Polski mikst 11. na MŚJ, zwycięstwo Słowenii z Domenem Prevcem w składzie

Polski zespół zajął jedenastą pozycję w gronie dwunastu reprezentacji zgłoszonych do konkursu drużyn mieszanych na rozgrywanych w Rasnovie mistrzostwach świata juniorów 2016.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / EPA/URS FLUEELER

Wygrała Słowenia, która po pierwszej serii zajmowała trzecią pozycję. W drugiej rundzie Nika Kriznar, Bor Pavlovcic, Ema Klinec i Domen Prevc spisali się już najlepiej. Na drugim stopniu podium stanęła Austria. Claudia Purker, Maximilian Steiner, Chiara Hoelzl oraz Janni Reisenauer zdobyli najwięcej punktów podczas pierwszej odsłony rywalizacji.

Brązowe medale odebrała reprezentacja Niemiec: Katharina Althaus, Tim Fuchs, Anna Rupprecht i David Siegel. Triumfator wtorkowego indywidualnego konkursu jako jedyny skoczył na odległość ponad stu metrów. Uzyskał 105,5 m.

Polska nie zakwalifikowała się do drugiej rundy. 11. rezultat w pierwszej kolejce miała Joanna Szwab. 11. wynik w swojej grupie uzyskał też Łukasz Podżorski. W trzeciej kolejce skakała Kinga Rajda (10. pozycja). Jako ostatni z Biało-Czerwonych zaprezentował się Przemysław Kantyka (8. miejsce).