Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rune Velta, najlepszy skoczek ostatnich MŚ, wątpi w powtórkę z Falun

Cztery medale w czterech konkurencjach - oto dorobek Rune Velty z mistrzostw świata w Falun. Norweski skoczek narciarski szczerze przyznał jednak, ze wątpi aby kiedykolwiek udało mu się równie udanie wystąpić w zawodach tej rangi.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT

Rune Velta był bezsprzecznie największą gwiazdą mistrzostw w Szwecji jeśli chodzi o skoki narciarskie. Jego triumf na obiekcie K-90 był zaskoczeniem, ale w kolejnych konkursach Norweg raz po raz pokazywał, że wygrał zasłużenie. Ostatecznie skończyło się na dwóch złotych, jednym srebrnym i jednym brązowym medalu dla skoczka, który nigdy wcześniej nie był jedną z najjaśniejszych postaci swojej dyscypliny sportu.

Sam Velta twierdzi jednak, że powtórki zapewne już nie będzie. - Nie wydaje mi się, żeby to było możliwe. To jest po prostu bardzo trudne - zdobyć aż cztery medale w czterech konkurencjach. Obawiam się, że już się nie uda drugi raz przygotować do mistrzostw aż tak dobrze. Wtedy było idealnie, dodatkowo bez stresu, i to przyniosło efekty w Falun - powiedział Velta.

Norweg przyznał również, że jego obecna forma nie jest szczególnie wysoka. - W ostatnim czasie najlepiej skakałem jeszcze podczas letnich konkursów na igelicie. To co osiągnąłem na treningach jest dalekie od tego czego bym oczekiwał od siebie samego, a tym bardziej od tego, czego oczekują ode mnie inni.

Przed Veltą dwa złote medale na jednych mistrzostwach w całej historii skoków w Norwegii zdobyli tylko Bjoern Wirkola i Espen Bredesen. 26-latek, który latem przeprowadził się do Oslo, przyznaje, że po mistrzostwach w Falun nagle stał się rozpoznawalną postacią. - Jest duża różnica w moim codziennym życiu. Wcześniej mogłem iść do sklepu i nikt mnie nie znał. Teraz jestem poznawany. I tak uważam jednak, że bardzo daleko mi do statusu jaki uzyskał Wirkola, choć oczywiście jestem dumny z tego, co osiągnąłem w Falun - powiedział Rune Velta.

Zobacz także: Łukasz Kruczek: Piotr Żyła na co dzień jest innym człowiekiemOglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Verdens Gang
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×