Bartłomiej Kłusek drugi w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu

Bartłomiej Kłusek zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W czołowej dziesiątce uplasował się również Stefan Hula, który był dziewiąty.

Piotr Ziemka

Bartłomiej Kłusek we wtorkowych mistrzostwach Polski znalazł się na piątej pozycji. Został sklasyfikowany wyżej niż Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł, czyli zawodnicy powołani do kadry na inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Mistrzostwa kraju w Wiśle nie były jednak eliminacjami do niemiecko-austriackiego TCS i Kłuska w składzie zabrakło. Zawodnik ten otrzymał natomiast nominację do odbywających się tradycyjnie 27 i 28 grudnia zmagań Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.

Zwycięzcą został Rok Justin, który zdobył tylko pół punktu więcej niż Kłusek. Ci zawodnicy plasowali się najwyżej już po pierwszej serii. Z kolei najlepszy z Polaków o cztery dziesiąte wyprzedził Toma Hildego.

Po trzech latach do rywalizacji w PK powrócił Maciej Kot, który był 25. Poprzednio uczestniczył on w zawodach tej rangi 28 grudnia 2011 roku, również w Engelbergu. Później Kot regularnie miał miejsce w reprezentacji Łukasza Kruczka na konkursy Pucharu Świata. Do drugiej serii awansowało czterech Polaków. Stefan Hula wywalczył dziewiątą lokatę, Krzysztof Biegun zaś - 23. Punktów nie zdobył wicemistrz Polski Adam Ruda. Odpadł też Krzysztof Miętus. Skakało 69 skoczków.

Najlepiej z reprezentantów gospodarzy spisał się Kilian Peier, który był siódmy. Dwa konkursowe skoki oddał również Pascal Bodmer - odkrycie sezonu 2009/2010. Niemiec zajął 28. pozycję.