LGP w Hakubie: Klemens Murańka trzeci w kwalifikacjach, Ryoyu Kobayashi wygrał

Czterech Polaków awansowało do konkursu Letniej Grand Prix 2017 w Hakubie. Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi. Trzecie miejsce zajął Klemens Murańka.

Piotr Ziemka
Klemens Murańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
W eliminacjach o 50 wolnych miejsc w pierwszej serii sobotniego konkursu rywalizowało 55 zawodników. Najwcześniej z Polaków zaprezentował się Klemens Murańka, który skakał jako siódmy. Po swojej próbie zajmował drugą lokatę. Wyprzedzał go jedynie Ryoyu Kobayashi. Reprezentant gospodarzy wystąpił z szóstym numerem, tuż przed Murańką. Później więcej punktów od lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2017 zdobył jeszcze tylko 48. na liście startowej Simon Ammann.

R. Kobayashi utrzymał przodownictwo do końca. Siedemnastą lokatę zajął Jan Ziobro, który nie znalazł się w czołowej dwudziestce podczas obu piątkowych serii treningowych. Odwrotnie było u Aleksandra Zniszczoła. Zwycięzca konkursu Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Szczyrku dwukrotnie został sklasyfikowany w drugiej dziesiątce treningów, a w eliminacjach miał 24. rezultat. 48. był Krzysztof Miętus.

Wszyscy zawodnicy ruszali z piętnastej belki.