WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

FIS Grand Prix: Wisła na finiszu przygotowań

Dwa dni przed rozpoczęciem zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 w skokach narciarskich organizatorzy dopinają wszystko na ostatni guzik.
Dawid Góra
Dawid Góra

Na obiekcie im. Adama Małysza stanęła już nowa trybuna z miejscami siedzącymi, a skocznię przetestowały we wtorek kadry Polski, Rosji i Norwegii. - Stan techniczny skoczni jest dobry i wszyscy chcą tu trenować. Oceniam, że jesteśmy w 98 procentach gotowi do przeprowadzenia zawodów FIS Grand Prix - zapowiada Andrzej Wąsowicz, szef Komitetu Organizacyjnego imprezy.


Skoczkowie z 16 krajów: Austrii, Czech, Rosji, Norwegii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Korei Południowej, Słowenii, Szwajcarii i Polski będą rywalizować w inaugurujących cykl FIS Grand Prix 2015 konkursach w Wiśle. Zawody odbędą się w dniach 31 lipca - 1 sierpnia (piątek-sobota). Na skoczni imienia Adama Małysza w czwartek, 30 lipca o godzinie 18.00 rozegrane zostaną kwalifikacje, 31 lipca konkurs drużynowy (godz. 20.15), a w sobotę, 1 sierpnia, zawody indywidualne (godz. 20.15). Bramy skoczni zostaną otwarte dla publiczności w czwartek, 30 lipca o godz. 13.30, a podczas dwóch kolejnych dni zawodów - o godz. 17.30.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców na każdy dzień zawodów po 6500 miejsc, w tym 2300 miejsc siedzących. Nowością na obiekcie im. Adama Małysza będzie nowa trybuna siedząca A7, która została umiejscowiona w miejscu sektora B2 i starej trybuny A7. - Na tej trybunie przygotowaliśmy 1361 miejsc siedzących ze świetnym widokiem na skocznię. Są jeszcze wolne miejsca - tłumaczy Andrzej Wąsowicz.

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
Dystrybucja biletów odbywa się za pośrednictwem internetu oraz w sklepie Wiślaczek w centrum Wisły. Bilety będą również dostępne w dniach zawodów w kasach na skoczni.

Prace na terenie skoczni powoli dobiegają końca. - Oceniam, że jesteśmy w 98 procentach gotowi do przeprowadzenia zawodów FIS Grand Prix. Wszystkie czynności techniczne zostały już wykonane i w środę czeka nas spotkanie z delegatem technicznym FIS, który zadecyduje o tym, czy coś jeszcze trzeba poprawić. W naszym przekonaniu wszystko jest w porządku. Nad organizacją pracują bowiem doświadczeni ludzie - podkreśla prezes ŚBZN. - Stan techniczny skoczni jest dobry i wszyscy chcą tu trenować. Właśnie gościliśmy na obiekcie polską kadrę juniorów oraz reprezentacje Rosji i Norwegii. Rano na skoczni pojawią się też Japończycy.

Wśród trenujących we wtorek na obiekcie im. Adama Małysza Polaków był m.in Przemysław Kantyka. Nasz junior cieszy się z powołania na zawody FIS Grand Prix. - Jestem zadowolony z pierwszych letnich startów. Naprawdę wszystko teraz fajnie zagrało. Zrealizowałem swoje cele i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Podchodzę do zawodów FIS Grand Prix w Wiśle jak do każdych normalnych zawodów. Chcę po prostu oddać swoje najlepsze skoki i zbierać doświadczenie - komentuje Kantyka i dodaje, że skocznię w Wiśle lubi dopiero od niedawna, od czasu gdy zaczął traktować ją po przyjacielsku.

Andrzej Wąsowicz ma jeszcze jedną dobrą wiadomość dla kibiców. - Podczas FIS Grand Prix nie zamykamy skoczni na całą dobę. Codziennie kibice mogą zwiedzać nasz obiekt i wjechać na górę kolejką krzesełkową: w czwartek do godziny 14.00, a w piątek i sobotę do godziny 15.00.

Wzorem lat ubiegłych podczas konkursów FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle zorganizowane zostaną specjalne połączenia autobusowe, umożliwiające dojazd na zawody z centrum miasta. Transport zapewni firma Wispol. Ze względu na rangę zawodów prace nad remontem ulicy Wyzwolenia, tj. drogi wojewódzkiej nr 942, zostają wstrzymane (29 lipca do 2 sierpnia), a jezdnia udrożniona w obu kierunkach. Podczas zawodów FIS Grand Prix Wisła 2015 nie będzie zatem utrudnień drogowych. W związku z nasilonym ruchem związanym ze skokami narciarskimi warto jednak zapoznać się z poniższymi wskazówkami skierowanymi do kibiców.

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
- Z powodu utrudnień i wzmożonego ruchu zalecamy, aby kibice jadący z okolic Tychów, Pszczyny, Bielska-Białej, Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Katowic kierowali się na obwodnicę Bielska-Białej S69, a następnie przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską drogą wojewódzką nr 942 udali się do Wisły i wrócili tą samą drogą. Osobom tym zalecamy skorzystanie z parkingów w pobliżu skoczni od strony Szczyrku, co znacząco przyspieszy powrót do domu - informuje Łukasz Godula, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Na czas zawodów w rejonie skoczni na odcinku około 800 metrów, Policja wprowadzi ręczne, wahadłowe kierowanie ruchem pojazdów, umożliwiające kibicom swobodniejsze dojście na skocznię oraz powrót. Osoby zmotoryzowane, mieszkające i przebywające w okolicach Wisły, proszone są o pozostawienie samochodów na parkingach zlokalizowanych od strony centrum miasta lub poruszanie się pieszo i korzystanie z dodatkowej komunikacji publicznej, kursującej w ten dzień z centrum Wisły aż do ul. Czarne w rejonie skoczni - dodaje Łukasz Godula.

Program FIS Grand Prix Wisła 2015 (30 lipca - 1 sierpnia):

30 lipca - treningi i kwalifikacje - godz. 16:00
31 lipca - konkurs drużynowy - godz. 20:15
01 lipca - konkurs indywidualny - godz. 20:15

Szczegółowe informacje o zawodach FIS Grand Prix Wisła 2015 można znaleźć na oficjalnej stronie skoczni: www.wisla-malinka.com.

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×