i belkę startową Maciej Kot zajął jednak w niej ostatecznie ósme miejsce. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty - w czołowej trzydziestce zmieścił się jeszcze tylko Dawid Kubacki.

Zwycięzcą serii próbnej został Anders Bardal. Zwycięzca Pucharu Świata z ubiegłego sezonu uzyskał 103 metry, podobnie jak sklasyfikowany na drugiej pozycji Gregor Schlierenzauer.

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na 16:00.