Kolejne zwycięstwo! 143,5 metra Tomasza Pilcha w konkursie PK w Kuusamo!

Tomasz Pilch wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo. Na czwartej pozycji uplasował się prowadzący po pierwszej rundzie Jurij Tepes.

Piotr Ziemka
Tomasz Pilch Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
Na półmetku Tomasz Pilch zajmował ósmą lokatę. W drugiej rundzie siostrzeniec Adama Małysza uzyskał 143,5 metra na Rukatunturi (HS 142), zdobył 102,3 punktu i zdecydowanie awansował - na najwyższy stopień podium.

Na trzech kolejnych pozycjach uplasowali się Słoweńcy: Nejc Dezman, Ziga Jelar oraz Jurij Tepes. W pierwszej serii Tepes wylądował na 143. metrze skoczni w Kuusamo. W następnej części rywalizacji miał jednak siódmy rezultat i zabrakło go na "pudle". Spadek o trzy miejsca zaliczył też Florian Altenburger - z drugiego na piąte.

Dziewiętnastą lokatę zajął Aleksander Zniszczoł. 25. był Paweł Wąsek. Do drugiej rundy nie zakwalifikował się Bartosz Czyż. Startowało 59 zawodników.

W poprzednią sobotę Pilch stanął na najwyższym stopniu podium podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego na normalnym obiekcie w Whistler. W klasyfikacji generalnej tego cyklu 17-letni zawodnik prowadzi ze zdobyczą 236 punktów.