66. TCS: niesamowita różnica wieku w jednej z par. Sprawdź najciekawsze pojedynki konkursu w Oberstdorfie

Szymon Łożyński

Jewgienij Klimow - Ziga Jelar

Już pierwszy pojedynek sobotnich zmagań na Schattengbergschanze powinien przynieść sporo emocji. W nim o bezpośredni awans do finałowej serii powalczą dwaj zawodnicy, o których śmiało można powiedzieć, że są przyszłością skoków narciarskich.

23-letni Klimow poznał już nawet smak podium w Turnieju Czterech Skoczni. W poprzednim sezonie, w loteryjnym konkursie w Innsbrucku, zajął 3. miejsce. Teraz, nawet przy zmiennych warunkach, o taki sukces Rosjaninowi może być bardzo trudno. W pierwszej części Pucharu Świata skoczek z Perm skakał słabo i nie zdobył żadnego punktu do klasyfikacji generalnej. W treningach i kwalifikacjach w Oberstdorfie zaprezentował jednak lepszą formę.

W samych eliminacjach Klimow o 0,1 punktu pokonał swojego sobotniego rywala. Ziga Jelar to kolejny z młodych, bardzo utalentowanych Słoweńców. Dla 20-latka, obecnie trzeciego zawodnika Pucharu Kontynentalnego, to debiut w Turnieju Czterech Skoczni. W piątek w Oberstdorfie skakał nieźle (w treningach nawet dalej od Rosjanina). O zwycięstwie w tej parze może zadecydować dyspozycja dnia.