PŚ w kombinacji w Kuusamo: triumf Japończyka. Polak z punktami

Japończyk Akito Watabe wygrał sobotnią rywalizację w kombinacji norweskiej (jeden skok i bieg na 10 km) podczas Pucharu Świata w Kuusamo. Z Polaków tym razem zapunktował Paweł Słowiok (26. miejsce). 37. był Szczepan Kupczak.

Szymon Łożyński
skoki narciarskie Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie
Triumfator Akito Watabe prowadził już po skoku i w biegu bez problemu utrzymał swoją pozycję. Dla reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni to jubileuszowe 10 zwycięstwo w karierze. Japończyk został także nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

O drugie i trzecie miejsce na podium w sobotniej rywalizacji walka była zdecydowanie bardziej zacięta niż o zwycięstwo. Ostatecznie jako drugi linię mety minął Fin Eero Hirvonen. Czołową trójkę uzupełnił Niemiec Johannes Rydzek, który w poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Piątkowy triumfator, Norweg Espen Andersen, tym razem musiał zadowolić się 7. miejscem.

Po raz drugi z rzędu w zawodach kombinacji zapunktował reprezentant Polski. W piątek bardzo dobre 13. miejsce zajął Szczepan Kupczak. Dzień później 24-latek nie utrzymał niezłej 20. lokaty po skoku i został sklasyfikowany na 37. miejscu.

5 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wywalczył natomiast Paweł Słowiok. Po skokach 25-latek z Cieszyna był 29., ale za sprawą dobrego biegu przesunął się na 26. pozycję. Trzeci z reprezentantów Polski, Adam Cieślar, nie przebrnął porannych kwalifikacji w skokach i nie przystąpił do biegu.

W niedzielę w Kuusamo zaplanowano trzeci konkurs bieżącego sezonu w kombinacji norweskiej. Po raz kolejny na zawodników czeka jedna seria skoku i bieg na 10 km.