WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PŚ: remont skoczni w Engelbergu zakończony

Przed nowym sezonem PŚ w skokach narciarskich nie tylko Wielka Krokiew w Zakopanem musiała zostać przebudowana. By otrzymać homologację FIS-u, także organizatorzy zawodów w szwajcarskim Engelbergu musieli wyremontować obiekt.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
/ PAP/EPA

Dotychczas, odbywające się zawsze tuż przed świętami Bożego Narodzenia, konkursy na Gross-Titlis-Schanze (HS137) były rozegrane w dzień. Skocznia nie posiadała odpowiedniego oświetlenia, by móc przeprowadzić wieczorne zawody.

Od sezonu 2016/2017 ta sytuacja ulegnie zmianie. Po raz pierwszy w historii zmagań w Engelbergu skoczkowie będą rywalizować przy sztucznym oświetleniu. Zamontowanie dodatkowych reflektorów nie było jedyną zmianą. Zniszczono także stary, drewniany rozbieg, a w jego miejsce wybetonowano nowy z lodowymi torami, dodatkowo podświetlanymi modułami LED.

Dotychczas odległość bezpieczeństwa na Gross-Titlis-Schanze wynosiła 137 metrów. Po skróceniu progu skoczni o 4 metry i podniesieniu go o 2 metry, skoczkowie będą lecieli niżej nad bulą i zeskokiem, ale za to odległość bezpieczeństwa (HS) została przeniesiona aż na 142. metr.

Łącznie koszt remontu obiektu pochłonął ponad 2,5 miliona Euro. Organizatorzy zawodów w Engelbergu mogą być pionierami dla światowych skoków narciarskich. Jeśli oświetlenie modułami LED torów najazdowych będzie tak widowiskowe jak spodziewają się włodarze FIS-u, wówczas takie rozwiązanie zostanie także zastosowane na innych obiektach.plan konkursów w Engelbergu w sezonie 2016/2017:

piątek (16.12.2016):
14:00 - oficjalny trening (II serie)
17:00 - kwalifikacje 

sobota (17.12.2016):
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (18.12.2016):
12:30 - kwalifikacje
14:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO Rekordowy Robert Lewandowski


Czy oświetlenie LED-owe torów najazdowych poprawi widowiskowość skoków narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
berkutschi.com

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×