PŚ w Engelbergu: Kamil Stoch najlepszy w kwalifikacjach! Dawid Kubacki trzeci

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata 2017/2018 w Engelbergu. Trzecią lokatę zajął Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Podczas eliminacji o 50 wolnych miejsc w pierwszej serii konkursu rywalizowało 69 skoczków. Z 31. numerem wystąpił Jakub Wolny. Polak uzyskał 128,5 metra na Gross-Titlis-Schanze (HS140) i został liderem z dorobkiem 120,7 punktu. Identyczne wyniki wywalczył inny podopieczny Stefana Horngachera - Maciej Kot.

Ponownie świetnie w kwalifikacjach spisał się Dawid Kubacki. Najlepszy zawodnik dwóch piątkowych serii treningowych skoczył na odległość 134 metrów i znalazł się na czele ze zdobyczą 132,1 punktu.

Jeszcze dalej od Kubackiego poszybował Kamil Stoch. Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni uzyskał 134,5 m i 133,7 punktu. Pomiędzy Biało-Czerwonymi znalazł się ostatni uczestnik eliminacji, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Richard Freitag.

Siódmy był Stefan Hula. Wolny i Kot ostatecznie uplasowali się na szesnastej pozycji. 21. rezultat miał Piotr Żyła. Pięćdziesiąte, ostatnie dające awans miejsce zajął Domen Prevc, który w grudniu 2016 roku opuszczał Engelberg jako lider klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Odpadli za to inni Słoweńcy - Robert Kranjec i Timi Zajc.

Wszyscy zawodnicy ruszali z szesnastej belki.