Wojciech Skupień dla SportoweFakty.pl: Naszych stać na to, aby zdobyć medal

Wojciech Skupień, były reprezentant Polski w skokach narciarskich przyznaje, że biało-czerwonych stać na medal w konkursie drużynowym. Także w indywidualnych zawodach nie jesteśmy bez szans.

Dawid Góra
Dawid Góra

- Oczywiście, wszystko będzie zależeć od dyspozycji każdego z naszych zawodników, ale myślę, że Polaków stać na medal. Możemy powalczyć zarówno z Norwegami, jak i Niemcami, Austriakami i Słoweńcami. Cała czwórka reprezentantów Polski może skakać naprawdę dobrze - podkreśla w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Wojciech Skupień.

Według byłego reprezentanta Polski, fakt, że konkurs drużynowy mężczyzn będzie rozgrywany tylko na skoczni HS 134 nie powinien zmniejszać szans ekipy Łukasza Kruczka. Choć większe prawdopodobieństwo na sukces mielibyśmy zapewne na drugim, mniejszym obiekcie.

- W zawodach indywidualnych natomiast jest około 10 zawodników mogących zwyciężyć bądź znaleźć się na podium. Wśród nich jest nie tylko Kamil Stoch. Myślę, że szanse na dobry występ mają także m.in. Maciej Kot oraz Piotr Żyła. Tutaj jednak także wiele zależy od dyspozycji dnia i warunków pogodowych, które często rozdają karty podczas konkursów - zaznacza Wojciech Skupień.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×