KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polski Związek Narciarski ogłosił skład grup szkoleniowych na sezon 2016/2017

28 kwietnia odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Zatwierdzono na nim skład grup szkoleniowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim, dowolnym oraz snowboardzie na sezon 2016/2017.

Dawid Góra
Dawid Góra
PAP / Grzegorz Momot

Jak wynika z komunikatu PZN, w skokach narciarskich, w kolejnym sezonie Polska ponownie będzie mieć trzy kadry narodowe męskie: A, B i C (kadra młodzieżowa) oraz kadrę kobiet (również młodzieżowa).

Skoki narciarskie:

Kadra narodowa A: w tym sezonie będzie na początku liczyła ośmiu skoczków, jednak po zakończeniu pierwszego cyklu przygotowań w sierpniu, wśród nich wybrana zostanie najlepsza szóstka, która pozostanie w kadrze A, natomiast pozostała dwójka przejdzie do kadry B. Decyzją Zarządu PZN w kadrze narodowej A znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Trenerem głównym kadry A został wybrany Stefan Horngacher, a jego asystentami będą Zbigniew Klimowski (zarazem koordynator A i B) i Grzegorz Sobczyk. Funkcję trenera technicznego pełnić będzie Czech Michal Doleżal, koordynator sprzętowy kadr A, B i młodzieżowej C. Fizjoterapeutą kadry A niezmiennie będzie Łukasz Gębala, a serwismenem pozostanie Kacper Skrobot. Wśród osób współpracujących znaleźli się: dr Harald Pernitsch z Austrii jako konsultant, biomechanik Piotr Krężałek, lekarz Aleksander Winiarski i konsultant Adam Małysz.

Kadra narodowa B: będzie liczyła sześć osób. Są to: Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus. Trenerem głównym będzie Robert Mateja, jego asystentem Marcin Bachleda, fizjoterapeutą Michał Górny, a serwismenem Kamil Skrobot.

ZOBACZ WIDEO Adam Borzęcki, czyli weteran wrócił na lód (źródło TVP)
Kadra narodowa młodzieżowa C: w tym sezonie będzie najpierw pięcioosobowa. W grupie szkoleniowej pozostanie Dawid Jarząbek i Dominik Kastelik, a dołączą do nich dwaj młodzi skoczkowie z WSS Wisła - Paweł Wąsek i Tomasz Pilch oraz Łukasz Bukowski z TS Wisła Zakopane. Wyróżniający się szósty zawodnik zostanie dokooptowany do grupy w sierpniu. Trenerem głównym będzie Maciej Maciusiak, jego asystentami Piotr Fijas i Wojciech Topór, a fizjoterapeutą Daniel Kwiatkowski. Z kadrą współpracować będzie Michał Wilk jako specjalista od motoryki.

Kadra narodowa młodzieżowa kobiet: od nowego sezonu w kadrze narodowej kobiet trenować będą trzy zawodniczki: Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i debiutująca w kadrze Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice. Trenerem głównym pozostanie Sławomir Hankus, a trenerami współpracującymi będą Wojciech Tajner i Krystian Długopolski.

Kombinacja norweska

Kadra narodowa: od nowego sezonu będzie liczyła cztery osoby. Do Pawła Słowioka, Adama Cieślara i Szczepana Kupczaka dołączy Paweł Twardosz, który w ubiegłym sezonie był w Kadrze Juniorów. W sztabie szkoleniowym trenerem głównym pozostaje Mateusz Wantulok, a jego asystentami będą Jan Szturc i Piotr Śliwka, fizjoterapeutą będzie Daniel Hankus, serwisantem Mateusz Ligocki, a lekarzem grupy pozostaje Stanisław Ptak.

Kadra narodowa młodzieżowa będzie liczyła łącznie sześć osób. Grupę Tatrzańską, w której skład wchodzą: Paweł Chyc, Michał Gut-Chowaniec i debiutant Jakub Chowaniec z KS Chochołów trenować będą Tomasz Pochwała (trener) i Adam Celej (jako trener współpracujący), natomiast w Grupie Beskidzkiej do Kacpra Koniora i Piotra Kudzi dołączy Mateusz Małyjurek z WSS Wisła. Zawodnicy ci będą trenowali pod okiem Tomisława Tajnera (trener główny) i Zbigniewa Byrdego (trener współpracujący).

Na następnej karcie kadry biegów narciarskich, narciarstwa alpejskiego, narciarstwa dowolnego oraz snowboardu.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
PZN
Komentarze (4)
 • Maks I Zgłoś komentarz
  Jedyni trenerzy z jakimiś osiągnięciami w poprzednim sezonie - Maciej Maciusiak i Piotr Fijas zamiast awansu dostali do trenowania Kadrę C, natomiast Kadrę B przejęli pupile prezesa
  Czytaj całość
  Tajnera z czasów jego pracy trenerskiej - Robert Mateja i Marcin Bachleda. Brakuje mi w tym towarzystwie Tonio Tajnera.
  • anglik Zgłoś komentarz
   ostatnio modne i głośne słowo - kolesiostwo...a i nie ma zemsty . Panie Tajner w tym mrowisku kipi od układów i układzików i w tym widać pana filozofię załatania dziur swoimi . Nie
   Czytaj całość
   twierdzę że wszystko jet źle ale za dobrze też wcale nie wygląda......
   • Mateusz Kuś Zgłoś komentarz
    Co to za zmiany?Maciusiak miał cyc głównym trenerem a teraz zastępuje go ten Matoł?PZN już nie wie co wykombinowac przeciw skoczkom
    • piotruspan661 Zgłoś komentarz
     Znaczy Maciusiak i Fijas mieli zbyt dużo sukcesów w mijającym sezonie i "w nagrodę" znalezli się na aucie, tj. przy kadrze C. Jak długo jeszcze PZN na czele z Tajnerem będzie szkodził
     Czytaj całość
     polskim skokom ?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×