Dmitrij Wasiljew zwycięzcą mistrzostw Rosji na dużej skoczni w Krasnej Polanie

Dmitrij Wasiljew wygrał na dużej skoczni w Krasnej Polanie (K125, HS140) mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii prowadził Denis Korniłow. Obrońca mistrzowskiego tytułu wylądował na 137. metrze. Drugie miejsce zajmował Roman Trofimow. Skoczył 135,5 metra i otrzymał od sędziów pięć not 19-punktowych. Na trzeciej pozycji plasował się Dmitrij Wasiljew, który w czwartek zwyciężył na obiekcie normalnym.

Urodzony 26 grudnia 1979 roku zawodnik uzyskał najlepszą odległość - 137,5 metra - ale dostał cztery oceny 16,5 oraz jedną szesnastkę. Korniłow miał 137,6 punktu, Trofimow 135,9, a Wasiljew 132.

W drugiej rundzie Wasiljew ponownie uzyskał 137,5 metra. Trofimow skoczył o 8 metrów krócej. Zachował jednak drugie miejsce, bo Korniłow wylądował na 125. metrze i spadł na ósmą pozycję.

Na trzecim stopniu podium stanął Aleksander Bażenow, który zdobył trzy dziesiąte punktu więcej niż Władysław Bojarincew.