WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Od kilku(nastu) lat skaczą w PŚ, stali na podium, ale nie wygrali konkursu

Oto skoczkowie narciarscy, którzy od kilku lub kilkunastu lat uczestniczą w zawodach Pucharu Świata, stali na podium tego cyklu, ale nie wygrali konkursu indywidualnego.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Michael Neumayer ma w dorobku cztery zwycięstwa w drużynowych zawodach Pucharu Świata. Indywidualnie trzy razy plasował się w najlepszej trójce. Pierwszego dnia 2008 roku był trzeci w Garmisch-Partenkirchen. 6 lutego 2010 r. w Willingen powtórzył to osiągnięcie. Natomiast 27 stycznia 2013 został sklasyfikowany na drugim miejscu w Vikersund. Neumayer po kilkunastu latach od debiutu doczekał się triumfu w konkursie Letniej Grand Prix. 29 sierpnia 2015 zwyciężył w Hakubie.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • UNIA LESZNO DMP 2015 0
  Jak się tak zastanowić to masz w sumie rację
  Paweł Gurski Akurat Fettnera problemem byli lepsi skoczkowie austriaccy od niego. W 2001r. był Widhoelzl, Hoellwarth, Goldberger, Liegl, Loitzl potem zaczęli się pojawiać Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer. Zawsze Fettner był gdzieś z tyłu o czym świadczy jego debiut na MśL dopiero w 2016 roku a więc po 15 latach od debiutu i to tylko dzięki temu iż austriacy skaczą o klasę słabiej i jest ich mniej niż wtedy. Fettner jest obecnie numer 3 w kadrze ale zajmuje dopiero 19 miejsce w PŚ. Cofnij się nawet 10 lat wstecz to w TOP10 było zawsze 3-4 austriaków. Inna sprawa, że ogólnie teraz Fettner ten sezon ma niezły ale dzięki temu, że startuje co chwilę a wtedy mógł o tym marzyć.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mateusz Kuś 0
  Albo Janka Ziobry
  yes Są zawodnicy, którzy raz wygrali, a więcej w pobliżu podium nie byli (lub może tylko raz przypadkowo). Nie pamiętam jak było na przykład w przypadku Krzysztofa Bieguna.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Paweł Gurski 0
  Akurat Fettnera problemem byli lepsi skoczkowie austriaccy od niego. W 2001r. był Widhoelzl, Hoellwarth, Goldberger, Liegl, Loitzl potem zaczęli się pojawiać Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer. Zawsze Fettner był gdzieś z tyłu o czym świadczy jego debiut na MśL dopiero w 2016 roku a więc po 15 latach od debiutu i to tylko dzięki temu iż austriacy skaczą o klasę słabiej i jest ich mniej niż wtedy. Fettner jest obecnie numer 3 w kadrze ale zajmuje dopiero 19 miejsce w PŚ. Cofnij się nawet 10 lat wstecz to w TOP10 było zawsze 3-4 austriaków. Inna sprawa, że ogólnie teraz Fettner ten sezon ma niezły ale dzięki temu, że startuje co chwilę a wtedy mógł o tym marzyć.
  UNIA LESZNO DMP 2015 Fettner zapowiadał się na wielkiego skoczka, a jest średniakiem
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)