PŚ w Engelbergu: Dawid Kubacki drugi w serii próbnej, Kamil Stoch trzeci

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Świata w Engelbergu. Trzeci był Kamil Stoch.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Jako 38. skakał Piotr Żyła. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2017 roku wylądował na 126. metrze Gross-Titlis-Schanze (HS140) i został liderem z dorobkiem 70,9 punktu. Żyłę zmienił na prowadzeniu Dawid Kubacki. Najlepszy zawodnik dwóch piątkowych serii treningowych w Engelbergu uzyskał 132 metry i 81,1 punktu.

Johann Andre Forfang miał 134,5 metra, ale upadł. Zajął najwyższe miejsce, bo w serii próbnej skoki nie są oceniane przez sędziów. Po występie Norwega obniżono belkę z osiemnastej na siedemnastą.

Na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Stoch. Żyła ostatecznie był siódmy. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano również Macieja Kota, który miał dziewiąty rezultat.

Dwaj najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ruszali z szesnastej belki. Richard Freitag zajął czwartą lokatę, a Andreas Wellinger - piętnastą.