WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PŚ w Wiśle niezagrożony. Andrzej Wąsowicz nadal będzie nad wszystkim czuwał?

W rozmowie z WP SportoweFakty Andrzej Wąsowicz, były wiceprezes PZN i dyrektor wykonawczy PŚ w skokach narciarskich, podkreślił, że nadal chce czuwać nad przygotowaniami do zawodów i czeka na decyzję w tej sprawie włodarzy związku.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu Andrzej Wąsowicz

Sobota przyniosła trzęsienie ziemi w polskich skokach narciarskich. Wieczorem Polski Związek Narciarski poinformował, że Andrzej Wąsowicz, dotychczasowy wiceprezes związku i dyrektor wykonawczy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, złożył rezygnację z pierwszego stanowiska. Ta została przyjęta, a tym samym Wąsowicz został również odwołany z funkcji dyrektora zawodów w Wiśle. 

To był i nadal jest szok dla środowiska skoków w Polsce. Jeszcze kilkanaście minut przed pojawieniem się tej informacji były już dyrektor PŚ w Wiśle potwierdził WP SportoweFakty, że proces rozkładania śniegu na skoczni nie rozpocznie się w sobotę wieczorem, a w niedzielę rano. Wcześniej Andrzej Wąsowicz jak zawsze był bardzo otwarty na rozmowy z dziennikarzami i tryskał optymizmem. Nic nie wskazywało na to, że to o jego osobie będzie mówiło się najwięcej na kilka dni przed inauguracją nowego sezonu Pucharu Świata.

- Nowa ustawa o sporcie nakazuje lustrację, której się nie poddałem i siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić - tak w Polskim Radiu główny zainteresowany wytłumaczył powody swojej rezygnacji. 

W mediach pojawiały się już informacje, że Andrzej Wąsowicz nadal będzie jednak czuwał nad ostatecznymi przygotowaniami skoczni w Wiśle i całej organizacji tych zawodów. W rozmowie z naszym portalem były wiceprezes PZN przyznał, że rzeczywiście dalej chce nad wszystkim czuwać, ale czeka na decyzję w tej sprawie związku.

Z naszym informacji wynika, że takowe mogą zapaść najwcześniej w poniedziałek. Bez względu na decyzję związku, zawody w Wiśle są niezagrożone i kibice już mogą szykować się na inaugurację nowego sezonu Pucharu Świata.

Andrzej Wąsowicz swoją karierę działacza rozpoczął w 1990 roku, kiedy został prezesem KS Wisła. 13 lat później objął stanowisko prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego. Później został wiceprezesem PZN, a w ostatnich latach znany był przede wszystkim z funkcji dyrektora zawodów PŚ w Wiśle. To własnie głównie dzięki jego osobie do Polski zawitała inauguracja tego cyklu. W ostatnich tygodniach przedstawiciele światowej organizacji narciarskiej (FIS) byli zadowolenie z tempa i efektów przygotowań do pierwszych konkursów PŚ 2017/2018.

ZOBACZ WIDEO: Artur Boruc pożegnał się z reprezentacją Polski

Czy rezygnacja Andrzeja Wąsowicza z funkcji wiceprezesa PZN to duża niespodzianka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×