Trzy Niemki stanęły na podium w Ljubnie, trzy Polki odpadły w kwalifikacjach

Trzy Niemki stanęły na podium konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ljubnie. Wygrała Katharina Althaus. Druga była Carina Vogt.

Piotr Ziemka
Trzecią lokatę zajęła Svenja Wuerth. Katharina Althaus, Carina Vogt oraz Wuerth zachowały pozycje zajmowane po pierwszej serii. Althaus po raz pierwszy wygrała konkurs Pucharu Świata. W Słowenii nie startowały tym razem Sara Takanashi oraz Yuki Ito, która straciła drugie miejsce w "generalce". Wyprzedziła ją Maren Lundby. Norweżka w Ljubnie uplasowała się na czwartej pozycji.

Najlepszy wynik drugiej rundy uzyskała Ema Klinec. Reprezentantka gospodarzy awansowała z dziesiątego miejsca na piąte. Identyczny dorobek punktowy uzyskała Jacqueline Seifriedsberger.

W kwalifikacjach o trzydzieści wolnych miejsc rywalizowały 42 panie. 32. z dorobkiem 87,3 punktu była Anna Twardosz. Trzydziestka zawodniczka miała osiem dziesiątych pkt więcej. 34. lokatę podczas eliminacji zajęła Kinga Rajda. Tuż za nią została sklasyfikowana Magdalena Pałasz.

W gronie sędziów oceniających skoki był Polak Marek Siderek. Następny konkurs odbędzie się 15 lutego w Pjongczang.