Skocznia w Oslo magiczna dla Polaków. Królował na niej Adam Małysz

Szymon Łożyński

Kamil Stoch

Dwukrotny mistrz olimpijski, podobnie jak Adam Małysz, także ma miłe wspomnienia z rywalizacji w Oslo. W przeciwieństwie do swojego rodaka Stoch nigdy jednak nie wygrał zawodów na Holmenkollbakken. Podopieczny Łukasza Kruczka dwukrotnie podczas konkursów w ramach Pucharu Świata uplasował się na podium. W sezonie 2013/2014 skoczek z Zębu zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko z Severinem Freundem i Andersem Bardalem. Rok później Stoch powtórzył ten sukces. Wówczas lepszy od trzykrotnego medalisty mistrzostw świata był po raz kolejny Freund oraz Noriaki Kasai. Skoro mowa już o reprezentancie Niemiec, to warto podkreślić, że podopieczny Wernera Schustera wygrał trzy ostatnie konkursy w Oslo.