PŚ w Engelbergu: Anders Fannemel liderem po 1. serii, Kamil Stoch piąty

Anders Fannemel prowadzi po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata 2017/2018 w Engelbergu. Do drugiej rundy zakwalifikowało się pięciu Polaków.

Piotr Ziemka
Anders Fannemel WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Anders Fannemel
Jako 31. wystąpił Anders Fannemel. Norweg wylądował na 133. metrze Gross-Titlis-Schanze (HS140). Dłuższego skoku w tej serii nie było. Drugie miejsce wspólnie zajęli Robert Johansson oraz Junshiro Kobayashi. Czwarty wynik miał lider klasyfikacji generalnej Richard Freitag.

Tuż za Niemcem uplasował się Kamil Stoch. Polak traci do Johanssona i Kobayashiego 1,3 punktu. W czołowej dziesiątce sklasyfikowano również Piotra Żyłę oraz Dawida Kubackiego.

Po 133,5-metrowym skoku upadł Andreas Stjernen. Mimo to Norweg awansował do drugiej rundy z 28. rezultatem. Na 34. pozycji został sklasyfikowany Jakub Wolny. Odpadł też Johann Andre Forfang (31. miejsce).

Wszyscy zawodnicy startowali z szesnastej belki. Początek drugiej odsłony rywalizacji zaplanowano na 17:07.