Skład polskiej reprezentacji na konkursy Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie

Lider klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 Klemens Murańka wystąpi w kolejnych zawodach tego cyklu, które odbędą się 23 i 24 września w Rasnovie.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Klemens Murańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Powołani do składu przez trenera Radka Zidka zostali również: Przemysław Kantyka, Bartłomiej KłusekJan Ziobro, a także Aleksander Zniszczoł. W porównaniu do zawodów w Trondheim w polskiej reprezentacji nastąpiła jedna zmiana - Kantyka zastąpił Krzysztofa Miętusa.

Klemens Murańka uplasował się w czołowej dziesiątce wszystkich dotychczasowych dziewięciu konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017. Drugi w klasyfikacji generalnej Niemiec Pius Paschke traci do Polaka 231 punktów.

Początek sobotniej rywalizacji w Rumunii zaplanowano na godzinę 15:30, a niedzielnej - na 10:00. Przed konkursami Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie zostaną rozegrane zawody Pucharu FIS. 21 i 22 września będą w nich uczestniczyli: Krzysztof Biegun, Stanisław Biela, Łukasz Bukowski, Kantyka, Krzysztof Leja oraz Andrzej Stękała. Pozostała czwórka zostanie wybrana po odbywających się też w Rumunii konkursach zaliczanych do Pucharu Karpat.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Niemiec zapomniał o fair play. Chcieli go zlinczować!


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy Klemens Murańka stanie na podium w Rasnovie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×