Magdalena Pałasz zapisała się w historii polskich skoków. "Mam nadzieję, że coraz więcej dziewczyn będzie skakało"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=27660]Magdalena Pałasz[/tag] zdaje sobie sprawę, że pierwszym zwycięstwem w mistrzostwach kraju zapisała się w historii polskich skoków narciarskich. Ma nadzieję, że zachęci do skakania coraz więcej dziewczyn.

W tym artykule dowiesz się o:

Mam nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do rozwoju skoków narciarskich kobiet w naszym kraju i teraz coraz więcej dziewczyn w Polsce będzie skakało i tym samym ten poziom skoków będzie coraz wyższy - cytuje triumfatorkę zawodów oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Narciarskiego.  [ad=rectangle] Pałasz nie kryła zadowolenia ze swoich skoków. Zaniepokoiło ją jedynie lądowanie. Stąd złość, która pojawiła się na twarzy 19-latki po pierwszym skoku. - Po prostu wiem, że mogło być lepiej, ale mimo wszystko bardzo się cieszę - tłumaczyła mistrzyni.

Sama siebie zaskoczyła natomiast Joanna Szwab, która wywalczyła drugą lokatę. Na treningach jej skoki były bowiem znacznie słabsze. - Może nie są jeszcze super, ale cieszę się, że idą one w dobrym kierunku. Z treningu na treningu czuję się coraz lepiej i mam nadzieję, że do zimy uda mi się wszystko poprawić - powiedziała Polskiemu Związkowi Narciarskiemu. Podobnie, jak jej koleżanka, wyraziła nadzieję, że skoki kobiet w Polsce czeka progres.

W rozegranych w niedzielę pierwszych mistrzostwach Polski pań Pałasz pokonała swoją rywalkę różnicą 35,2 punktu. Trzecie miejsce zajęła Kinga Rajda ze stratą 45,3 "oczka" do zwyciężczyni.

Źródło: PZN

Źródło artykułu: