KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiany w kadrach skoczków narciarskich!

Polski Związek Narciarski ogłosił składy kadr A i B skoczków narciarskich na sezon 2014/2015. Zawodników kadry juniorskiej poznamy w okolicach połowy maja, jednak już wiemy, kto ich poprowadzi.

Dawid Góra
Dawid Góra

Składy kadr A i B zatwierdzono ostatecznie 22 kwietnia, jednak dyskutowano o nich pięć dni wcześniej, 17 kwietnia podczas spotkania w Wiśle. Uczestniczyli w nim trenerzy, fizjoterapeuci, serwismeni, a także Adam Małysz. Oprócz składów kadr pod dyskusję poddano także programy szkoleniowe wszystkich grup.

Kadrę A będą tworzyć Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka. Łukasz Kruczek nadal będzie pełnić funkcję trenera głównego. Zmian nie ma zresztą w całym sztabie szkoleniowym. Asystentami Kruczka będą bowiem Zbigniew Klimowski i Grzegorz Sobczyk. Kadrę mają tworzyć również Łukasz Gębala, fizjoterapeuta oraz Kacper Skrobot, serwisant. Grupę będą wspierać Michał Wilk, konsultant w zakresie treningu motorycznego, Piotr Krężałek, biomechanik oraz Adam Małysz jako konsultant.

Opiekę nad kadrą B powierzono Maciejowi Maciusiakowi. Jego współpracownikami będą: asystent Wojciech Topór, fizjoterapeuta Daniel Kwiatkowski oraz serwismen Kamil Skrobot. W kadrze mają trenować: Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Miętus i Jakub Wolny.

W grupie juniorów ma się znaleźć ośmiu zawodników. Jej skład zostanie zatwierdzony prawdopodobnie w okolicach połowy maja. Wiadomo już jednak, że trenerem głównym tej grupy będzie Piotr Fijas, jego asystentem Robert Mateja, natomiast fizjoterapeutą Michał Górny. Z kadrą na współpracować również Jan Szturc. Największą nowością będzie obecność w sztabie szkoleniowym Marcina Bachledy.

Opiekę lekarską nad wszystkimi kadrami ma sprawować dr Aleksander Winiarski.

AKTUALIZACJA

Polski Związek Narciarski sprostował informacje dotyczące kadry juniorów. Otóż trenerem głównym ma być Robert Mateja, a nie Piotr Fijas, jak zaznaczono w komunikacie. Piotr Fijas będzie asystentem Matei.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Jak oceniasz nowe składy kadr?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
PZN
Komentarze (5)
 • anglik Zgłoś komentarz
  Stefanek dalej forowany-nic nie mam do chłopaka -może i ambitny i się stara .......ale od lat prezentuje się słabo i moim zdaniem jako obserwatora i kibica, nie ma nadziei na lepsze jutro.
  • yes Zgłoś komentarz
   Kadra A: Stoch 1 miejsce w Pucharze Świata, Kot-17, Żyła-20, Ziobro-25, Murańka-38, Kubacki-49 Kadra B: Biegun-35, Hula-79, Miętus-82, skakali też Zniszczoł, Kłusek i Wolny. Juniorzy są
   Czytaj całość
   wśród seniorów, gdyż z dobrej strony pokazywali się też w zawodach juniorskich.
   • yes Zgłoś komentarz
    A konkretnie to co się zmieniło? Czy chodzi pomocników lub konsultanta? (miał być w zestawie na Soczi lecz nie pojechał, gdyż prowadzi działalność reklamową). Jeżeli w kadrach A i B
    Czytaj całość
    ma być po 6 to tylu jest. Juniorów podadzą później. A dziewczyny (kobiety)?
    • Macias40 Zgłoś komentarz
     Diabełek dał sobie spokój ze skakaniem? Kończy się era naszych wielkich pośmiewisk na arenie międzynarodowej. Początkowo jak Mateja znalazł się w sztabie szkoleniowym pukałem się w
     Czytaj całość
     czoło, jednak ku mojemu jeszcze większemu zaskoczeniu jakoś mu ta robota idzie, więc może i z Bachledą będzie podobnie ;)
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×