PŚ w kombinacji: dominacja Niemców w Ramsau

Piąty indywidualny konkurs w bieżącej edycji Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, rozegrany w Ramsau, zakończył się podwójnym triumfem Niemców. Wygrał Eric Frenzel przed rodakiem Fabianem Riessle. Polacy nie zapunktowali.

Szymon Łożyński
skoki narciarskie Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie
Po skoku Eric Frenzel zajmował 3. miejsce. W biegu spisał się jeszcze lepiej niż na skoczni. W zaciętej walce na finiszu okazał się lepszy od Fabiana Riessle. Dla Frenzla sobotnie podium to drugie miejsce w czołowej trójce w bieżącym sezonie. Wcześniej zajął 2. lokatę w rywalizacji indywidualnej w Kuusamo.

Czołową trójkę sobotnich zmagań w austriackim Ramsau uzupełnił Jan Schmid. Norweg, dla którego to trzecie podium w obecnym sezonie, po skoku zajmował 10. miejsce, ale nie po raz pierwszy bardzo dobrze spisał się w biegu.

Liderem po rywalizacji na skoczni był Taihei Kato. Japończyk w biegu, tak jak można było spodziewać się, stracił dużo do najlepszych i ostatecznie był dopiero 23. Miejsca na podium nie wywalczył także drugi na półmetku zawodów Tomas Portyk. Czech nie stracił jednak na 10. kilometrowej trasie biegowej tak dużo jak Japończyk i został sklasyfikowany na 8. pozycji.

Dużą szansę na punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miał Szczepan Kupczak. 25-latek znów bardzo dobrze wypadł na skoczni. Na półmetku zawodów był 14., ale po słabym biegu spadł na 34. miejsce. Drugi z naszych reprezentantów Paweł Słowiok zajął 37. lokatę.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Espen Andersen był w sobotę 14., ale to wystarczyło do tego by utrzymał żółtą koszulkę lidera cyklu.

W niedzielę odbędzie się ostatni w tym roku konkurs kombinatorów. Początek skoków o 11:30, a biegu o 13:45.