Drugie miejsce Jana Ziobry w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Vikersund

Maximilian Mechler wygrał w Vikersund konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Jan Ziobro, a trzecie - Marinus Kraus.

DSQ Grzegorz Miętus Polska 108 Kliknij

Po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund Jan Ziobro plasował się na czwartej pozycji. W następnym skoku uzyskał 119,5 m. Była to najlepsza odległość konkursu. Ziobro po raz drugi znalazł się na podium zawodów PK. Po raz pierwszy dokonał tego 27 grudnia 2012 roku w Engelbergu. Wtedy był trzeci. W Norwegii Polaka wyprzedził jedynie Maximilian Mechler.

Trzecią i czwartą pozycję również zajęli reprezentanci Niemiec: Marinus Kraus i Pius Paschke. Kraus prowadził po pierwszej serii. Skoczył w niej 116,5 m. Ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu i trzeci raz z rzędu ustał na "pudle" zawodów PK.
Szóstą pozycję zajmowaną po półmetku zmagań zachował Krzysztof Biegun. Najlepiej ze Słoweńców spisał się Anze Semenic, który uplasował się na ósmym miejscu. W drugiej serii skakał także sklasyfikowany ostatecznie na 20. pozycji Stanisław Biela.

W czterech ostatnich konkursach PK w sezonie 2012/2013 może startować aż ośmiu polskich skoczków narciarskich. To maksymalna kwota startowa w zawodach tej rangi (nie licząc "dzikich kart" dla gospodarzy). W pierwszym konkursie w Vikersund awansu do drugiej serii nie uzyskali: Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Jakub Kot, Klemens Murańka oraz zdyskwalifikowany Grzegorz Miętus. Do rywalizacji zgłoszono 80 zawodników.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)