Harrachov: Organizatorzy przegrali z wiatrem. Severin Freund mistrzem świata w lotach narciarskich

Organizatorom mistrzostw świata w lotach narciarskich w czeskim Harrachovie szyki pokrzyżował wiatr. Po rozegraniu zaledwie dwóch serii mistrzem świata w lotach narciarskich został Severin Freund.

Dawid Góra
Dawid Góra
Już od rana sytuacja w Harrachovie była do przewidzenia. Słusznymi okazały się obawy o to, że trudne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim silny wiatr, będą utrzymywały się co najmniej przez kilka godzin.

Na początku odwołano serię próbną. Potem wielokrotnie przekładano rozpoczęcie trzeciej odsłony walki o tytuł mistrza świata. Ostatnią informacją od jury była ta o planach rozegrania zawodów od godziny 18.20. Warunki jednak poprawiały się tylko nieznacznie i ostatecznie (jeszcze przed 18.20) odwołano konkurs.

Oznacza to, że wiążące są wyniki z piątku, kiedy najlepiej zaprezentował się Severin Freund. Niemiec wygrał dużą przewagą, 11,1 punktu z drugim, Andersem Bardalem. Trzecią lokatę wywalczył Peter Prevc, a tuż za podium uplasował się Noriaki Kasai. Najlepiej z Polaków wypadł Kamil Stoch. Dwukrotnego mistrza olimpijskiego po skokach na odległości 186 i 190 m sklasyfikowano na 5. pozycji.

Dobrze zaprezentował się także Maciej Kot. Przy jego nazwisku zapisano odległości 184,5 oraz 183,5 m. Polak zajął ostatecznie 10. miejsce. Na 25. lokacie sklasyfikowano Klemensa Murańkę, natomiast na 27. Jana Ziobro.

Konkurs drużynowy zaplanowano na niedzielę. Ma się rozpocząć o 14.00. Półtorej godziny wcześniej zawodnicy wystartują w serii próbnej.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.